• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Kolega, na 533 je motoru max 2000 okretaja, kod 549 je to 2250 a greskom majstora je bila otvorena do 2400 2500 kako mu se prohtije...
Ide i 533 preko 2000 okretaja...inače ni na jednom IMTu nisam vidio da je pumpa naštimana na okretaje koji bi trebali bit,većina su na 2400,2500 okretaja
 
N

Nevjernik

Guest
ja sam na 549 radi generalku na 3860h, palio loše i bacao na iberlauf ulje, kad smo ga otvorili na srednjem klipu pukla uljna i kompresiona karika, imao je po tr karike na cilindru stavio sam isto sa tri, sad ima 300h, i ako stalno sam u iberu pusti koju kap ulja, pali ko mina, kaže mi majstor za to ulje "nema ferđe koji ni mastan"

Onda je to loš majstor .
Da ti je stavio klipove s 5 karika vidio bi u budućnosti razliku...
Vjerojatno su ti bili jeftiniji .
Ko je radio brušenje jeli možda znaš.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
e da sam znal da se mogu stavit klipovi sa 5 karika sigurno bih mu rekao da stavio
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedna serija novijih imt je imala ugradene klipove sa 4 karike i nisu se pokazale dobre i vratili su se na5 karika.
U poljostroju su klipovi srpski i njemacki ista cjena i kvaliteta,130kn komad bez karika.
 
N

Nevjernik

Guest
e da sam znal da se mogu stavit klipovi sa 5 karika sigurno bih mu rekao da stavio

Normalno da ubace s manje pa da se radi što prije .
Moraš tražiti sam jer nude svašta takvi su oni.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ide i 533 preko 2000 okretaja...inače ni na jednom IMTu nisam vidio da je pumpa naštimana na okretaje koji bi trebali bit,većina su na 2400,2500 okretaja

evo danas sam baš radio s traktorom, oranje zemlje koja nije obrađivana preko 10 godina, 3 spora na 1900 obrtaja, i tako 4 sata, nikakvih problema, a kada sam išao kući, gas do kraja na 2400 okretaja, to je ovaj sa boljim motorom, a onaj drugi sa kabinom ide do 2300 obrtaja, samo ja nikada neprelazim u radu 1900 obrtaja, a u vožnji do 1800 obrtaja, tu negdje........jedini problem sam naveo semering na zamajcu, to je najveći problem kod 533.......

a razlika između 533 i 549 motora je ogromna, ovaj od 549 je nekako više "izforsiran" i nabrijan, jer razlika u zapremini je ako se dobro sječam 200ccm, što i nije toliko bitno, koliko je bitno samo ubrizgavanje i pumpa goriva i veći potisak na klipove, pa zato vjerojatno se to i događa kod 549.......još i nerazumijem zašto su stavljali klipove sa 4 karike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Kak vi mjerite broj okretaja?
Ravnate se po vuri ili?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja osobno nemam instrument koji mjeri broj okretaja, kao ni 99% foruma, pa se vjerojatno priča o broju okretaja očitanog sa traktormetra, marke teleoptik.........a koliko su ti obrtaji točni ili ne, to je ionako manje bitno u ovoj priči oko broja okretaja........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Onda ok, samo to me zanimalo kad se več držite te vure, a 99% ih je neispravno :icon_wink:
 
B

Bobo

Guest
Velika greska je sto ti majstor nije rekao da postoje i drugaciji (bolji) klipovi koji se mogu ugraditi u 549...

Ovako nije napravljeno nista...

Po pitanju deranja s cjenom u poljostroju, kod njih je srpski klip (vjerovatno "Motins" a mozda Drapsin) 115kn dok je u Pozegi Petar Drapsin 95 ako se dobro sjecam...


Muhanicar, ja se za sad ravnam po mjeracu okretaja koji se nalazi u traktoru. i ako je vjerovati majstorima bosistima koji stelaju pumpu onda je i na 539 i 549 instrument dovoljno tocan +/- 100 okretaja sto mi je dovoljno precizno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Po pitanju klipova si u potpunosti u pravu, a po potanju vure, to sam htel čuti, ti 100 okretaja sim tam, to kad se zbroji izađe skoro 200 :icon_wink::icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na mojenm je vec druga riknula radne sate nekad prebaci al to je rijetko kad a kazaljka stoji stalno na mijestu nikud ne leti radio traktor u leru pola gasa ili pun gas kazaljka je umrla nema ni veze to mi ni tak vazno na traktoru bitno da on radi kako treba!
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
pozdrav novi sam na forumu imam 549 koji ima oko 9500h radjena je samo bos puma i dizne, taktor dimi dosta baca crni dim a ponocu vide se i varnice. P rije nego sto smo kupili zetora gonili smo s njim sjetvospremac od 2,6m s 40 kuka kratkih i dva reda valaka, tad bi baco ulje i na cep.
m

dsc00969g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
N

Nevjernik

Guest
Još teleoptikov kako tako mjeri ako je orginal .
Oni indijski lažu da ga hebem.
I leti kazaljka svuda treba joj dase smiri.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
na mom je teleoptikov a prvi je zamjenit negdje 1997 a bio stao tamo oko 1995 ali ih nije bilo naci. prvi je sta na 3300h, na ovom sad ima oko 6200h i radi ali malo skace kad ide preko neravnoga
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Velika greska je sto ti majstor nije rekao da postoje i drugaciji (bolji) klipovi koji se mogu ugraditi u 549...

Ovako nije napravljeno nista...

Po pitanju deranja s cjenom u poljostroju, kod njih je srpski klip (vjerovatno "Motins" a mozda Drapsin) 115kn dok je u Pozegi Petar Drapsin 95 ako se dobro sjecam...


Muhanicar, ja se za sad ravnam po mjeracu okretaja koji se nalazi u traktoru. i ako je vjerovati majstorima bosistima koji stelaju pumpu onda je i na 539 i 549 instrument dovoljno tocan +/- 100 okretaja sto mi je dovoljno precizno...



na oba traktora satovi rade, čak se ni kazaljka netrese kao što sam negdje vidio na nekim traktorima, jedan je teeloptik, a drugi je yenkay.........u srbiji satova kineskih ima i po 100kn za 533 ili 539, sajla je 20-30kn i srpske proizvodnje, izgleda dosta kvalitetno, a kvaliteta tih satova je po meni upitna, treba staviti original teeloptik ili bolje ništa.......

za petar drapšin sam čuo da su dobri klipovi, al da ih netko kopira.......cjena od 140kn najniža, u srbiji neznam koliko dođu, a ti spominješ po 95kn, što je nešto po meni jako jeftino.......original perkins klipova kažu da nema više za 533, samo za 539.......a kada budem radio traktor, onda razmišljam da uzmem od motinsa klipove, karike i stubline........indijskima nekako nevjerujem, al kažu da indija radi sklopove i za tafe i da su iste kvalitete.........klipnjače samo turske, druge nisam našao, iako bi i njih mjenjao......jer na jednoj sam radio čahuru, a na druge su mogle ići originalne, za nuždu je prošlo i još uvijek radi, al ako sve budem radio, onda bolje uzeti i novu klipnjaču........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na oba traktora satovi rade, čak se ni kazaljka netrese kao što sam negdje vidio na nekim traktorima, jedan je teeloptik, a drugi je yenkay.........u srbiji satova kineskih ima i po 100kn za 533 ili 539, sajla je 20-30kn i srpske proizvodnje, izgleda dosta kvalitetno, a kvaliteta tih satova je po meni upitna, treba staviti original teeloptik ili bolje ništa.......

za petar drapšin sam čuo da su dobri klipovi, al da ih netko kopira.......cjena od 140kn najniža, u srbiji neznam koliko dođu, a ti spominješ po 95kn, što je nešto po meni jako jeftino.......original perkins klipova kažu da nema više za 533, samo za 539.......a kada budem radio traktor, onda razmišljam da uzmem od motinsa klipove, karike i stubline........indijskima nekako nevjerujem, al kažu da indija radi sklopove i za tafe i da su iste kvalitete.........klipnjače samo turske, druge nisam našao, iako bi i njih mjenjao......jer na jednoj sam radio čahuru, a na druge su mogle ići originalne, za nuždu je prošlo i još uvijek radi, al ako sve budem radio, onda bolje uzeti i novu klipnjaču........

Evo jucer sam bil u auto poljostroju i imaju klipove sa 5 karika i karike klipnjace radilicu lezajeve sve orginal srpsko.
Klipove imaju srpske ineke njemacke iste kvalitete i iste cjene po klipu 140kn bez karika.
Pa pitaj.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Evo novi sam na forumu pa da napišem nešto o svome 549..Od kvarova je imao: otišla pumpa od volana, kardanska lamela (na nitnovima se raspala, iako traktor ništa teško nije radio preko kardana), dizne mjenjane i ležaj konusni u 900 radnih sati, pozdrav svima!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo novi sam na forumu pa da napišem nešto o svome 549..Od kvarova je imao: otišla pumpa od volana, kardanska lamela (na nitnovima se raspala, iako traktor ništa teško nije radio preko kardana), dizne mjenjane i ležaj konusni u 900 radnih sati, pozdrav svima!

To ne znacii da ne valja nego neko prije tebe ga je ubijal i stavil je lamelu lose kvalitete.
A mozda je ta serija s nekim greskama i nedostacima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
To ne znacii da ne valja nego neko prije tebe ga je ubijal i stavil je lamelu lose kvalitete.
A mozda je ta serija s nekim greskama i nedostacima.

Traktor je kupljen nov 2008 i nije ubijan, na sve strojeve jako pazim i održavam ih..:icon_e_wink:
No ja ne kažem da on ne valja, to su sve kvarovi bili na početku, sada samo toči i vozi i naravno redovne izmjene ulja..:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh