• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
M

Mac135

Guest
Možda bi se dao napraviti ovaj komad sa zubima, ali ne znam da li bi to držalo kad bi se zavarilo na vilicu koja ide na zglob. Problem je i to scentrirati ako se vari.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onda ništa od kemije ,
Jel imaš ideju kako i zašto se to desilo(da se ne ponovi) i
Koliko dođe kopletna poluosovina?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
U pravilu se poluosovina kupuje cijela. Naime, križevi se ne mažu, pa ih se "nesmije" otvarati.
Mislim da bi ti taj dio trebal pasati od Štorea, pa malo poišći po oglasnicima ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Oficir nije meni puko križ nego Bobi!

Prvo pogledaj zašto je se toliko ''pojela'' osovina..Ili si to vozi i nakon što je pukla pa je tako izderana!?
 
M

Mac135

Guest
Cijela poluosovina dođe oko 2000 kn i to neka zamjenska. Original od IMT-a je preko 3000, tako su mi rekli u Zagrebu u Sveticama.
Vjerojatno puca već duže vrijeme pošto je pukla tako podšiljeno. Nije ni čudno. Traktor je moje godište, 91. a otac ga nije šparao. Prije je radio po cijele dane s njim. Mislim da nije voženo duže vrijeme sa puknutom, jer mi često treba prednji pogon, a uvijek me izvukao kad sam ga uključio. Nedavno se otac našao u situaciji da mu je zatrebao prednji pogon, ali kada ga je uključio prednji kotači su stajali na mjestu. Nakon toga smo rastavili prednji most i imali što vidjeti.
Do sad smo imali problema jedino sa getribom. Dva puta je mijenjam tanjurasti i konusni zupčanik. U zadnje vrijeme je počeo i jako dimiti bijelo na lergasu. Iako nam to dobro dođe za mačakradu što dimi, mislim da bi trebalo poštelati ventile. Budem stavio sliku da vidite zagorski cug.
 
M

Mac135

Guest

Hvala na linku, budem ih kontaktirao. Mogla bi mi pasati ova sa prve slike s lijeve strane zgloba, samo što se mora vjerojatno kupiti u komadu cijeli zglob i oba dva kraja ( poluosovine ). Javim kakva je situacija kad se čujem s njima.

Ovako je izgledao za mačkaradu.
k4st.jpg

t2jc.jpg



Zvao sam u Sloveniju, cijena je ista ko i kod nas. Duža poluosovina oko 320 eura.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
sad mu skini vure,stavi cijenu više nego kad si ga kupil i prodaj,tak rade ovi sa zetorima
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ma i nema on puno sati, 1100 i nešto sitno! A ovo mu je već drugi sat, prvi crko na 100 sati.. praktički traktor tek razrađen, praktički je bolji nego novi jer su mu odklonjeni kvarovi, 6-7tisuća je uloženo u njega nakon kupnje..Još samo boš pumpu da mu sredim i onda bi to trebalo biti to..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd napiši kaj ste sve slagali ako ste 1000€ več ulupali u njega???? Puno mi to.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ne znam dali se sjećam svega! Al ajde..:)
Pumpa volana cca-3500kn
Kardanska lamela+majstor cca-700kn
Dize+majstor cca-550kn
Alnaser cca-1000kn
Jedan konusni ležaj cca-100kn
Bilo je još nekih sitnica, ali se ne mogu sjetiti svega..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh da...velim ja da se dobar traktor rijetko prodaje iz dvorišta. Sve si središ i samo gas.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
lijep mi je taj 549, samo platiš ga 110 000kn i onda još ulažeš u njega........

koji plug vučeš s njim?

znam da si negdje pisao o tome, al neznam gdje više.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čitam stalno na srpskom forumu i malo-malo pa neko kupi novi 549 DW, stalno se kupuju ti traktori ma kakvo god stanje bilo u IMT-u, ipak je to domaće, djelovi dostupni i nekako se uvjek najjeftinije popravi i vozi dalje.
577 DV, 549 DV i klasika 539 P, stalno se kupuju u Srbiji.

Neznam dal imaju u ponudi još uvijek onog 550.11?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Šanana oš ga kupiti!? :(rofl):

Vučem olt 10 cola! Vukao bi on i 12 samo tako, samo nemam 12! :icon_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš jednog takvog sad na njuškalu, bilo je priče da se nisu baš pokazali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh