• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 550.11, 2050, 549 DV - općenito

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Znači ovako neznam koji od ovid modela bi uzeo (ako banka da kredit). Znači novi jedan od njih... sada koliko sam ja skuzio (a ne kuzim se bas) 549 ima rakovica motor, 550.11 je gotovo isti 549 al s Perkinsovim motorom te grijana kabina. A 2050 je njihov najnoviji proizvod i ponesto skuplji vjerojatno zbog zavrsne obrade te u standardu ima sinkronizirani mjenjac (odmah sta je to bolji mjenjac ili? ) te vanjsku hidrauliku (sta bi to znacilo).

kostaju ovako 549 dv cca 122 000kn
550.10 142 000kn standardni model bez vanjske hidraulike i sink mjenjaca
2050 158 000kn kao sta sam rekao znaci hidraulika i mjenjac

sada valjda svi su po snazi tu negdje, samo dali dati tih 20 000kn vise za perkinsov motor, ili 36 000kn vise za perkinsov motor, hidraulika, mjenjac te ljepsi moderniji traktor

:??? :))))
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
imas dobre polovne traktore za te cijene....jako ocuvane....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
na njuskalu najnoviji imt je 2005 tak nesto i pita preko 10 000e i ima samo prednju vucu, 549 model
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
pa zasto bas imt.....ima puno drugih modela koji su u jako dobrom stanju.....tak da bi ja radije za te novce kupil neki polovni a jaci traktor...moje misljenje :scratch
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
pa zasto bas imt.....ima puno drugih modela koji su u jako dobrom stanju.....tak da bi ja radije za te novce kupil neki polovni a jaci traktor...moje misljenje :scratch

ma i o temu se je raspravljalo u temi john deere.. al opet si mislim, kupis traktor su puno km, pa treba i gume zajno nove, pa ovo pa ono... neznan ne vise, ma vidjet cu jos
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ma i o temu se je raspravljalo u temi john deere.. al opet si mislim, kupis traktor su puno km, pa treba i gume zajno nove, pa ovo pa ono... neznan ne vise, ma vidjet cu jos
ja sam rekao samo svoj prijedlog...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve rečeno ok,moje osobno mišljenje,ako imaš do nekih 5 hektara zemlje a nemaš drugih obaveza osim sa zemljom,znači bez krava ili drugih životinja dovoljno je 50 ks,ako su loši tereni možda dupljak bi bio dobra ispomoć,ja baš danas prodao jednog starog dupljaka bio je kod mene 8 godina iz njemačke,dušu je dao za rad i normalno olakšo je život malom ferčiki,ali i prije njega taj ferčika je uspijevao obrađivati tu istu zemlju malo sporije ali se obradilo,dobro bilo je nekih 30%manje za obradu,ali kako su se povečavale krave i zemlja morao je doči neki na ispomoč i taj je služio bez nekih večih kvarova a nije bio zvučnog imena,a što se tiče guma,akumulatora,farova,stakala na kabini to sve može stradati začas,moj susjed prije nekoliko godina na oranju sa velikim ursusom na okretanju izletio mu osigurač sa donje poluge i razreže crtalo gumu 2 godine staru:partyman:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Videl sam dosta traktora,al morem ti reći da takav omjer snage,veličine i okretnosti ima malo proizvođaća.Ako hočeš nekaj dobro,nije baš jeftino,ali ak najdeš rabljeno možda se posrećiš.Najdi si Kubotu i uživaj!Pratim te od teme u John Deereu i kolko sam skužil da bi ti nekaj pošteno,a opet da je jeftino,jbg,svi smo takvi i znam kak ti je,ali velim ti,zaboravi na ostalo,ja sam ostal oduševljen dok sam probal Kubotu.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759

lijep traktoric, ovo bi bilo u planu i ja bi volio, al ja mislim da nikako necu moci vise od 100 000kn plus pdv, to bi bio onaj 549. al kada vidim tako puno bolji traktor (barem opticki) za recimo tih 50 000kn vise neznam sta da radim... ovaj plavi mi se jako sviđa... kakvi su ti new holland? (jel ima to nase papire ili?

zato su me zeznuli kada su mi ponudili ovaj imt 2050 a vec skoro pa odlucio za 549.


imam oko 5h zemlje za obradu da... jedna njiva je 1h, jedna 1,5, opet po 1h te jedna skoro dva al je u brdu i nije bas ravna... oralo se nekada tamo al stvarno je neravna... te sume isto na dosta kraji po pol hektara, hektar, hektar i pol i tako...

od zivotinja imamo samo jedno 100 kokosi, al bili nekad i svinje i krave i stala je jos vajk tamo tako da, krave nebi jer nebi to stigao al koju svinju bi si stavio ako bude vremena za to i tako
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Videl sam dosta traktora,al morem ti reći da takav omjer snage,veličine i okretnosti ima malo proizvođaća.Ako hočeš nekaj dobro,nije baš jeftino,ali ak najdeš rabljeno možda se posrećiš.Najdi si Kubotu i uživaj!Pratim te od teme u John Deereu i kolko sam skužil da bi ti nekaj pošteno,a opet da je jeftino,jbg,svi smo takvi i znam kak ti je,ali velim ti,zaboravi na ostalo,ja sam ostal oduševljen dok sam probal Kubotu.

ma ja bi nesto pouzdano, nije mi bitno da ima lcd ekran ni ksenom svijetla, klimu radio, navigaciju i sta ja znam sta imaju... ja bi da ima pouzdan motor, i sve sta rabi za rad, te da je provjeren stroj koji moze da obavi sta se trazi... zato sam napocetku trazio polovni JD al nisam mislio da je 7000h ili vise puno takav traktor.

koliko sati ti ima taj tvoj Kubota, i koliko je plaćen/a, hehe koji motor i to


te dali se na imt 549 moze staviti ona prednja baja?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Izvini,al na taj način nebuš ti nikaj kupil,v svim temama si postavil pitanja kakav je ovaj kakav onaj.Svaki ima i dobre i loše strane i tebi niko nebre reći kaj bu za tebe dobro.Imaš net i google i surfaj do mile volje,traži kaj se nudi novo i rabljeno,onda odaberi nekaj,pogledaj,isprobaj i odluči se.Od ovih naklapanja ti nema nikaj.Ti moraš sesti v traktor i probati,bez obzira bil on novi ili stari.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Izvini,al na taj način nebuš ti nikaj kupil,v svim temama si postavil pitanja kakav je ovaj kakav onaj.Svaki ima i dobre i loše strane i tebi niko nebre reći kaj bu za tebe dobro.Imaš net i google i surfaj do mile volje,traži kaj se nudi novo i rabljeno,onda odaberi nekaj,pogledaj,isprobaj i odluči se.Od ovih naklapanja ti nema nikaj.Ti moraš sesti v traktor i probati,bez obzira bil on novi ili stari.

e to si mu dobro rekao...:supz:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
i to ča rečeš, ISTINA, POTPUNO SE SLAŽEM, te nikada nisam ni trazio tako nesto, uvijek sam napravia točno onako kako si rekao, od ovog nema nista... al kad se ne kuzim u marke od traktori ama bas nista, pa sam isao tako... i opet kazem da si potpuno u pravu ali (opet:)) nikako ne zelim kupiti neki indijski, kineski ili američki ili ča ja znam koji pa kad mi treba neki dio da moram naručivati neznam di i čekati neznam koliko i platiti pun ku*ac, lako vama kad znate vise manje za svaki traktor (i to me muči/ mučilo do sada)... i ja točno znam di cu si kupiti dio za auto, motor ili kamion... jer kad sam to kupova nisam se prvi put sretnu stime i uzeo sam ono za ca znam da ko ča rikne u roku par dana ce biti i slozeno i to bez nekih zvcanja simo tamo, pogotovo motor di sam doma od 10g i znam ih sve napamet i vozia ih sve pa je bilo lako izabrati (kada sam radio generalku, ja i mehaničar smo počeli otvarati ga u pon u utorak sam zvao i narucio klip,klipnjacu,lezajeve itd u srijedu u 10h mi je to doslo, u cetvrtak je mehaničar zatvorio masinu i u petak san se vozia a znam neke ki kupe motor i tocno znam koje marke i prije 3mj ne sjednu na njega), a nemogu ici od covika do covika i reci daj mi djir s traktorom :))

al i tu u mojem kraju nije ko kod vas u slavoniji da svaka korta ima barem 2 traktora (makar nekada bilo, al vise niti blizu, nista) i vise manje znate i da je i polovni dobar i novi i sve... te i dijelovi se nađu lako i sve, al tu se i nađe trgovac traktorima al vjerujte da taj ima samo traktrore ne i dijelove a kamoli i servis...

ali evo potpuno ste u pravu i pošto će mi to biti prvi traktor i sve, otići ću tu u istri do kojeg poljoprivrednika koji prodaje traktor (prvi su na redu oni s novijim traktorima :)))) i ako me uvjeri da je s njim sve u redu i ko je njega sluzia ce i mene...
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
Znači ovako neznam koji od ovid modela bi uzeo (ako banka da kredit). Znači novi jedan od njih... sada koliko sam ja skuzio (a ne kuzim se bas) 549 ima rakovica motor, 550.11 je gotovo isti 549 al s Perkinsovim motorom te grijana kabina. A 2050 je njihov najnoviji proizvod i ponesto skuplji vjerojatno zbog zavrsne obrade te u standardu ima sinkronizirani mjenjac (odmah sta je to bolji mjenjac ili? ) te vanjsku hidrauliku (sta bi to znacilo).

kostaju ovako 549 dv cca 122 000kn
550.10 142 000kn standardni model bez vanjske hidraulike i sink mjenjaca
2050 158 000kn kao sta sam rekao znaci hidraulika i mjenjac

sada valjda svi su po snazi tu negdje, samo dali dati tih 20 000kn vise za perkinsov motor, ili 36 000kn vise za perkinsov motor, hidraulika, mjenjac te ljepsi moderniji traktor

:??? :))))

Mislim da ti je bolje dati više jer ipak je to dobar traktor perkinsov motor je odličan i rade puno mjenjač sinhroniziran i hidrulika pojačana to više nije imt kakav je nekad bio ako to uzmeš nećeš pogriješit.
Imaš nov traktor a koliko zemlje radiš dugo će ti trajati ipak i ja stari su trajali po 30 godina ...:D
I bolje si kupi nov nego rasturen polovan neznam kakve marke danas ima svašta.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Mislim da ti je bolje dati više jer ipak je to dobar traktor perkinsov motor je odličan i rade puno mjenjač sinhroniziran i hidrulika pojačana to više nije imt kakav je nekad bio ako to uzmeš nećeš pogriješit.
Imaš nov traktor a koliko zemlje radiš dugo će ti trajati ipak i ja stari su trajali po 30 godina ...:D
I bolje si kupi nov nego rasturen polovan neznam kakve marke danas ima svašta.

ma ja san uvijek bia za novo, makar moj susjed uvijek kupuje polovno i neznan dali je srićan ili je to tako al vajk potrefi i vajk kupi dobru makinu i traje mu a znam neke koji su kupili jednog slatkog mačka u vreći :)... al pošto sam ja bez te sreće iliti sreće ovog drugog, vajk gledamo kupiti novo i držati to dugooooo dugoooooo.

al jos vajk nisan dobi odgovor, sta konkretno znaci ta hidraulika, sta 549 to nema ili kako, jel bi to bilo za montirati onu baju od ispred :) ??????
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Razmem te,kolega.S kolko "krznenih životinja"raspolažeš pa da probamo najti nekaj,ha?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
napisal je gore 100 000kn + pdv,najgorši penezi,nije malo a opet ti fali za nekaj novoga malo boljeg,kolega ak ti se ne žuri kad sve napravim do kraja 10mj.,ja bum vjerojatno svojeg prodaval,koji je 2006g sa cca 1400rs 68ks dv.
 
Na vrh