• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Nisam provjeravao, dali ima, no u tom slučaju završni kraj ruda mora biti izveden na način da pravilno dosjedne na dosjed vuče, ne, bitno da klin prođe a vuča mora biti klinovima pozicionirana na pravilno odabranoj visini.

Također postoji i ograničenje ukupne mase vozila, a ne, prikolicu bilo koju, tovari koliko stane, nebitno čega, ako može neka vuče, na nepravilno prikopčanu vuču.

Još jednom bez obzira na sve, Torpedo navodi kako gore spomenutu vuču treba koristiti na, VUČU dvoosovinskih prikolica;

http://i46.tinypic.com/dr8dgi.jpg

Da završim.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Jooj opet ova prica...

Decki moji u medjuvremenu sam nasao kod kolege okvir od klatece poteznica koju je IMT prikolica pod punim teretom (6.5t) doslovce savinula do zemlje. poteznici kao takvoj nije bilo nista, al njezin okvir je bacen na otpad jer za drugo i nije.

Takodjer mi se preklane preklopila zetva soje i berba kukuruza usluzno i ajde, sta cemo 539 za kombajnom vukao kipericu po selu ali nismo se usudili odvesti na silos jer nije 539 registriran, pa cemo s 549, NO vrag odnio salu ja u sred berbe moram otkopcati berac u sred njive i kopcati punu majevicu soje na ovu klatecu pizdariju. momci moji, ne mozete ni zamisliti koliko LUPA prikolica u traktor jer je klin (bez pretjerivanja) duplo manji nego rupa na rudi. da osiguram sto dugotrajniji rad prikolica, oci na rudi redovno podmazujem.

Vise NIKAD za NIKAD ne kopcam prikolicu na klatecu poteznicu. 2012.g. sam isto tako u pola posla morao skidati poteznicu i montirati kriz jer vjerujte mi na rijec, 300 puta je lakse i bezbriznije na pol njive otkopcati i zakopcati jednoosovinku punu tereta nego s klatecom poteznicom.

Poteznica nije namjenjena za takve stvari i igrate se sto na njoj vucete tako velike terete.

Ha čuj Bobo nije moja balirka tak teška ima negde 1-2t a to kaj sam znal vozit s njim prikolicu 4-5t nije uopće problem kopčat uzmemo ispod šipku koju kopčimo na one ruke od hidraulike onda digmo prikolicu i poguramo je do kuke prikolica samo lijepo lagano klizi i ništ nije problem jedino je problem kad idem orat sa jednobraznim dubokim nasel sam jer ju nismo skinuli ;):weedman:
 
J

jojo

Guest
Hidraulicni volan

:)Pozdrav. Dali se moze ugraditi hidraulicni volan na 549 iz 88.godine, koja je otprilike cijena??:)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Sve ovisi koliko ćeš uzimati djelova originalnih a koliko ćeš ih sam napraviti ja sam znam da smo ja stari i brat one balans štanjge uzeli od normalnog volana al su bile pre slabe pa smo ih zamijenili većim one nekakve uvinute ruke koje spaja ta balans štanjga mi smo bili imali nekakav cilindar a pumpu smo uzeli polovnu a sve ostalo crijeva i kutijica za ulje je bilo novo original svi djelovi bi koštali negdje oko 7000kn otprilike al original od IMT-a neznam nažalost :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ttut9aGrLQI&feature=player_embedded[/YT]
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
imt 549 kolijevka

Evo se malo majstorilo.Nastradala kolijevka!!!!!!Mislim da je ovo na slikama riješenje ako nebude onda ću cijelu kolijevku napravit.Tražijo sam iz IMT-a novu jer smatram da takav dijo na traktoru sa 350 radni sati nesmije bit potrgan MOŠ MISLIT ODGOVORA. Mislim da nije fer što se prave da ih se netiče jer je traktoru ta kolijevka velika mana.IMT ima tradiciju koju lagano ali sigurno posramljivaju sa promašajima.
 

Prilozi

  • DSC_0927.jpg
    DSC_0927.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 750
  • DSC_0928.jpg
    DSC_0928.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 1,138
  • DSC_0930.jpg
    DSC_0930.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 3,784
  • DSC_0931.jpg
    DSC_0931.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 2,901
N

Nevjernik

Guest
To ti je takav traktor nježan nije za silovanje ima ga moj susjed 3000 sati koljevka cjela.
Treba paziti na trzaje s mekog na tvrdo.
550 ima varenu bolju koljevku.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Dali ta kao bolja paše na 549? A što se tiče trganja od 350 radnih sati 50 je radio a ostalo vozanje.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Jesam reklamirao i dobio odgovor da je garancija 100 radnih sati ili jednu godinu moj ima 350 sati i 5 godina.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Koštao je 112000 kn tad nisam ni znao da ima jos ajmo nazvat vrsta 549.Što se tiče reklamacije reklamirao sam i dobio odgovor 100 rs ili 1 godina,a moj ima 350 rs i 5 godina.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam svoju nosio na varenje 3 puta s tim da je treci puta pojacavana... ovo s vijcima je pitanje koliko ce drzati. ti nosaci se prave na "napetoj" koljevki a ne na ovako otpustenoj, sto hocu reci. te ploce koje si stavio sad ne drze nista, nego dolaze do izrazaja tek kad se koljevka pod teretom napne. Tako je jedan forumas iz bosne isto pravio pojacanja kad je vidio kakvih ja problema imam i pravio je na knap i kad sam mu rekao isto sto sam sad rekao i tebi odmah je pojacanje skinuo i prepravio ga tako da se dotezanjem vijaka dobije "prednaprezanje" koljevke i samim time i pojacanja postaju nosivi dio.

Iskreno da vam kazem, moj odlijevak je na mjestima supalj kao svicarski sir. majstor me zvao da dodjem da se uvjerim da ne bi kasniej bilo ovo ono... prvi put je povarena i pukla je po varu, drugi puta povarena i opet pukao var, dok nisu pojacanja sjela, nista ju nije moglo sprijeciti od uvijanja, i kidanja posto se na tom mjestu stvaraju neka naprezanje koja ju jednostavno lome. u kombinaciji s losim materijalom desi se ovo...

na 550 seriji koljevka nije livena nego je pravljena od varenih komada plocevine sto cereci da su svjesni problema s koljevkom na 549dv ali jednostavno se oglusuju na bilo kakve reklamacije.

Novu se ne isplati kupovati, moze samo biti gora od ove posto IMT trenutno radi traktore samo po narudzbi i vjerujem da djelova nema...

Jedva sam prednju masku plasticnu nabavio i odmah sam uzeo dvije i jedna neka stoji u rezervi, nikad ne znas sto se moze desiti. 60€ komad plastike ;)
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Što da mu radim kako bude ako bude pucala dalje ja ću od iste pločevine napravit kompletnu kolijevku a ako me baš dobro naljuti prodat ću ga imam ursusa c335 za moje potrebe i previše hvala na savjetu.
 
N

Nevjernik

Guest
Što da mu radim kako bude ako bude pucala dalje ja ću od iste pločevine napravit kompletnu kolijevku a ako me baš dobro naljuti prodat ću ga imam ursusa c335 za moje potrebe i previše hvala na savjetu.

Nađi od starog tipa kolijevku iste su a stariji je kvalitetniji.
Loš odljevak i to je to.
Očito je kako kome ovaj 549 što ga znam nema problema s prvim krajem a jedan je potrgao ga i stoji.
Uništili su ga doslovnoa ovaj je kao nov.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
imt 549

Evo moj izgleda ovako nakon 5 godina nema ogrebotinu osim puknute kolijevke.
 

Prilozi

  • DSCI0032-1.jpg
    DSCI0032-1.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 1,640
  • DSCI0032.jpg
    DSCI0032.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 365
B

Bobo

Guest
Imas dva tipa koljevke za stari tip. Starija koja ti za prednji pogon ne pase nikako jer je slicna kao i na 539, i ima odozdol plocu koja ju drzi cvrstom da se ne mrda i tu obicni prednji trap ide, ali prednja vuca nikako.

Noviji tipo koljevke je ovaj koji vec imamo i bez obzira na odlijevak, pna ce pod prednjim pogonom pucati jer nije u tim kutevima dovoljno jako napravljena da drzi to opterecenje. Koliko sam ja gledao bise puca pri voznj iu rikverc pod prednjim pogonom nego naprijed. Cimanje naravno ne dolazi u obzir al kad se npr zastopa plug pa ga malo drukas po kvacilu u rikverc da trava padne s pluga, tu koljevkla naj vise dobiva stresa...

Moja kako je pojacana jos nije pukla a ne pazimo nitko kako vozimo, ima i skakanja prednjeg kraja i zrak ima i cimanja po kvacilu, ima stvarno svega i jos uvijek se drzi na okupu. kad i ako opet pukne, opet cemo ovu pojacavati, variti jer drugo mi ne preostaje. Ja sam se s ovim jednostavno pomirio i kako u bude.
 
B

Bobo

Guest
ima negdje ili u ovoj temi ili IMT temi opcenito... ne da mi se traziti...

Uglavnom, ono oko pukotina izrezano i baceno, uvarivano ne znam ni ja kakvom elektrodom da se rupa popuni i preko toga je obacivana plocevina, dal obicno zeljezo ili gus, nemam pojma mislim da su rekli da je neki gus specijalni u pitanju...

Povareno i oko varova i sa strana i kutevi su ojacani i vise ne puca nista.

Moj je kostao 111 000kn (prednja vuca, grijana kabina, nova linija) i kupljen je u 8. mjesecu 2006.g. ako se dobro sjecam sve u svemu prve godine nije radio doslovce nista, druge i trece nesto malo oranja i tanjuranja i onda samo poceli uzimati zemlju u zakup i od onda tuce sate kao navijen. pogotovo od kako radim usluzno branje kukuruza, malciranja razna, kardan je odradio 80% sati sto traktor sad ima. sad je na 2 000 i sitno i sat nije nekih 300-400 sati radio pa te sate ajmo reci ni ne racunam...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Znaci li to da ko uzme novog 549 ne pomislja da ga posle 50 sati upregne u teske psolove ili moze pa sta Bog da? A da li ovaj novi 555S i 549S imaju istu kolevku ili je ojacavana ? 550.11 nesto mnogo skup.

Gledam pre farmtrac 555dt od 47 KS kosta 22000 evra + dpv , 549 od priblizno 47 KS kosta malo manje od 14000 evra . Vredi li ovaj farmtrac tih 22000+pdv evra ? Ili Kioti ds 4510 od 45KS malo manje od 17000 evra?

Vrede li ovi 2050 ? Ili si svi imt ovi traktori na istom nivou kvaliteta ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh