• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 550.11, 2050, 549 DV - općenito

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Je,tak je,ono kaj je par let staro to još svi deru i nebudu tak skoro prodavali.Nebrem ti baš nekaj pametno savjetovati.Ima nekih JD za te pare,to su makine oko 80 - 90 KS.Onaj 549 kaj je na njuškalu isto,ostalo je sve po najmanje 15 godina staro.Ja bi dal svoj glas tome 549 naspram drugih iz više razloga.Noviji je,znači nije tolko razlokan,ak ne patiš na luksuz on je taman.Snage ima dovoljno za to kaj ti trebaš,ima prednju vuču,delovi relativno jeftini i najbitnije lako dostupni,popraviti ga zna svaki malo bolji amater,i nije kompliciran.Priključki su poznati za te traktore i ima ih.Nekak mi za tu lovu izgleda najuvjerljivije.
 
M

Miško 007

Guest
ma ja san uvijek bia za novo, makar moj susjed uvijek kupuje polovno i neznan dali je srićan ili je to tako al vajk potrefi i vajk kupi dobru makinu i traje mu a znam neke koji su kupili jednog slatkog mačka u vreći :)... al pošto sam ja bez te sreće iliti sreće ovog drugog, vajk gledamo kupiti novo i držati to dugooooo dugoooooo.

al jos vajk nisan dobi odgovor, sta konkretno znaci ta hidraulika, sta 549 to nema ili kako, jel bi to bilo za montirati onu baju od ispred :) ??????

Pa znači ti puno jer su to traktori za izvoz kvalitetniji onaj 550 10 ne buš poderao a za 2050 ti ima John Deere motor.
Tako da sve ovisi koliko para imas iako bi ti i običan 549 dobro posluzio ...
Kupim ja polovno pa se usrecim ljudi kupe traktor za sezonu razderu ga u prodaju.
I imaš gol ***** kad kupiš bolje bježat od polovnog novo je novo....:|
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Razmem te,kolega.S kolko "krznenih životinja"raspolažeš pa da probamo najti nekaj,ha?

svakim danom sve manje ih je, heheheh a tako nesto... al evo bio gledat neki zetor, kako sam zna slusat to ne valja... al nu star je i pita 40 000 perdnja vuča 50 konja, malico veci traktor

@danek
koji traktor je u pitanju... a evo pošto ga nisam jos kupio sada mi nije ni sila do 3mj, a ako ni tada ne orem onda do 8mj kupujem bilo sta, nece mi proci jos jedna godina a da si ne posijem i posadim sta ja zelim....

jučer sam pričap s susjedom ima imt 533 i to je jedini traktor u susjedstvu, on ima samo jednu malu njivicu i kaze da ore ali samo plitko, za neko pošteno oranje da nije... a on mlaji od mene i isto se je stavia radit njivu i radi ko veliki, al taj traktor mi je bio od djeda pa ore s njime...



tako gledamo malo te polovne al posto stara nece ko ne novo (pa makar cekao jos koju godinu da se kupi) jer zna da ja cu to pazit i mazit ko i sve, mislim radit ce tvrdo ako treba-tu ne stedim nista, al odrzavanje ce bit... a polovno ko fulan pa onda jos neka rupa bez dna pa poslije to prodavat pa opet trazit drugi to ona nece... a i samo ako odlučeno u razgovoru s jos jednim prijateljem DA KUPUJEM SAMO IMT, MASEY, JD, i eventualno jos koju marku koja nije rijetka u nama... rekao njemu i staroj za belarus sonalik i to, on je rekao NE i sada stara neće ni da čuje za takve... Samo provjerene mašine.
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
Ti računaj da na novom traktoru nemaš što raditi pogotovo s perkins motorom samo kači i teraj..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ti računaj da na novom traktoru nemaš što raditi pogotovo s perkins motorom samo kači i teraj..

Možda nisi u pravu,ima dosta forumaša koji su imali problema s "dječjim bolestima".Kapanje ulja,čak i curenje,pa neispravnost kojekakvih prekidača,struje i ostaloga.Možda nebi bilo loše uzeti traktor 2-3 godine star na kome se vidi kakav je i koji je te stvari "prebolel",a opet nije izrađen i k tome mu je cena još dosta niža nego potpuno novom modelu.
 
M

Miško 007

Guest
Siguran sam ja siguran Perkisns motori su uvjek bili dobri i odlični su i ugrađuju se u najnovije traktore i tu nema što.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
"Bolje je šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju."

Abraham Lincoln
 
M

Miško 007

Guest
Dobro si to rekao dali si uvjek taj slogan ponavljaš ili ....
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Siguran sam ja siguran Perkisns motori su uvjek bili dobri i odlični su i ugrađuju se u najnovije traktore i tu nema što.

ako miško veli perkins onda se tu nema kaj misliti,ima stara narodna(samo budale su sigurne),a on je dvaput siguran
 
M

Miško 007

Guest
ako miško veli perkins onda se tu nema kaj misliti,ima stara narodna(samo budale su sigurne),a on je dvaput siguran

Aj ti meni reci što ne valja na perkinsu koji se ugrađivao na puno traktora i na Maseye...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ako miško veli perkins onda se tu nema kaj misliti,ima stara narodna(samo budale su sigurne),a on je dvaput siguran

ma tu sam poslovicu tražio al je nisam našao
al dobar je i lincoln:p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko je IMT 550.11 bolji od IMT-a 549 DV??

Koje su točno razlike osim naravno u motoru, ako netko zna napisati??

Znam što sve ima ugrađeno na 550.11, a što nema na 549DV

550.11 ima komplet sinhronizirani mjenjač, dvokružnu i jednokružnu zračnu instalaciju, donju i gornju zadnju poteznicu, prednju poteznicu, ravan pod u kabini, komande vezane za kontrolnu tablu, veče zadnje gume, kabina je u principu gotovo ista ko i na 549 osim tog poda koji je skroz zatvoren, ima još 2 para hidro izvoda, drugačije komande hidraulika u kabini i to je valjda sve čega sam se sjetio.

Al mene najviše zanima koje su razlike u mjenjaču i diferencijalu (konusno-tanjurastom paru) u odnosu na 549 DV, znam samo da ima drugačiji raspored brzina, znači ima po redu raspoređene brzine, nije ko na IMT 549 da su 4 i 5 između i sve su sinhronizirane.

Ako netko zna nek se raspiše, bio bi veoma zahvalan!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Na 549 možeš imati potpuno sinkronizirani mjenjač uz nadoplatu! Veće gume ako zatražiš! Na 550.11 su ti stakla lijepljena, nisu na šarafe kao na 549! Rezervoar ti je dolje kod stepenice! Na 550.11 imaš gore rupu na haubi za rezervoar iako je rezervoar dolje. Trebao bi imati bolje kočnice i bolju završnu obradu! Novi 550.11 od 549 je skuplji za nekih 30 000kn! 549 je već preskup, a 550.11 da i ne govorimo.. Radije gledaj nešto drugo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ovaj 550 sa videa znam jer znam tog čovjeka i bio sam u traktoru. Unutra je dosta lijepo izgleda i većinu poslova radi s njim. Jedino što mu je bilo od kvarova je što mu je bila pukla poluosovina u šumi na nekih 100rs što znači da su djelovi dosta loše urađeni,a ovako dosta ok traktorčić. Po meni traktor ispod 60, 70ks nema što tražiti s prednjom vučom, a vi kako hoćete. Moj Zetor 6245 je jak 62 ks i težak 3600kg i dosta puta mu zafali snage sa prvom vučom jer je dosta težak. Imam negdje i sliku od ovog 550 pa stavim ako nađem.

Evo i jednog videa od tog 550 kako balira
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sA3HvRH_AHE[/YT]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
O varaš se za prednju vuču, mom 549 kad uključim prednju puno lakše ide i motoru je lakše, a ima 47ks, 550 bi trebao imati 50ks.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kažem ne znam nisam radio sa takvim traktorima, ali oni su za mene nešto kao Z5245 tj. preteški su za svoju snagu.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Itekako puno znači prednja vuča, pa baš i na traktoru od 25 ks. Ona ti u 99 posto slučajeva treba u sporim brzinama ili prvoj direktnoj, a tu je traktor najjači, bez obzira koliko ks imao. Pogledajte odnos težina-ks kod Imt-a i kod Zetora 6245, imt ga pojede u transportu. I Zetor ima jedva 60ks, a ne 62. Po meni je 7245 dobro pogođen traktor koji je upotrebljiv u svim poslovima, a 6245 je pretežak, a preslab. Imao sam ga 4 godine i znam o čemu pričam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh