• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Slažem se s Puknutim ali za početak prošeči mazalicu po prvom trapu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je pumpa u redu možda manžete u celinderu pa se svade pritisci bio slučaj na zmajevom kombaju .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Da li neko zna zasto mi je malo tezi volan na 549 dv ulje je matik za servo pa sam kupio dexron 2 atf al nisam jos zamijenio pa zbog cega li je daa li je ulje rijetko ili ima nesto u pumpi da popusti pa slabije baca. A gledao sam u rezervoar kruzi ulje lijepo pa kada namotam ne ide u rezervoar a I ne mota pa gdje se gubi ta snaga da li je zbog rijetkog ulja pumpe ili orbitola. Znaci malo tezi volan. Kada je hladan malo je laksi I kada dam gasa malo je laksi a inace kada je ugrijan nema sanse namotat na leru bez kretanja.

Ja imam isti problem i rjesenje je pumpa ostane bez ulja tako da treba nova pumpa a mozda je kod tebe cilindar otkazal
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ne citace sve vidim cilundar je u redu radi sve dok je ladan dok je hladno ulje, mazalica se seta I previse o tome bodim racuna obavezno , kada se ugreje onda nastaje problem u mjestu a u pokretu je u redu radi sve. Pa me najvise zanima da li zbog ulja sto se razredi kada se ugreje ili nesto moze da olabavi u pumpi kada se zagrevanjem nesto rasiri, kakav je sklop zna li ko ima li mogucnosti za tako nesto. Znaci nema puznik I letvu samo pumpa orbitol I cilindar. Znavi radi sve ali sto je topliji to je tezi volan najvise u mjestu u voznji je lagan I kada je hladno sve.tojo
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Dok je ladan u redu je, I pumpa uvek ima ulja provjerio sam baca u rezervoar ali kada namotam prestane da baca a I ne mota gdje ode ta snaga 100 bari je pumpa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dok je ladan u redu je, I pumpa uvek ima ulja provjerio sam baca u rezervoar ali kada namotam prestane da baca a I ne mota gdje ode ta snaga 100 bari je pumpa.

Znaći vrti bes opterečenja dali je crijevo od posude do pumpe čisto i nije razlistano i dali kad motaš a nemože čuješ sigurnosni u pumpi da nije bilo vode ili neko drugo ulje pa se poljepile lamele u rotoru .
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Cisto crijevo nije razlistano prvo fabricko drugo servo sada sam kupio al nisam zamjenio jos dexron 2atf ulje cuje se sigurnosni ili je to pumpa. A gdje su te lamele u pumpi ili ornitolu razumem se u pipravke sve to znam rasklopiti I sklopiti ali trazim prvo ovako problem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Cisto crijevo nije razlistano prvo fabricko drugo servo sada sam kupio al nisam zamjenio jos dexron 2atf ulje cuje se sigurnosni ili je to pumpa. A gdje su te lamele u pumpi ili ornitolu razumem se u pipravke sve to znam rasklopiti I sklopiti ali trazim prvo ovako problem.

Sigurnosni je u pumpi ako ga čuješ onda pumpa ima dovoljan pritisak još ostaje orsta ili celinder no orsta ne reagira na temperaturu skini crijeva sa celindera stavi u karnister vrti volan lijevo desno i vidi dali ulje ide iz crijeva mora iči a volan se mora lagano okretati ako je tak onda rastavi celinder provjeri manžete .
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ide ulje radi traktor radim sa njim non stop ali kada je ugrejan u mjestu jedva pa da nije zbog rijetkog ulja sta kada se zagreje radi ono jacim gasom sve kako treba. Cilindar je u redu nema svadjanja pritiska . Znaci opet radi sve lako je kad vozim I kada je vruc al u mjestu nece lagano
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je na zetoru dok je ulje bilo vruce moral sam dati pola gasa da bi diglo hidraulik,dal sam gumice na razvodniku nove i pumpu novu.
Ti daj pumpu pregledat,da ti se nije izjela iznutra i ulje mu stavi novo neko gusce.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Meni je na zetoru dok je ulje bilo vruce moral sam dati pola gasa da bi diglo hidraulik,dal sam gumice na razvodniku nove i pumpu novu.
Ti daj pumpu pregledat,da ti se nije izjela iznutra i ulje mu stavi novo neko gusce.
Gospon oficir na tom traktoru ulje koje podiže poluge nema veze s hidrauličnim volanom, volan ima svoju posudu iznad hladnjaka koja mora biti puna do oznake i mora biti rijetko ulje tj. hipenol, kvar može biti u pumpi (koja je isto zasebna tj nema veze s pumpom hidraulikie tj. zadnjih poluga) ili nedostaje ulja u posudi,orbitrol je ispravan, on bi pokazivao drugačije greške.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma znam da je drukciji i poseban sistem,al sam samo htio da obrati paznju na pumpu jer ni ona nije vjecna i hoce se poderat.
A i ulje s vremenom izgubi svojstva pa kad je prerjetko i vruce uz losu pumpu ne radi kak treba.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
zna li netko gdje ima za kupiti naljepnice one velike crne za 549 deluxe nije dv 88 ili89 godiste
probao sam vec 7 puta naruciti u požegi ali nikako ne stize, kazu da ne mogu dobiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gospon oficir na tom traktoru ulje koje podiže poluge nema veze s hidrauličnim volanom, volan ima svoju posudu iznad hladnjaka koja mora biti puna do oznake i mora biti rijetko ulje tj. hipenol, kvar može biti u pumpi (koja je isto zasebna tj nema veze s pumpom hidraulikie tj. zadnjih poluga) ili nedostaje ulja u posudi,orbitrol je ispravan, on bi pokazivao drugačije greške.

Ulje bi trebalo biti ATF automatik transmision fluid hidraoi,l kad je hladno i jako vruče hoće radit probleme ,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ja sam skoro siguran da je do ulja.
Il do zaštopanog filtera :icon_scratch:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
nadam se da je ulje uzeo sam novo pa cu zamijeniti dexrol 2 atf. Ako jos neko zna sta je samo pisite pomoci nije na odmet. Znaci kada se ugreje tada je najgore a dok je ladniji ok je I u voznji je u redu bio ladan ili vruc samo vruc u mjestu je tezak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ma sigurno je do ulja i usput zamjeni filter.
nemoj ga prati mada i to se da, ali da bi bil siguran ti ga zamjeni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj sve kaj vele decki prvo od jeftinijeg kreni pa bus videl,al nekak mi je to da je pumpa slaba ili mozda negdje slini a da nisi skuzil?
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ne bali nigdje sve suvo ni kapi da prosipa to sto rece covjek za zetora kada se ugreje pa se razredi pa treba malo gasa tako je isto I sa mojim volanom
 

Najnoviji postovi

Na vrh