• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Konusni lezaj? Gdje se taj nalazi?


Pumpa volana i lamela kardana, tu zbilja nisi imao srece. Reci cu ti samo da sam cuo price iz ovlastenog IMT servisa da je covjek godinu dana prije mene uzao 549DV znaci 2005.g. i to bas u N.G. i da mu je trosio ulje kao sumanut i da mu je i po ravnom izbacivao iz 4. brzine i otvore motor, kad imaju sto vidjeti. motor negdje stajao i jedna stublina i ventil pohrdjali od vode. oko cjele stubline u krug hrdjavi trag i gdje se po ventilu slijevalo u cilindar. i zamjenu mu samo tu stublinu i sklop. mjenjac su popravljali dva puta i klimao se sinhron toliko da nisu znali sto ce, uvoznik ni cuti i nazove direkt u IMT i posalju mu kompletan mjenjac novi...

Sad zamisli kako smo mi u biti ispali "sretnici" sto nismo imali te probleme kao neki.

MOj 549 je djelom sivo bojan a prednje felge i djelovi motora bojani u "izvoznu" zelenu boju pa prebojavani u sivu da mi ga ne isporuce "sarenog"

Davno su u IMT-u uzimali staro za novo i te stare traktore slali u DObanovce u IMT remontni centar i tamo su radili generalka, mjenjali lezajeve, bojali traktor i po kombinatima slali da se prodavaju kao "generalno osvjezeni traktori" no u ovdasnjem kombinatu su se prodavali kao "novi" traktori i bilo je na njih par i problema kasnije... pravili su ove traktore kad nisu mogli sklopiti onoliko koliko imaju uplacenih i narucenih.

Kasnije je do mene dosla prica da je mozda i moj 549 tako sklapan od onog sto su pri ruci imali i ne bih se cudio da je ta prica istinita jer tvornica koja vec 10 godina spaja kraj s krajem magijom koju oni samo znaju proizvode traktore koji nekako i taljigaju po njivama.

Od kojih su djelova sklapai nasi traktori to ce se kasnije pokazati.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u dobanovcima je remontni centar za polovne traktore imt. znaci mozes doterati svoj traktor , sve ti se rasturi u parce i menja sve iole lose. nove gume farbanje instalacija nova. i platis koliko procene da treba .druga je solucija bila da ostavis svoj i doplatis za bilo koji drugi remontovan. ovde kod nas je dosta tih traktora koji su se stvarno dobro pokazali. jedno vreme je to bila odlicna mogucnost kad su traktori u jako losem stanju pogotovu. nisam siguran sad kakav je kvalitet rada posto ni imt fakticki nema cime napraviti dobar traktor. sve masine alatne su davno odsluzile svoje a dobavljaci delova su privatizovani ili nerade mnogi vise. a moglo se i kupiti i remontovan traktor bez ikakvih uslova kao kod mene kolega sto je kupio 533 i rodjak577 .sad vise neznam kako posluju i rade jer to je bilo pre 2000 god.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Konusni lezaj? Gdje se taj nalazi?


Pumpa volana i lamela kardana, tu zbilja nisi imao srece. Reci cu ti samo da sam cuo price iz ovlastenog IMT servisa da je covjek godinu dana prije mene uzao 549DV znaci 2005.g. i to bas u N.G. i da mu je trosio ulje kao sumanut i da mu je i po ravnom izbacivao iz 4. brzine i otvore motor, kad imaju sto vidjeti. motor negdje stajao i jedna stublina i ventil pohrdjali od vode. oko cjele stubline u krug hrdjavi trag i gdje se po ventilu slijevalo u cilindar. i zamjenu mu samo tu stublinu i sklop. mjenjac su popravljali dva puta i klimao se sinhron toliko da nisu znali sto ce, uvoznik ni cuti i nazove direkt u IMT i posalju mu kompletan mjenjac novi...

Sad zamisli kako smo mi u biti ispali "sretnici" sto nismo imali te probleme kao neki.

MOj 549 je djelom sivo bojan a prednje felge i djelovi motora bojani u "izvoznu" zelenu boju pa prebojavani u sivu da mi ga ne isporuce "sarenog"

Davno su u IMT-u uzimali staro za novo i te stare traktore slali u DObanovce u IMT remontni centar i tamo su radili generalka, mjenjali lezajeve, bojali traktor i po kombinatima slali da se prodavaju kao "generalno osvjezeni traktori" no u ovdasnjem kombinatu su se prodavali kao "novi" traktori i bilo je na njih par i problema kasnije... pravili su ove traktore kad nisu mogli sklopiti onoliko koliko imaju uplacenih i narucenih.

Kasnije je do mene dosla prica da je mozda i moj 549 tako sklapan od onog sto su pri ruci imali i ne bih se cudio da je ta prica istinita jer tvornica koja vec 10 godina spaja kraj s krajem magijom koju oni samo znaju proizvode traktore koji nekako i taljigaju po njivama.

Od kojih su djelova sklapai nasi traktori to ce se kasnije pokazati.

Konusni ležaj je na prednjem diferencijalu tamo gdje se točkovi skreću, pa sam mislio da je možda i zbog toga pumpa otišla, no tko će ga znati, baš ću je uslikati pa postaviti da vidite kako je se raspalo sve unutra...:)
A ovo što se tiče lamele i majstoru nije bilo jasno kako je tako mogla se raspasti i to dok je traktor bacao gnojivo samo je pao hidraulik dolje i prestao kardan da vrti.. No traktor bez obzira na sve te kvarove radi jako dobro i zadovoljni smo s njim i da još je tri puta pomješao gorivo i ulje, pukne membrana na AC pumpi, ali to je do dijelova, a ne do IMT-a. Ne znam dali sam tu čitao da se prednji kotači klimaju nekome, kod mene nema ni trunke lufta, baš sam gledao neki dan, mislim čak da si ti to pisao ovdje i da ulje kada mjenjaš iz prednjega diferencijala i bočnih reduktora pa da ti ima dosta špene, kod mene je prvi puta bilo dosta, sada sam drugi puta na 900 rh mjenjao iz jednoga reduktora je išlo čisto ulje, a iz drugoga jaaako malo špene, zanemarivo, a iz diferencijala je isto čisto išlo, ako ništa drugo možda imam sreće sa tim da je kvalitetno napravljeno, a ovo da će se pokazati, to je sigurno, moj praktički se tek sad razradio koliko ima sati.. ovaj iz NG što je bio 549, mislim da ga je čovjek prodao jer ne viđam više taj traktor, ja nisam iz NG, ja sam 9km od NG prema SB...:)
 
B

Bobo

Guest
Da, moji se prednji tockovi klimaju ali zanemarivo, vec sam na to zaboravio... po pitanju bocnih reduktora, samo prvi puta je curjela spena s uljem, sad vise ne. u 2 000 sati nisam mjenjao ulje u prednjem diferencijalu jer sam ga na 1000 sati ispustio i zuto kao novo ni traga speni pa sam ga vratio nazad i sad redovno kontroliram ali nemam problema s prednjim diferencijalom ni s bocnim reduktorima naprijed.

Za lamelu mi cudno ali pumpe volana su odlazile cesce, ne znam zasto...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
I nama je bilo čudno za lamelu, nije se ni malo potrošila, a na nitnovima se raspala, vjerovatno nije bila kvalitetno zanitana pa je se rasklimala i tako ''pojela'' nitnove..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
dsc0014yp.jpg
[/URL][/IMG]
Evo kao što sam i rekao slika pumpe, može se vidjeti kako je se doslovno raspala unutra, a zbog čega je otišla, jako je teško reći, nadam se sa novom imati više sreće, ipak nije ni malo jeftina..:)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dsc0014yp.jpg
[/URL][/IMG]
Evo kao što sam i rekao slika pumpe, može se vidjeti kako je se doslovno raspala unutra, a zbog čega je otišla, jako je teško reći, nadam se sa novom imati više sreće, ipak nije ni malo jeftina..:)


Crkne kad se otkine komadic lamelice .Zaglavi ,blokira pumpu i tad pukne osovina.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
imam jedno pitanje dal se na IMT 549 DV 91 god more desit na prednjem pogonu tak da neš pukne ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
imam jedno pitanje dal se na IMT 549 DV 91 god more desit na prednjem pogonu tak da neš pukne ?


Naravno da može, može se desiti na svakome traktoru! A ako misliš na koljevku na što je 549 DV slab, sve ovisi od kakvog su materijala onda radili, može biti bolja, a ne mora!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
a zaš je onda na mom 549 89 god bez prednje vuče niš se ne desi kaj je jače il isto sranje ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
a zaš je onda na mom 549 89 god bez prednje vuče niš se ne desi kaj je jače il isto sranje ?

Prednja vuča ju lomi, ti ju nemaš pa i nema ju šta slomiti osim nekog udarca, neko je bio napisao da je nekome i bez prednje vuče pukla koljevka tako da je propeo traktor i lupio je prednjim točkovima te je pukla koljevka..
 
B

Bobo

Guest
Stari tipovi 549 su imali koljevku i iznad i ispod prednjeg trapa dok noviji ispod nemaju nista radi ugradnje prednjeg pogona. Ostala je pre tankog materijala, i loseg odlijevka i inace upitne kvalitete...

Desava se i na starijim traktorima pucanje koljevke (pricam o 549 DV naravno) no vecini se ne desi nista jer jednostavno nema gdje. Ima ljudi koji su kupili nov 549DV toliko da im zamjeni dotrajalog 539. kad je vec novi neka bude i prednja vuca jer uz nju ne ide nadoplata za hidraulik volan, prikljucci ostanu od "pokojnog" 539 i nema ga sto slomiti na 5 kj zemlje i 20m drva godisnje sto se napravi u sumi.

Kad on dobije 50kj zemlje, 24 diska tanjurace, 2.20 sjetvospremac i tri sofera s teskom nogom koji jedva stizu sve s njim odraditi ja se cudim sto do sad na pola nije pukao...

Po mojem misljenju naj vise kopljevka trpi kad ides pod teretom u rikverc i da tu dolazi do "zvakanja". npr beres kukuruze nizbrdo, kos je vec dosta pun ako ne i do kraja i blatnjavo i traktor pobjegne prema nekoj grabi, kocis i gascina i vracas ga u rikverc. Tu se dogadja STRASO prebacivanje tezine na prednju osovinu i na samu koljevku. ponovi to 10 puta danas, 10 puta sutra i jednostavno pukne...

Evo sad ganjamo sjetvospremac s njim u sjetvi jecma i toci i bozi, opet je negdje poceo malo trositi ulje no nema veze, samo nek je on ziv i "zdrav" i nek odradi ono sto ga sljeduje.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
E Bobo dobro ti to kažeš samo nek radi i dobar bu i kolko točnije košta prednja vuča za 549 ne nova a ni polamana
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma koliko je kostala ali je bio jedan GANC NOV prednji most za 549 na njuskalu. falilo bi ti tad "samo" ukapcalica prednjeg pogona (ako imas uopce mjesto za montazu ukapcalice na kucistu), zupcanik koji ide na spojnicku osovinu koji pogoni prednji pogon, kardan od ukapcalice do prednjeg mosta te prednje felge i gume te ako imas stari tip koljevke, trebala bi ti i nova koljevka te ako nemas hidraulik volan trebas i njega nabaviti sto je samo po sebi nekih 1 000€...



Dakle TOTALNO NEISPLATIVO... Pogotovo kad se zna da je koljevka klimava roba na tim traktorima...

Ako vec razmisljas u tom pravcu, imas Store 404, imas TD55, imas univerzale razne i gro drugih traktorica do 50 ks s pogonom na sve 4 i sve od navedenog je puno isplativije od naknadne ugradnje prednje vuce...
 
N

Nevjernik

Guest
Bilo na njuskalu prva vuča s kardanom.
Ali nema nijedan izvod za prvu vuču sastrane tako da ništa od toga.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Nemam pojma koliko je kostala ali je bio jedan GANC NOV prednji most za 549 na njuskalu. falilo bi ti tad "samo" ukapcalica prednjeg pogona (ako imas uopce mjesto za montazu ukapcalice na kucistu), zupcanik koji ide na spojnicku osovinu koji pogoni prednji pogon, kardan od ukapcalice do prednjeg mosta te prednje felge i gume te ako imas stari tip koljevke, trebala bi ti i nova koljevka te ako nemas hidraulik volan trebas i njega nabaviti sto je samo po sebi nekih 1 000€...



Dakle TOTALNO NEISPLATIVO... Pogotovo kad se zna da je koljevka klimava roba na tim traktorima...

Ako vec razmisljas u tom pravcu, imas Store 404, imas TD55, imas univerzale razne i gro drugih traktorica do 50 ks s pogonom na sve 4 i sve od navedenog je puno isplativije od naknadne ugradnje prednje vuce...

Eh ja ti imam ukapčanje al baš i ne razmišljamo o prvoj vuči al katkad se pitamo joj kaj nismo uzeli sa prvom vučom joj ovo joj ono al kad se sve zbroji odslužio on svoje :eek:: a šta ti ovo znači kj?
 

Najnoviji postovi

Na vrh