• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Neznam ja koji je imt bolji ovaj ili onaj samo znam da imam starog ursusa c335 80 godište sa neznam koliko sati i uvijek radi a kad sam kupio imt 549 mislijo sam to je to ali eto bas i nije da su mi samo novci koje dade za njega napovrat uzeo bi ursusa c360 i bio miran a ne misli što će mu bit slijedeći kvar.Kad se obratiš IMT-u za problem oni to objasne na svoj način ali uglavnom između redaka možeš pročitat mi smo tebi metnuli pa se snalazi kako znaš i umiješ.Meni konkretno što mi je na 350 radni sati otpao prvi trap smatraju to kao ŽAO NAM JE ISTEKLA GARANCIJA!!!!
 
N

Nevjernik

Guest
Znaci li to da ko uzme novog 549 ne pomislja da ga posle 50 sati upregne u teske psolove ili moze pa sta Bog da? A da li ovaj novi 555S i 549S imaju istu kolevku ili je ojacavana ? 550.11 nesto mnogo skup.

Gledam pre farmtrac 555dt od 47 KS kosta 22000 evra + dpv , 549 od priblizno 47 KS kosta malo manje od 14000 evra . Vredi li ovaj farmtrac tih 22000+pdv evra ? Ili Kioti ds 4510 od 45KS malo manje od 17000 evra?

Vrede li ovi 2050 ? Ili si svi imt ovi traktori na istom nivou kvaliteta ?

550 i 2050 nemaju sveze s 549.
Perkins motor sinhroniziran komplet mjenjač jača koljevka ipak je jači traktor.
Odvojene kabine bez buke.
Vanjskihidrulik ,šire gumezadnje, 2050 ima bočne reduktore.
Više izvoda hidrulike iza i table i tosu drukčije.
A 2050 koliko sam vidio i volan se namješta ima i cd player.
Utisak prema 549 ogroman.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ako ce te to utjesiti onda trebas znat da je bolje da je osla samo kolijevka nego da ti se polagano raspada cijeli traktor. To je moje misljenje za Ursusa. Imam ga jedan moj susjed vec je jadan otvaran bezbroj puta a cujes ga sa drugog kraja sela dok krene doma kolko zuji. To su nekad bili dobri traktori samo ispalo da ga jedan 560 sahrani kvalitetom.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Po tvom ispa da nije strašno što se novi traktor raspao na pola aj dobro! Nova kolijevka košta 2990 kn i dobiješ istu onakvu kakvu si imao pa mjenjaj isto niš strašno.A kad sam rastavio ursusa nakon 30 godina rada da ga složim komplet dijelovi za generalku 1570kn.Baš me zanima što će bit sa imt-om nakon 30 godina ako ništa pojest će ga hrđa jer je ofarban kao da su ga farbala dva pijanca uz bocun rakije.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ma daj nepricaj gluposti i hvalit se generalkom za 1500 kuna, jaka je to kvaliteta kad imas sve novo za 1500kn a i 335 nije neki traktor da sad covjek moze reci kako se je jadan naradio. To su klasicna trckarala s kojima ljudi rade sve i svasta. Po meni krš na kvadrat ko i svi ostali Ursusi. IMT je malo kvalitetniji ali isto krš.
Puknutu kolijevku povari, ojacaj i vozi Miško. To niti ne smatram problemom jer ga mozes i sam rijesit. Citaj malo forum pa da vidis kakvih problema ljudi imaju i sa daleko skupljim i kvalitetnijim traktorima, senzori, ventili, elektronika, tlakovi... a svaka ova glupost kosta kao mozda nekoliko novih kolijevki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Znaci li to da ko uzme novog 549 ne pomislja da ga posle 50 sati upregne u teske psolove ili moze pa sta Bog da? A da li ovaj novi 555S i 549S imaju istu kolevku ili je ojacavana ? 550.11 nesto mnogo skup.

Gledam pre farmtrac 555dt od 47 KS kosta 22000 evra + dpv , 549 od priblizno 47 KS kosta malo manje od 14000 evra . Vredi li ovaj farmtrac tih 22000+pdv evra ? Ili Kioti ds 4510 od 45KS malo manje od 17000 evra?

Vrede li ovi 2050 ? Ili si svi imt ovi traktori na istom nivou kvaliteta ?

549 DV nažalost ima par tih svojih večih problema, dok opet nije za usporedbu s 550.11, priblićno izgledaju isto, ali daleko je to jedno od drugog.
550.10 ima jedan u mojoj okolici, nisam još čuo da je bilo kakvih problema, a ima ga čovjek sigurno več 4 godine i večinom je u šumi s njime i traktor samo ide i ide.
550.11 je isti traktor s par izmejna oko motora i par detalja vanjštine i kao takav je moj jedini favorit iz tvornice IMT-a kojeg bi kupio da imam para.
Sve ovo ostalo koje izlazi iz IMT-a današnjih dana nevrijedi više ničemu. Jedini dobar IMT kojeg bi se dalo kupiti je onaj iz početka '90.-ih, tu je još uvijk kvaliteta na nivou!

Evo ga, to bi po meni bila dobra kupovina. taman kupiš fino razrađen traktor, samo vlasnik mora malo korigirati cjenu, jer ovo što je napisao je malo previše!
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=imt+550.11
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja da bum iskren nekužim zakej si ti uopče kupil novoga 549?
5 godina 350 radnih sati, jako jako malo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
To ti je ono, ima čovek novce pa kupi ono kaj mu možda i netreba!
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Nisam dao zadnju paru ali ih nemam na razbacivanje.Zašto kupi 549 zato da bi čistijo snjeg staviš iza dasku i guraš mislio sam uzet i utovarivač ali sa ovakvom kolijevkom nedolazi u obzir.Što se tiče ursusa imt 539 nosi na ler gasu isprobano što se tiče dijelova ulošci, pikse na klipnjače, klipovi, karike,obje lamele,ulošci dizna,ležaji stabilni i leteći i komplet dihtunzi dođu kod nas u Gospiću 1570 kn e sad neznam za kvalitetu.Baš me zanima koja radnja u poljuprivredi postoji gdje je 39-ak bolji od ursusa c 335 jedino što je lakši na volanu.
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
usro ima gadan zvuk, i treba s njim raditi cjeli dan, pa da se radi i sa rasipačem, a ne pod opterečenjem.......

šteta je što se to događa na novome, jer ipak dosta novca je u igri.......ja ga novog nikada nebi uzeo, prije nekog takvog polovnog u pola cjene, a odmah na njemu i vidiš greške.....

mislim da jedini i najbolji traktor od imta koji samo radi i radi je 558, ovo sve ostalo il je nepregledno, il se kvari, il nevaljaju kočnice......
 
N

Nevjernik

Guest
Oni su prekrižili 549 jer se neće dugo raditi zato i jesu izbacili 550 i 2050 .
To bi nekima trebalo biti jasno i traktor se kupuje za duže a onda valjda gledaš kupiti i kvalitetnije.
Meni osobno da imam takav 549 ne bi se žalio to bi sam povario i vozi.
Od buhe raditi slona ta otpane i ursusu rukavac i sve se odlomi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Slazem se s tobom nevjernik i ja da ga imam rijesio tu koljevku povario i pojaco i bogu mir samo da ostalo me dobro sluzi
tonec335 pa sta si kupovo imt sta nisi kupio ursusa novog i bio bi miran kad je ursus tolko bolji od imt bez uvrede kupio si traktor koji ti vise stoji nego radi jer po radnim satima sta si s njim napravio u 5 god ja napravim duplo u jednoj godini!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ursus 335 je bolji od IMT 539 jedino kad treba nešto povuči, teži je i ima bolje prijenose straga. A u svim ostalim poslovima se nemože mjeriti sa 539, koji je okretniji, pregledniji, udobniji za rad, više je na ruku čovjeku nego mali ursus. Naravno, govorim o starim dobrim serijama 539.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Zašto ga kupi za čistit snjeg.Nije tolika tragedija ta kolijevka napravit ću ja to pa makar je nanovo cijelu složijo od pločevine al hoću reć kad sam se obratio u IMT za riješenje i što oni nude i misle o tom a oni nit što nude niti hoće da misle bitno pajdo da ga kupiš i da ti uzmemo paru a za dalje ih niš nezanima.Definitivno nije odnos prema kupcu gaze ugled jedne nekad jako dobre i poznate marke traktora.a što se tiče ursusa i IMT-a neću reć da ovaj nije laganiji i okretniji ali za mene je ursus car.Ono malo što sam išao u šumu sa njim zakon a gledao sam kako se ljudi pate sa 539.Dok nisam uzeo 549 a danas da se ne govori u selu sam dežurni kad počme sezona šume jer kod nas su imt 539 99% traktora u selu.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Kad sam kupovao traktor Imt 549 112 506 kn a ursus od mislim 48 ks kabina i prednja vuča 28 000 eura a pošto mi treba više manje za čistit snjeg i sitno za poljuprivredu odlučih se na IMT radi cijene.
 
N

Nevjernik

Guest
Zašto ga kupi za čistit snjeg.Nije tolika tragedija ta kolijevka napravit ću ja to pa makar je nanovo cijelu složijo od pločevine al hoću reć kad sam se obratio u IMT za riješenje i što oni nude i misle o tom a oni nit što nude niti hoće da misle bitno pajdo da ga kupiš i da ti uzmemo paru a za dalje ih niš nezanima.Definitivno nije odnos prema kupcu gaze ugled jedne nekad jako dobre i poznate marke traktora.a što se tiče ursusa i IMT-a neću reć da ovaj nije laganiji i okretniji ali za mene je ursus car.Ono malo što sam išao u šumu sa njim zakon a gledao sam kako se ljudi pate sa 539.Dok nisam uzeo 549 a danas da se ne govori u selu sam dežurni kad počme sezona šume jer kod nas su imt 539 99% traktora u selu.

Onda si mogo uzet za čistit snijeg 560 dw pa za te sate što radiš .
imt je dobar traktor za raditi jednostavan za kvar jednostavan.
Okretan i dosta jak a za šumu odličan .
I nezz koga si kontaktirao u imt ako si prodavače njih boli k........
Tako da znaš.
A imaju cijene oni iz autopoljostroja da uzmeš pištolj i pucaš u glavu.:icon_eyes:
 
B

Bobo

Guest
Netko je napisao da ga ne bi nikad kupio novog nego polovan takav u pola cjene... Da budemo na cisto...

Moj je kostao ravnih 111 000kn, minus 50% kapitalnih ulaganja i povrat pdv-a izasao me oko 65 000kn. POLOVAN 549DV u dobrom stanju s malo sati drzi cjenu na oko 7-8 000€ ja ne znam tko je spreman izvaliti toliku paru, ali eto, ljudi jesu. Za moj su na nevidjeno davali 6 000€ i ja ga nisam htio prodati ali da sam znao da cu kupovati Brenu, dao bih ga i kupio umjesto njega neki 560 ili 565 novije linije i bio duplo zadovolniji i u oranju malih parcela i u tanjuranju i u radu sa sjetvospremacem... NO tako je ispalo i sta sad... ja ga ne zalim niti naj manje i to sto je koljevka pukla a jbg, na vrijeme smo uhvatili i popravilo se.

Recimo ovako, moj je 2 godine za redom tukao preko 500 radnih sati godisnje. od oranja, tanjuranja, spremanja, transporta, sume, branja kukuruza, malciranja. SVE zivo je radio i ljudi moji ja sam s njim jaaako zadovoljan, pogotovo kad uzmemo u obzir koliko je kostao.

Od kvarova je bilo koljevka tri puta (da smo odmah znali pojacati bilo bi 500kn umjesto 1500. bilo je u jamstvenom roku mjenjanje karika u motoru, dva puta bosch pumpa (250 sati i 1900-2 000sati), mjenjao sam karike na kompresoru, puklo mi je proslo ljeto crijevo od grijanja kabine pa sam grijanje za sad zablindirao, sitni problemi sa strujom su VJECITO prisutni, pukao je poklopac hidraulika (zato jer sam bio pre lijen podotezati ga cijelog cim je dosao u dvoriste, zategao sam samo vijke do kojih je bilo lako doci pa ga je guzvalo dok niej rekao DOSTA ;) ) I mjenjao sam sve vijke na poluosovinama s kojima se pricvrscuju kotaci jer smo originale polomili u transportu mokrog sodera izvlacenjem u koso... razbio sam dva stakla, kabina je od ganjanja po neravnom terenu iznad instrument table popucala i tako...

Sve u svemu sitnice koje nekome znace kraj svijeta a meni ne znace apsolutno NISTA

Dosta stvari je nasom krivicom i to ne sakrivam nikome. traktor od kako ga imamo je opran manje od 10 puta i stalno radimo s njim.


I, da... zovi DIREKTNO u Beograd, ne nase zastupnike... covjek se zalio sto mu iskace nizbrdo iz 4. brzine kad teret pogura ( to je tako na 90% 542 i 549) i zalio se zastupniku i NISTA... zvao u IMT i poslali mu KOMPLETAN nov mjenjac koji ne iskace...
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Probat ću zvat u Srbiju pa da vidim što će oni reć baš me zanima.HVALA NA PODRŽCI I SAVJETIMA.
 
B

Bobo

Guest
zelim ti svu srecu ali ako i dobijes novu kljevku OBAVEZNO stavi to svoje pojacanje na nju dok nije pukla... Ili jednostavno pitaj da ti daju od 550 serije gdje nisu odlijevane, nego varene iz vise komada, jedino da li takva pase na IMR motor ili smao na perkins...
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
E kad bi znao da paše na ovog mog tražijo bi da mi tu pošalju.Vidićemo sutra što će reć komšije pitat ću dal paše oni bi to trebali znat najbolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh