• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 550.11, 2050, 549 DV - općenito

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
kakva je ono kvrga ispod anlasera na zvonu..iznad spone volana?...loš odljevak ili krpanje?
Dečki nisam s vremenom bio baš pa me nije bilo,ta kvrga ti je bila tvornićki gore ja sam zbrusil tak da je nema,u međuvremenu mi je otišo termometar i htio sam kupit orginal teleoptik pa nije bilo mora naručit sim tam....i uzo ja za prvu ruku obični koji naravno nevalja ništ i traktor mi je zakuho a sat pokaziva 55° i naravno dihtung glave mi je i prije malo pušto ulje s desne strane i naravno dihtung se oštetil i pomješal ulje i vodu(termostat je zaštekal),i reko kad već rastavljam da napravim poluremont,skino sam pumpu i dizne i odnio bošisti na provjeru,povadio ventile rastavio glavu stavio da se odmoči sve,pimješo sam dimer,ivasol i od ine neko sredstvo za skidanje boje s vagona(koje mi je nabavio kolega koji radi u hž) i glavu je očistilo jako dobro jos sam ju poslje sa četkom i aku bušilicom očistio i opro,skino karter,pogledo radilice ležajeve,izvadi klipove pogledo karike i sve je super,jedino sam pumpu ulja stavio drugu pobjeda tešanj jer sam imo jako slab pritisak ulja,vratio karter,stavio novi limić na vodenu pumpu opro kiler iznutra,stavio novi anlaser iskrin,zamjenio membranu ac pumpe,dao provjerit alternator,provjerio korpu kvačila,i stavio novi dihtung,vratio glavu,nove ventile sam stavio i fino ih poštelo,sve zadihto,vratio,stavio novo ulje(ina super max) sve filtere,bosch pumpu i dizne vratio,zamjenio karike na kompresoru,stavio antifriz i sad traktor radi ko singerica,potpuno drugi zvuk,ulje dok je hladan na leru 3,8 bara,nakon 4 sata tanjuranja pritisak ulja 2,2 bara naći nejde iz zelenog nigdje prezadovoljan sam
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Dečki nisam s vremenom bio baš pa me nije bilo,ta kvrga ti je bila tvornićki gore ja sam zbrusil tak da je nema,u međuvremenu mi je otišo termometar i htio sam kupit orginal teleoptik pa nije bilo mora naručit sim tam....i uzo ja za prvu ruku obični koji naravno nevalja ništ i traktor mi je zakuho a sat pokaziva 55° i naravno dihtung glave mi je i prije malo pušto ulje s desne strane i naravno dihtung se oštetil i pomješal ulje i vodu(termostat je zaštekal),i reko kad već rastavljam da napravim poluremont,skino sam pumpu i dizne i odnio bošisti na provjeru,povadio ventile rastavio glavu stavio da se odmoči sve,pimješo sam dimer,ivasol i od ine neko sredstvo za skidanje boje s vagona(koje mi je nabavio kolega koji radi u hž) i glavu je očistilo jako dobro jos sam ju poslje sa četkom i aku bušilicom očistio i opro,skino karter,pogledo radilice ležajeve,izvadi klipove pogledo karike i sve je super,jedino sam pumpu ulja stavio drugu pobjeda tešanj jer sam imo jako slab pritisak ulja,vratio karter,stavio novi limić na vodenu pumpu opro kiler iznutra,stavio novi anlaser iskrin,zamjenio membranu ac pumpe,dao provjerit alternator,provjerio korpu kvačila,i stavio novi dihtung,vratio glavu,nove ventile sam stavio i fino ih poštelo,sve zadihto,vratio,stavio novo ulje(ina super max) sve filtere,bosch pumpu i dizne vratio,zamjenio karike na kompresoru,stavio antifriz i sad traktor radi ko singerica,potpuno drugi zvuk,ulje dok je hladan na leru 3,8 bara,nakon 4 sata tanjuranja pritisak ulja 2,2 bara naći nejde iz zelenog nigdje prezadovoljan sam
I sad lepo ponovo metni termostat, za još jednu polugeneralku
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
I sad lepo ponovo metni termostat, za još jednu polugeneralku
Nije to polugeneralka,polugeneralka kad se mjenjaju ležajevi i karike,ovo je bio veliki servis koji me izašo 2500kn i traktor sad ide ko metak,ima više snage,bolji zvuk....a šta se tiče termostata on mora bit na traktoru nisu ga bezveze stavili
Ja imam termostat ali neki teleptik kupio kod jozića nema problema.
Ja sam isto uzo teleoptikov
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Dečki nisam s vremenom bio baš pa me nije bilo,ta kvrga ti je bila tvornićki gore ja sam zbrusil tak da je nema,u međuvremenu mi je otišo termometar i htio sam kupit orginal teleoptik pa nije bilo mora naručit sim tam....i uzo ja za prvu ruku obični koji naravno nevalja ništ i traktor mi je zakuho a sat pokaziva 55° i naravno dihtung glave mi je i prije malo pušto ulje s desne strane i naravno dihtung se oštetil i pomješal ulje i vodu(termostat je zaštekal),i reko kad već rastavljam da napravim poluremont,skino sam pumpu i dizne i odnio bošisti na provjeru,povadio ventile rastavio glavu stavio da se odmoči sve,pimješo sam dimer,ivasol i od ine neko sredstvo za skidanje boje s vagona(koje mi je nabavio kolega koji radi u hž) i glavu je očistilo jako dobro jos sam ju poslje sa četkom i aku bušilicom očistio i opro,skino karter,pogledo radilice ležajeve,izvadi klipove pogledo karike i sve je super,jedino sam pumpu ulja stavio drugu pobjeda tešanj jer sam imo jako slab pritisak ulja,vratio karter,stavio novi limić na vodenu pumpu opro kiler iznutra,stavio novi anlaser iskrin,zamjenio membranu ac pumpe,dao provjerit alternator,provjerio korpu kvačila,i stavio novi dihtung,vratio glavu,nove ventile sam stavio i fino ih poštelo,sve zadihto,vratio,stavio novo ulje(ina super max) sve filtere,bosch pumpu i dizne vratio,zamjenio karike na kompresoru,stavio antifriz i sad traktor radi ko singerica,potpuno drugi zvuk,ulje dok je hladan na leru 3,8 bara,nakon 4 sata tanjuranja pritisak ulja 2,2 bara naći nejde iz zelenog nigdje prezadovoljan sam

Iako se u ovom postu uglavnom samo nabaja (sve što si radio i mijenjao). A sve si strpao u jednu rečenicu. Ovako letimičnim pregledom tvog posta trebalo bi to složiti u barem desetak rečenica, bilo bi preglednije i čitljivije i naravno jasnije!

Inače sve pet.:geek:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nije to polugeneralka,polugeneralka kad se mjenjaju ležajevi i karike,ovo je bio veliki servis koji me izašo 2500kn i traktor sad ide ko metak,ima više snage,bolji zvuk....a šta se tiče termostata on mora bit na traktoru nisu ga bezveze stavili

Ja sam isto uzo teleoptikov
Kako se uspije za te novce kupit alnaser, dati glavu na brušenje i uzet nove ventile plus nova uljna pumpa i ostale sitnice koje su nabrojane?
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Kako se uspije za te novce kupit alnaser, dati glavu na brušenje i uzet nove ventile plus nova uljna pumpa i ostale sitnice koje su nabrojane?
Anlaser sam imo od prije,evo vam sad cijene
Ventil komad 48kn
Obrada glave 450
Pumpa i dizne 800 kn 2 uloška zamjenjana i pumpa malo preštelana
Membrana 85 kn,limić pumpe 12 kn
Filteri i ulje cca 350 kn
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Anlaser sam imo od prije,evo vam sad cijene
Ventil komad 48kn
Obrada glave 450
Pumpa i dizne 800 kn 2 uloška zamjenjana i pumpa malo preštelana
Membrana 85 kn,limić pumpe 12 kn
Filteri i ulje cca 350 kn
I da pumpa ulha pobjeda tešanj 450 kn
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Izgrizlo mi sve živo i o

Ofarbalo ga opet ja našprico i otišo i evo

Tekućina od ine za skidanje onih grafita i pranje vagona ljepo odmasti ali i kad se stavi 2 dcl na litru farba ide
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Super, nek sluzi, ovo je .10 nadam se da su bolji nego .11
.11 je kao od repe...
Nada se da nije preko 10
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Super, nek sluzi, ovo je .10 nadam se da su bolji nego .11
.11 je kao od repe...
Nada se da nije preko 10
Pa vidjecemo, na prvu sada sto mogu primijetili ima plastika koje su puknule pa nitovane. Ali dobro za 14 godina star traktor to mora se desiti.
Ako misliš na 10k Eura nije
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pa imam već 539,pa mislio još jednog kupiti ali bas da bude ocuvan primjerak. Medjutim nadjem ovoga malo jači, duplak okretan taman za moje potrebe. Mislim da od drugih traktora mogao bi uzeti jedino nekog kineza ili tafe. Kod nas je jedino zastupljen još Zetor ali on mi je velik
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
To u njemu je Perkinsov motor?
Ak možeš poslikat kabinu kako je rješena na njemu po mogućnosti i odozdo, ta bi navodno trebala biti bolje izolirana od onih drugih izgledom sličnih kaj su bile ugrađivane.

U svakom slučaju nek te dugo i poslušno služi sa što manje kvarova :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh