• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Ja sam skidao sve dolje..jer drugačije nije išlo..kupio i pikse i bolcna kod hubzina u virju..zaboravio več koliko je koštalo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Može i bez skidanja prednje koljevke, ako imaš sreče pa nije zahrđalo, ako je hrđavo ne gine ti skidanje trapa.
Pikse i bolcn imaš za kupiti samo kaj je nažalost novi bolcn obično svjetlovučeno dok je orginal cementiran. Takvih kod nas več dugo nema u prodaji.
Da je moj traktor ja bi kupil fi komad materijala za termičku obradu i od toga ga napravil i naravno, ugradil bi mazalice.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Znači to je najbolja solucija onda.
A kod ugradnje mazalica, to treba bolcn izbušiti po dužini i onda ga na sredini popreko zabušiti, jer ovak ne vidim baš da ima mjesta da bi zabušio most za ugraditi mazalicu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moreš i bolcn busiti ali ja sam uvijek bušil trap na onom dijelu gde su čahure i s kutnim mazalicama rijesil problem.
Malo je problem nataknuti crijevo ali ja imam slozenu mazalicu tak da je na vrhu komad metalne cijevi za takva nedostupna mjesta pa takav priključak koristim za takva nezgodna podmazivanja.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
A sad šta je tu je, ja sam u nutra natiskal poštenu količinu tovatne masti, namazal piksne kod montaže u sami trap i kod montaže osovine, trapa i kolijevke, namazal i samu osovinu, namazal i dosjede za osovinu na kolijevci.
Osovinu sam odlučio staviti staru samo sam je okrenuo kontra, zapravo nije bila jako ni zajedena jer kad ju je majstor izmjerio mikrometrom ispada da je poderana za samo jednu stotu. Al su zato stare piksne bile dobrano jajaste od trošenja.
Trošak ravnih 110 kuna, al posla preko glave...
Sad je raketa ko zvono 😎
20201228_101825.jpg

20201228_224541.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
S desne strane kod ukapčalice za kardan ima imbus čep, mislim da je to imbus 12 i do tog se natoči i to je to. Inače mislim da ide 27 litara u nutra.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege imam problem na imt 549.
Mjenjao sam filtere goriva.
Traktor ljepo pali radi prima gas radi pod jacim gasom ali na manjim obrtajima trokira nece da primi gas.
Isturiram ga i radi opet normalno to smanjenja gasa.
Kad ga pustim na ler radi normalno
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Mozda su ventili na ac pumpi ili nisi negdje dobro stegao pa vuče zrak.
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Pozz kod mene je bilo tako i bili su ventilicici na ac pumpi. Ni dan danas ne znam kuda su nestali, jednostavno ih nema.. 🤔
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Imam pitanje.
Na 549 imam osjecaj da je propustila pumpa vode na motoru jer ne mogu razaznati jel curi iz pumpe ili iz crijeva nekog možda. Kad probam promrdati osovinu pumpe vode skupa sa elisom ona ima malo lufta...
Sad me zanima jel bolje uzeti cijelu novu pumpu ili se zezati sa mjenjanjem pakunga ove stare pumpe s obzirom na kvalitetu današnjih dijelova za IMTa? Ako uzimam novu pumpu vode jel ima neki provjereni proizvođač da ne bacim novce a da ona procuri, karikiram, za jedno dvije sezone?
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Ako mozes kod vas naci Pobjeda Tesanj pumpu ona se originalno ugradjivala u IMT preporuka je zamjeniti pumpu. Ima peripetija oko reparacije i dijelovi nisu kvalitetni..
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Za lezajeve i semering treba dati 15 evra;morogati se oko toga i ne znaš da li će trajati pola sata.Kupiš indijsku za 20 i miran godinama;ne znam da li se neko iz mog okruzenja žalio na te indijske;stavljenja indijska pre nekoliko godina i još šljaka a remontovana malo malo pa pusti...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Vidjet cu sta se nudi kod mene kakvih pumpi ima na raspolaganju pa cu se odluciti.
A ta firma Vin prom remontira staru pumpu ili ima u prodaji nove pumpe?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Na kraju je odluka pala na Vin prom pumpu, ipak domaće je domaće...
20210301_140448.jpg
Odma sam je i namontirao danas...
20210301_153147.jpg
20210301_162956.jpg
E sad imam pitanje pošto ću stavljati novi antifriz sa destiliranom vodom u motor, jel dobro sad možda isprati čitav sistem hlađenja motora, konkretno me zanima jel bi sredstvo za ispiranje moglo naštetiti pumpi za vodu i jel se ispiranje može odraditi sa vodom iz pipe ili baš mora ici destilirana?
 
Na vrh