• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koliko bi bio brži ne znam, ali guma 13.6 ti paše na tu felgu koju imaš, ide i 14.9 na tu felgu.
 

MARTI

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
6
Znam da paše. Imam u ponudi gume s felgama od ursusa 355 13,6 R28 samo ne znam mogu li se namontirati na 549.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naravno da nemogu.

Možeš jedino kupiti sve komplet, gume premontirati na svoje felge, a ove felge prodati na otpad ili možda nekomu ko ima ursusa ili starijeg zetora.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Prodaš meni felge, nabavim neke stare izlizane gume i mogu dupljake stavljati :cool::cool:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nemoj to radit na tom sirotanu, kud ga i tak silimo... bu nam muha dobio infarkt ak vidi medu s dupim gumama odzada....:icon_mrgreen:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Negdje je pisalo ali sada ne mogu nabasati na to. Radi se o gumama 13,6 R28.
Koliko se dobije na brzini u transportu u odnosu na 12,4? Od kojeg traktora bi odgovarale gume 13,6 zajedno sa felgama? Hvala

To ti je bezveze delati. Na brzini ne buš dobil niš. To je tak mala razlika da je zanemarivo.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Možda kvačilo ne odvaja kak treba, nepoštelano, neravno, masno ...

Nosače nemam pojma, možda pripasati Zetorove ili neke od nekog motora koji idu na šasiju.

Koljevka puca i bez utovarivača i treba ju napraviti željeznu u varenoj izvedbi, mislim da od Štorea ne paše

Kolejvku planiram riješiti kod dva majstora, tj za sada neznam koji ce ponuditi bolje rješenje, jedna mi je predložio isto željeznu varenu, dok drugi kombinaciju varenja i šarafljenja za sada neznam koja bi bila bolja, ali to će se riješiti tokom zime nadam se. za sada je gore orginal koljevka i na cca 2600rs raznog rada (traktor nije šparan) ne pokazuje previše znakove umora iako se vec pokazalo sa svake strane 1-1.5mm hrđe na mijestima na kojima ona počinje pucati. Razlog prerade bilo bi nešto u ovom stilu http://agros.si/izdelki.php?i=34&p=39#slike
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Imt 549 pusta na pumpi

Pozz ja se ispricavam ako sam otvorio novu temu bezveze ali stvarno mi je hitno jer mi ovih dana traktor stvarno treba pocela mi je pustati nafta na bosch pumpi na mjestu koje sam oznacio na slici ( slika nije moja ali je identicna). Pa me zanima dali je to nesto ozbiljno ili ne.
 

Prilozi

  • Slika0197.jpg
    Slika0197.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 131

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Imt 549 pusta na pumpi

Dihtung ti je otiso nece mu se nista desit jedino ce ti malo iscurit nafte i morat ce na servis!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Imt 549 pusta na pumpi

Zakaj na servis taj dihtung ti majstori tipa Muha zamjene na traktoru bez skidanja pvp .
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Re: Imt 549 pusta na pumpi

Ok puno vam hvala ako je samo dihtung onda cu ga sam zamjeniti mislio sam da je mozda nesto ozbiljnije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Imt 549 pusta na pumpi

Ni je baš jednostavno pazi na poluge za gas i gašenje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Re: Imt 549 pusta na pumpi

Pazi kod zamjene brtve da ju ne preštelaš, tj krivo pokopčaš oprugu.
Ako ti se to ipak dogodi vrati se ovdje po podatke kak da pravilno pokopčaš.

nema potrebe za Bošistom, usput zamjeni i O-ringe na polugama gasa i gašenja da nebuš dvaput rastepal
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Pozz evo jucer sam kupio dihtung i O-ringe pa me zanima koja je razlika između crvenog i crnog posto sam dobio takve kada sam rekao sto sve trebam . Nisam jos otvarao pumpu pa pitam prije da ne stravim krivo ili nesto.
 

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
Pozdrav. Izgleda da me čeka zamjena lamele na 549 jer mi je prilikom frezanja počela proklizavati i ispuštati čudne zvukove a i prilikom vožnje dosta visoko lovi. Zanima me koliko otprilike to košta i najvažnije kojeg proivođača dijelove stavit unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pozz evo jucer sam kupio dihtung i O-ringe pa me zanima koja je razlika između crvenog i crnog posto sam dobio takve kada sam rekao sto sve trebam . Nisam jos otvarao pumpu pa pitam prije da ne stravim krivo ili nesto.
Crveni su najvjerojatnije silikonski i trebali bi biti kvalitetniji

Pozdrav. Izgleda da me čeka zamjena lamele na 549 jer mi je prilikom frezanja počela proklizavati i ispuštati čudne zvukove a i prilikom vožnje dosta visoko lovi. Zanima me koliko otprilike to košta i najvažnije kojeg proivođača dijelove stavit unutra.
Sama lamela vučna je oko 250 kuna TMS Ivanec i za 549 je dovoljno kvalitetna.
Kaj je još sve uz nju potrebno mjenjati buš videl kad rastaviš. Najvjerojatnije potisni ležaj i capice sa nosačima i bolcnima
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Pozz dali netko zna u cemu je problem imam imt 549 i kad dodam rucni gas nece ostati iznad 1400 okretaja ja dodam gas ali se on sam vrati do te granice i tako ostane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Najvjerojatnije ti se zamastila ona kočnica na ručnom gasu ili je iskočila rascjepka pa opruga ne vrši svoju funkciju.
Pogledaj tam s desne strane kraj volana
 

Najnoviji postovi

Na vrh