• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
S ovakvim sredstvom, takvo imam u ponudi u dućanu auto dijelova.
Možda nema ni potrebe jer mi se motor ne grije baš, ali me muči što mi je tekućina bila narandžasta od hrđe vjerojatno...
unnamed.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam, mene strah tih otapala jer ona otope i tam gde nebi trebalo pa bi mogla i brtva glave stradati.
Mozda bolje ne dirati
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Meni njihova pumpa traje na Ursusu več jedno 10 godina.
Ja sam ispiral sistem sa šlafom i vodom iz vodovoda obadvije pipe otvorene i traktor radio dok nije išla čista voda. Potom nalijal antifriz.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Reparirane pumpe su dobre koliko ko i majstor koji to slaže. Set za reparaturu te pumpe nije skup kolko se siječam. Mislim da idu dva ležaja i pakung. bitno je uzet bolje ležaje otvoriti i stavit masti. susjed je prije 15 godina stavil novu pumpu na traktor radila 7 dana i procurila . Onda je majstor složil staru i ta radi još danas. Također taj majstor je više puta slagal te pumpe i sve rade. Največi je problem kada izbijaš rotor sa osovine da rotor pukne.Moraš izbiti rotor sa osovine i i ošmirglati tamo di pakung na sjeda na rotor. a što se tiče otapala za ćiščenje naslaga hrđe ja sm probo sa sodom (ne znam kakva valjda bikarbona). To mi je dal kilu čovijek koji ima puno krava. Staviš sode i vodu ostaviš pola dana upališ traktor da malo vrti i ispustiš . Ponoviš par puta. Ta soda nepojede brtvu jer je taj traktor imal novu brtvu. i dan danas radi normalno.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
S ovakvim sredstvom, takvo imam u ponudi u dućanu auto dijelova.
Možda nema ni potrebe jer mi se motor ne grije baš, ali me muči što mi je tekućina bila narandžasta od hrđe vjerojatno...
View attachment 33635
hrđa nastaje zbog nagrizanja antifriza.predugim ne izmjenama antifriza, sam antifriz nakon npr.3-5 godina promjeni svoju neutralnost te postaje kemijski agresivan te pojačano nagriza te dolazi do hrđe.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Dobro pa sam onda sad izmjenio antifriz, jedino mi je malo žao šta nisam probao isprati sistem po receptu jlukaci7, al sad nek bude ovak u makini do nove izmjene...
20210302_143746.jpg
Inače me ne muči grijanje motora vec samo ta hrđa da ne pomrda pumpu vode opet ponovo, danas je malo radio stroj dok nije promješo kak spada antifriz i za sad se nije promjenila boja rashladne tekućine, valjda ni neće...
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
13.6-28 paše na felgu na kojoj je bila 12.4-28 provjereno, takva je bila situacija na mome 549 i ko stvorene su za njega.
Za veću gumu tipa 14.9-28 mislim da bi trebalo mjenjati obruč felge...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Zo jer su dovoljno široki obruči felgi.
Na Štoreu, su, npr. felge širje od balona gume, tak da na njih bez brige stanu i 13,6 i 14,9 gume, dos su na malim IMT-ima gume preuske i za 12,4 gumu.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Džaba široke gume kad traktor nema kila.
Susjed na štore ima 13.6 pa svejedno je slab stalno kliže.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Baliram sa 549 i balirkom mf 124.
Gdje je malo vece brdo tu me nosi.
Dali bi dobio Šta stavljanem vecih sirih guma
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Stavi kvalitetnije gume i radijalne i bude bolje.
Ove sve jeftine gume su tvrde i slabo prijanjaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh