• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Spoji volan na hidrauliku traktora da vidiš jer ostalo ispravno ..ili kod nekog tko ima neku dodatnu hidrauliku , ili na električni agregat ..

Ima li netko imt pa da ti posudi pumpu da nisi daleko ja bi ti posudio moju odgovara ti i sa nekih kamiona samo umjesto remenice staviš njenu spojku .
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
eto takve pumpe iznad covjek postavio nekako gdje je ulaz ulja tu ima cep ispod njega opruga koja gura kao neki ventil spicast sa dva prstena pa ulubljenje pa se opet siri nsa cetiri prstena oni se ne mjenjaju nego je to takvog oblika pa sad u tome imaopruga jaka iglica I kuglica pa se zavrce u to sve cep I nema stelovanja jedino izmedju toga ima jedna deblja podloska I tri tanke. Izbacivao sam uh al nema promjena nisam pokusavao dodavati I to sve ukupno dobro izgleda sve citavo nugdje lufta nusta da primjetim lose. Ikrenui sam lepeze nebul bilje druga strana nalijegala ono opet sve isto. Al znam da je ona u pitanju da je slab pritisak jer je u redu kad opicim gas kada je ubrzam al puno jedino na tim ventilu ako mogu jos sta da dodajem podloske il sta vec. Znaci nema motanja u mjestu I na leru u voznji je u redu dok je manje optetecenje

Kako radi takav ventil jel ga sa one strane pogura nesto pa sabija ovu vecu vanjsku oprugu oko ventila sto je sto je drzi cep na pumpi pa onfa to odradjuje na svoj nacin. Sta bi bilo kada buh stavio mnogo jacu oprugu I sta taj ventil uradi on nigdje ne mize peusmjeriti ulje moze samo dotok zaustaviti ili napraviti da kruzi u pumpi. Al opet na jakom gasu je u redu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Majko moja mila, ja sam nepismen ali ovo :icon_hang:

Po opisu nevalja pumpa, ali slobodno ti dodaj pod onu oprugu još koju pločicu.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pismen sam I previse ali pisem sa telefona sa tac screnom a u mene prsti odmah dva slova zauzmu pa mi dopizdi da stalno brisem I popravljam. A ako ima snage da pogura ventil na leru zasto onda nema za volan da okrene. Koliko jaka ova sira I duza opruga treba da bude? I rekoh da sam rasklapao pumpu da je sve u redu jedino ako taj ventil moze da zeza toliko
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gurne ventil ali nema dovoljnog tlaka, a povečanjem broja okretaja ima više litara pa nestigne pretočiti.
Po duljini opruge nemožeš znati koliki tlak daje. Tomu služi manometar.

Kaj onda kaj pišeš s telefona? I ja ponekad pišem pa se trudim da me netko kolko tolko razumije kad odgovaram, a ti pitaš i ne trudiš se da tvoje pitanje ljudi bolje razumiju i lakše ti objasne :icon_scratch:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Spajao sam izlaze sa pumpe na vanjsku hidrauliku I volan radi idealno totalno lagan, orbitol odlicno preusmjerava cak na kraju motanja propusti da ne optwrecuje pumpu. Znaci kod mene servo pumpa ima los pritisak, ista kao ta malo pre na slici prva petoletka. Sta joj moze biti kada sam je dva puta rasklapao I sve citavo nista da primjetim? Vrijedil je nositi kome mozel joj sta uraditi ili je jednostavno takva? Koliko su nove pumpe raznih marki ako ko zna, I u markama nemojte boga vam kune pa da racunam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Koliko su nove pumpe raznih marki ako ko zna, I u markama nemojte boga vam kune pa da racunam
Ja znam par proizvođača iz par trgovina ali nažalost cjene su u kn.
Ne konvertira mi se danas
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
koja je pumpa u pitanju, prva petoletka ili, ja mislim da je to pumpa nekih 15 ak cm3, ako je ppt, to se da naci vrlo lako, i druge se nadju, ja sam npr za svoj traktor parkerovu od 19cm platio 250 EURA,
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Eto znam da je ona, moze li se sta na njoj popravljati ili je jednistavno takva. Pumpa je prva petoletka 100 bari. Znaci spajao na vansku hidrauliku ostatak sistema I sve idealno radi na leru a da ne pricam kad dam gas.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Spajao sam izlaze sa pumpe na vanjsku hidrauliku I volan radi idealno totalno lagan, orbitol odlicno preusmjerava cak na kraju motanja propusti da ne optwrecuje pumpu. Znaci kod mene servo pumpa ima los pritisak, ista kao ta malo pre na slici prva petoletka. Sta joj moze biti kada sam je dva puta rasklapao I sve citavo nista da primjetim? Vrijedil je nositi kome mozel joj sta uraditi ili je jednostavno takva? Koliko su nove pumpe raznih marki ako ko zna, I u markama nemojte boga vam kune pa da racunam


Spoji volan na hidrauliku traktora da vidiš jer ostalo ispravno ..ili kod nekog tko ima neku dodatnu hidrauliku , ili na električni agregat ..

Očel puknuti dobiti koju zvijezdicu ili sve ostaje na" bog će platiti "
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Eto znam da je ona, moze li se sta na njoj popravljati ili je jednistavno takva. Pumpa je prva petoletka 100 bari. Znaci spajao na vansku hidrauliku ostatak sistema I sve idealno radi na leru a da ne pricam kad dam gas.

Može se popraviti samo ne kod kuće hidrauličari koji popravljaju pumpe glave celindere to mogu ili nađeš od starog mercedesa kamiona fapa i sl imaju potpuno istu pumpu vilićari imaju sličnu krača je osovina a pumpa ista odluka tvoja .
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
A sta da joj uradi kada je sve citavo I mozda I onaj ventil zeza a I on je citav. Ajd vidjecu ili cu ovu nositi hidraulicaru imamo jednog dobrog uniflex ili cu traziti sa nekog kamiona
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
A sta da joj uradi kada je sve citavo I mozda I onaj ventil zeza a I on je citav. Ajd vidjecu ili cu ovu nositi hidraulicaru imamo jednog dobrog uniflex ili cu traziti sa nekog kamiona

Teško napamet kod tih pumpa pucaju osovine pecaju rotori pucaju elipse sigurnjak kod mene nema pločica samo onaj dio kaj ima tri prsta i na njemu dva dosjeda sa utorima kao za karike i opruga a imam tri rastavljene jedna nema kučište jedna je kompletna od 560 i jedna kompletna od viličara iznutra sve isto možda kod tebe nešto kemijano oko sigurnjaka .
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Neznam sta da se cini mozda je taj sigurnjak problem posto mi je naizgled sve u redu u pumpi specificna je njegova radnja
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Pozdrav društvo koji imate DV..gdje nabaviti mazalice za prednje glavčine..šubler mi pokazuje 13,7..navodno bi trebao biti navoj 14-1, ali u mojoj županiji nemogu nigdje kupiti. molim nekog tko zna gdje ima da javi.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
167
Na koje to mazalice misliš?? one na križevima kardana ili one što dođu 1gore druga dole na glavčini ??, pa kaj nisu to klasične mazalice m8 ??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh