• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Dobro, ok, necu ja niš pametovati. Samo velim svoje mišljenje. Pitanje kolko bu ta polovna dugo vozila a možda nije u puno boljem stanju nego ova kaj ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako je stara riknula prilika je ugraditi novu ali veču (zupčastu) koja bu odmah mogla dvoriti i nedostatke s kojima inače IMT-ova hidraulika raspolaže
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
hm :) ... imam nekoliko pitanja, : znate li možda razlog trzanja kod uključivanja brzine više se osjeti u sporim brzinama?
Gdje kupiti i po kojoj cijeni ili od čega pripasati bolje amortizere-gume nosača kabine,
Isplati li se na 549 4wdli stavljati prednji utovarivač te što o tome kaže koljevka diferencijala i da li ista paše od štore-ta 504 ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Možda kvačilo ne odvaja kak treba, nepoštelano, neravno, masno ...

Nosače nemam pojma, možda pripasati Zetorove ili neke od nekog motora koji idu na šasiju.

Koljevka puca i bez utovarivača i treba ju napraviti željeznu u varenoj izvedbi, mislim da od Štorea ne paše
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
kvačilo po meni nije masno, koliko se uspije vidit kroz otvor dole 4 velika šarafa. mislim da nije pravilno podešeno, ili kao što kažeš iskrivljeno sad koje bi bilo prije:mur: .. jel to problematično podesit ?? iznutra??, ili treba prepolovit traktor? još moram napomenut da pogonska i kardanska odvajaju dosta nisko, sa time da pedala nema puno praznog hoda, odnosno nakon cca1,5 cm se već osijeća otporiste ne proklizuju pod opterećenjem, a cimaju traktor prilikom kretanja s mjesta:confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Legni i skini ploču, pogledaj da ti nije koji vijak capice otišel pa ne pritišče ravnomjerno potisni. ležaj na capice.
Možda su se bolcni poderali pa je tu razlika u luftu.
možda se poklopac kvačila poderal tam gdje bolcn ide.

Najpametnije ti je na pola jer odozdo možeš poštelati samo drugi stepen i ništa više
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Dobar dan kolege..dali znate mozeli se na imt 549 podesiti da vislje dize poluge..(Hidrauliku)sada kad povucem rucicu do kraja digne poluge oko 70cm od zemlje.a na malom 533 dize i preko metra u vis..dali znate kako to podesiti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prvo probaj da li kad digneš do kraja preko kuglice možeš rukom dignuti za krajeve polugea?

Ako ne želiš čekati detalje a misliš da budeš to razumio ima video na jutubu o podešavanju hidraulike na IMT .
Ima video i tu negdje na forumu , bilo prije par dana .samo tko zna koja tema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Onda onaj šarafič ključ 10 gdje je kuglica podigni još malo gore. Mrtvog hoda poluga mora biti
Oprezno ako ti je prvi put ili prepusti prvom susjedu koji zna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
PAzi, podiži malo po malo.
Na kraju mrtvog hoda mora biti
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolega gledao sam onaj saraf i on je pomjerit skoro do kraja pa ga nisam htjeo vise dirat..a sada mi je jedan komsija rekao da on na svom ursuzu kad hoce da vise digne otpusti poluge tamo kod poklopca hidraulike gdje su oni kroneri i onda sebi digne polugu koliko mu pase,,vrati je nazad na kroner i zasarafi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nemože se podiči na IMT-u na kronerima.
Taj šaraf probaj do kraja, a ako nije dosta onda treba štelati iznutra.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ima video pod nazivom stelovanjei pravljenje gresaka kod hidraulike traktora
 
Posljednje uređivanje:

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pumpa volana prva petoletka krilna, ako se na sigurnosnom vide male recke golim okom ili ostecenja ili na onim plocama oko lamelica vidi se malo zuba i osjeti pod prstom, koliko je to zajebava ili koliko je oslabi?
Nosicu je serviseru pa me zanima, zna li ko sta joj moze uraditi, moze li se servisirati da valja, sta ce joj raditi, jel nesto popravljaju na svojim masinama ili mjenjaju dijelove?
Skidao sam je al namontirana crijeva i daje otpora kada se okrece znaci ima je malo ziva je. Cak sam i busilicu malo montirao da to osjetim da okrece brze i kada namotam zaustavi je nema busilica snage za dalje.
Ali slaba je to znam ne moze da mota nikako u mjestu u voznji i nekako. Spajao sam pumpu hidraulike da budem siguran i ide volan totalno lagano i previse cak i kada dodje do granicnika na tockovima propusti da se ne sile aksijalni
 
Posljednje uređivanje:

MARTI

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
6
Negdje je pisalo ali sada ne mogu nabasati na to. Radi se o gumama 13,6 R28.
Koliko se dobije na brzini u transportu u odnosu na 12,4? Od kojeg traktora bi odgovarale gume 13,6 zajedno sa felgama? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh