• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
atf je smišljen da u svakom teperaturnom režimu "radi jednako ".
Najbolje telkuču mast nagurat unutra
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Zezas za mast ili stvarno et meni je problem kada se ugreje pa imam osjecaj kada bih nasuo neko gusce uljee da bi bilo ok neko hidraulicno iako ono nije za toga al treba gusce I radilo bi sigurno po mojoj procjeni jer mi se to desava kada se ugreje I
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
A da li smem kakvi su ventili u orbitolu posto su sva servo uulja rijetka, neko ranije rece dal nisu neke lamele zapekle gdje su one I koja im je uloga
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A da li smem kakvi su ventili u orbitolu posto su sva servo uulja rijetka, neko ranije rece dal nisu neke lamele zapekle gdje su one I koja im je uloga

Orbitrol malo kompliciran ako ga ne kužiš lamele su u pumpi u rotoru ali ako sigurnjak čuješ znači da je pumpa u redu jer ima pritisak .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Imaš sliku rastavljene pumpe na 91 strani ove teme, ona pumpa je se raspala, vidi se na slici i vidiš lamele također na slici..Meni prije nego je otišla pumpa je volan bio malo teži i vibrirao je malo kada bi skretao nije išao onako glatko kako bi trebao I onda je za nekih 20 radnih sati otišla pumpa..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za orbitrol pitaj savorisa on ga je raskapal pa zna kaj nutra moze otic ili stelat.:(call):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne bali nigdje sve suvo ni kapi da prosipa to sto rece covjek za zetora kada se ugreje pa se razredi pa treba malo gasa tako je isto I sa mojim volanom

To je meni bilo i dok pumpu nisam promjenio nije dizal vruc bez vise pola gasa a na hladno je dizal.
To je za zadnju hidrauliku pa je za volan mozda slicno.
Neznam ak ima negdje kakve gumice u razvodniku pa da one ne pustaju pod temperaturom?
 
B

Bobo

Guest
Na pumpi postoji saraf za dostelavanje pritiska i njegovim (mislim) zavrtanjem se podize i pritisak u sistemu. Lako je moguce da se otpustio ili tako nesto.

Inace, kad smo kupili 549 na 30-ak radnih sati sa mopazio da volan jako "sisti" kad se mota i traktor je vukao u desno na cesti. Nije jedno crijevo bilo dobro stegnuto na cilindar i malo po malo je curjelo a nismo opazili, tad sam nasuo hidraol u posudu volana i to dobrano preko oznake max i nemam nikakvih problema od onda s volanom. Oces na -20 oces na +40 radi super, nema greske...

Provjeri pritisak koji dobivas iz orbitrola, moze curjeti ulje slobodnim padom, a to nije TO. dakle, manometar i sarafaj po crijevima i provjeravaj, ako nema pritiska dovoljno, kvar je u pumpi i prica zavrsena.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
A gdje je taj saraf imaju dva slobodna imbus cep I obicni dal je 24 ili 27 jesu li oni ili ispod njih kada sr odvrnu se nalazi taj za pritisak. Ne bali ni kapi nigdje I sve je dotegnuto ili zgog ulja sto se razredi kada se ugreje ili je slab pritisak
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pa cek sad procita bolje zar sme hidraol koliko je gusci od atf to bi meni I trebalo I mislim da je to da mi treba gusce ulje
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Bobo dali ti i dalje vuče u stranu kada se voziš od kada si ulje promjenio ili sada ide fino!
Imam Hidraol-a kod kuće pa ako je bolje ond bacim ATF i sipnem Hidraol..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pumpa iznutra izgleda ovako.
p58q.jpg

A ovako u dijelovima.
sgxq.jpg

Ovako izgleda kad pukne rotor na pumpi.


Uploaded with ImageShack.us
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
E to je ta I ja sam danas svoju rasklapao sve isto nisam primjetio nukakav kvar cilindar y redu orbitol u redu ma sve ko podmazano u voznji bas lagan volan al u mjestu nema sanse mozda preko 2000 obrtaja et sta mu je vise. Znaci samo u mjestu ni makac a u voznji je u redu sigurnjak ne cujem bas kao da nema pumpa snage a sve citavo danas pregledao cak sam I ove lepezice ikrenuo druga strana da bacs opet sve isto. Zna li iko rijesenje. Otvorim takodje rezervoar baca pumpa a ja mrdnem vilan u mjestu staje povrat u rezervoar a ne moze ni da namota tockove. Ima li tu kakvog rijesenja ili treba drugacija pumpa jer ove lepeze izlaze od centrifuge pa grabe ulje

Probao I razna ylja znaci I taj predlog se izbacuje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Daj više pokopčaj taj manometar gore jer bez toga moremo do jeseni.
Ima šusa pumpa il ne, to za početak treba znati. Isto tak koliki je pritisak na hladno a koliki na vruče
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A da još koji put za svaki slučaj promjeni ulje . možda ostane po sistemu onog ulja koje neće okretati kotače ?:lol:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Dobar je cilindar orbitol I ulje , mislim da je slab pritisak pisem sto puta glupa mi je pumpa totalno sa ovim lepezama sto ih izbacuje centrifuga sigurno je slab pritisak ma sto posto oce ona na vecem gasu mislim do lraja a u voznji ne moze bit laksi u mjesyu ni makac. Al opet sta da joj radim kada sam je rasklapao I sve ispravno sve citavo. Bar kako ja vidim I znaci sve ostalo je ispravno.I
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Spoji volan na hidrauliku traktora da vidiš jer ostalo ispravno ..ili kod nekog tko ima neku dodatnu hidrauliku , ili na električni agregat ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh