• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ja znam, ali ako te to smeta moral bu širom.
 
M

Mravičanac

Guest
Mislim da tu kompresija vrti karike naokolo

Razgovarosam sa jednim mehaničarem kaze da nemam ja samo taj problem
otvaroje jedan traktor i na klipovima je imo neke komore uradio je kompletnu generalku traktoru i čovjek dok je dovezo kuci izbacijo mu svo ulje na odušak! kažu greška u klipovima!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovaj sa slike je pod velikim brojem obrtaja (sve kaj je bilo preko 2000) isto izbacival ulje. To se počelo događati nakon prve izmjene karika kad je motor rastavljan jer su otišle čahure na klipnjačama.
Poslije ovog rastavljanja (ponovno čahure) su stavljene neke njemačke karike. Za sad ne baca ali ima tek 500-tinjak sati nakon remonta.
 
M

Mravičanac

Guest
Ovaj sa slike je pod velikim brojem obrtaja (sve kaj je bilo preko 2000) isto izbacival ulje. To se počelo događati nakon prve izmjene karika kad je motor rastavljan jer su otišle čahure na klipnjačama.
Poslije ovog rastavljanja (ponovno čahure) su stavljene neke njemačke karike. Za sad ne baca ali ima tek 500-tinjak sati nakon remonta.

A kad je izbacivo ulje kad je na ravnom terenu ili po neravnom terenu ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kako je taj uradio i sta je ugradio kad posle generalne izbaci ulje napolje. mozda je prilikom montaze cak polomio neku kariku ili los kvalitet ubacio. cim izbacuje ulje na odusku znaci kompresija ulazi u karter i dize ulje . to moze i zbog pohabanih ventila i vodjica jednim delom izlaziti ali veca kolicina samo zbog sklopa [klip karike stublina]
 
B

Bobo

Guest
I moj ima iste simptome i kako kazem, ne zamaram se time previse... Kad ovaj motor "prdne u vjetar" ide gore m34 i zavrsena prica...

Moj je durao od Pozege do iza Virovitice NON-STOP iber gas (asfalt i sam traktor, isao po djubretaru) i kad sam prosao Viroviticu opet IBER i pred samu madjarsku granicu vidim da je desno staklo na kabini dolje masno i da na odusak bas fino curi ulje. malo stao, odmorio traktor na nekih 1 000 okretaja i polako nastavio put.

Do kuce ga nisam tjerao preko 1800 okretaja i trebalo mi je sat vremena vise da se vratim kuci ;) OD onda kao sto i muhanicar kaze, do 2000 okretaja radi mu sto god hoces, ali preko isao prazan ili pod teretom odmah ulje na odusak...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti motori su uopsteno dosta problematicni. los kvalitet i tolerancije same sklopova
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Tu u selu mi kazu da je slab motor trebobih raditi generalku, ali traktor pali ko lud preko zime cestoga koristim zimi idem na pijacu jos me nije izdo u palenju

Neka te paljenje ne zavarava, DM motori odlično pale i da nemaju karika :)
Imam ja 565 sa DM motorom koji je prilično več loš, ali još uvijek tokom zime pali uz jedno grijanje bez ikakvih problema, a kad je toplije pali ko mina na zub, a kažem, motor ima sati i sati i dosta je več loš.
Čudi me da motori DM33 na 549 skoro svi imaju iste probleme, iako nemaju puno sati ili su gotovo novi.
Moj DM34 samo baca bijeli dim na odušak, jedino kad je stvarno isforsiran baca malo ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak vi to mislite da su problematični?
Ti motori su bombe do kraja i kak veli Šanana do zadnjeg pale i bez karika.
Onaj sa slike ima 7-8 tisuča i dvoje karike iza sebe, a cilindri ko netaknuti, samo su več pomalo klipovi kaput i šteta kaj ovaj put nisu zamjenjeni.
To bu u sljedečoj turi.
 
B

Bobo

Guest
Meni je jedino naj zalije od svega sto nisam motor s 549 prebacio na 539 a na 549 stavio m34... generalka za malog je izasla skoro 15 000kn kad se sve sracuna a kakav sam za te pare m34 mogao naci...


Bilo, proslo, sad ce dm33 u mirovinu, samo malo da dodjem do para. kod mene na 549 tocno fali jos koja konjska snaga. gume 12 su za njega zakon, tezine ima, prednji pogon pogodjen super, samo kad sjetvospremacem krene malo uz brdo on jedva jadan ide a ne radim spremacem nikad duboko. po ravnom je prosle jeseni morao ici u 1. brzini a sad ima na proljece pripremiti "samo" nekih 50kj... ima da ga NEMA ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pričao sam prije par mjeseci s jednim majstorom koji radi generalke na IMT traktorima.
Govorio mi je da DM motor dosta pati zbog toga kaj ima samo jednu uljnu kariku, dok M motor ih i ma dvije i zbog tog veli da je nekako dugovječniji. Konkretno mi je reko razliku između 560 i 565, zbog tog navodim ovu priču između DM i M motora.
560 je tromiji, ima malo slabiji odziv na gas i kad je loš jako teško pali, ali da je nekako dugovječniji.
Dok 565 je puno jači, ima puno bolji odaziv na gas, startniji je i odlično bude palio do samog kraja, valjda dok se ne razleti, ali kao da ga ta jedna uljna karika na kraju košta svega toga.

Možda sam ja nešto krivo povezao, a možda i ne...
Muhaničar se isto razumije u to, on bude napisao neki mali bolji komentar sigurno!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Meni je jedino naj zalije od svega sto nisam motor s 549 prebacio na 539 a na 549 stavio m34... generalka za malog je izasla skoro 15 000kn kad se sve sracuna a kakav sam za te pare m34 mogao naci...


Bilo, proslo, sad ce dm33 u mirovinu, samo malo da dodjem do para. kod mene na 549 tocno fali jos koja konjska snaga. gume 12 su za njega zakon, tezine ima, prednji pogon pogodjen super, samo kad sjetvospremacem krene malo uz brdo on jedva jadan ide a ne radim spremacem nikad duboko. po ravnom je prosle jeseni morao ici u 1. brzini a sad ima na proljece pripremiti "samo" nekih 50kj... ima da ga NEMA ;)
Šteta kaj to nisi prije rekel, prije par mjeseci dobar M34 otišo za soma kuna, a drugi po 1 kn kila.
Kompletni sa alnaserima i pumpama (jedna klipna jedna roto), ali sa aluminijskim karterima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pričao sam prije par mjeseci s jednim majstorom koji radi generalke na IMT traktorima.
Govorio mi je da DM motor dosta pati zbog toga kaj ima samo jednu uljnu kariku, dok M motor ih i ma dvije i zbog tog veli da je nekako dugovječniji. Konkretno mi je reko razliku između 560 i 565, zbog tog navodim ovu priču između DM i M motora.
560 je tromiji, ima malo slabiji odziv na gas i kad je loš jako teško pali, ali da je nekako dugovječniji.
Dok 565 je puno jači, ima puno bolji odaziv na gas, startniji je i odlično bude palio do samog kraja, valjda dok se ne razleti, ali kao da ga ta jedna uljna karika na kraju košta svega toga.

Možda sam ja nešto krivo povezao, a možda i ne...
Muhaničar se isto razumije u to, on bude napisao neki mali bolji komentar sigurno!!
Tih motora ima sa jednom i sa dvije uljne karike.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam kakvi su za vase trziste radjeni .obicno je sve boljeg kvaliteta nego za nase. dok sam bio u krupnju nije bilo 549 da se neko nije zalio na njih. svi su propisavali ulje svud cak i sa pritiskom ulja je bilo i neresenih problema. mnogima su pod garancijom menjali motore i opet nije bilo nekog veceg napredka. sta da kazem drugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
neznam kakvi su za vase trziste radjeni .obicno je sve boljeg kvaliteta nego za nase. dok sam bio u krupnju nije bilo 549 da se neko nije zalio na njih. svi su propisavali ulje svud cak i sa pritiskom ulja je bilo i neresenih problema. mnogima su pod garancijom menjali motore i opet nije bilo nekog veceg napredka. sta da kazem drugo.
A to sigurno da je nama išlo kvalitetnije
 
B

Bobo

Guest
E jbg... kad krenem u potragu za m34 (vjerovatno iduce zime ako do tad ovaj ne legne) javit cu ti se svakako...

Po pitanju klipova na DM motorima, stariji clanovi su upoznati s time da je na mom 549 radjen "karikas" na 250 radnih sati i to s GETZ karikama. majstor kad je otvorio motor je rekao da nikad takve klipove do sad nije vidio i da imaju samo TRI?!?!? kanala za karike i da se ne nadamo puno da ce taj motor izdrzati. stubline su bile dobre i karike koje su dosle na motoru uopce nisu dobro nalijegale i jeo je ulje ko blesav. kad je prekarikan motor, to se popravilo ali uvjek taj tracak sumnje do kad ce durati i kad ce izdahnuti...

I majstor koji mi je radio generalku na 539 je potvdio pricu da postoje DM klipovi s tri kanala i da drzim uvjek nekih para sa strane za druge klipove i preporucio je da cim prije kupim tri Drapsin klipa s 5 kanala i da to rjesavamo no nema se para dok god motor radi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh