• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 550.11, 2050, 549 DV - općenito

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@Sima....to sam zaboravio napisati za rezervar i kočnice, no znam gde je postavljen rezervar i boce od kompresora i to mi se sviđa, kočnice bi trebale biti hidraulične samo neznam kako su riješene pošto nisma taj traktor nikad vidio u živo.

Idea o raspitivanju u vezi tog modela IMT-a mi se javila kad sam naletio na njuškalu pretraživajuć IMT traktore na taj model, jedan jedini, sad je drugi puta objavljen, a bio je i prošle godine obajvljen u ljetu, dalmatinac prodaje sva 3 traktora i vjerujem da su svi ok pa kojki se proda, a i ne vjerujem da su se kod nejga nešto posebno naradili. Taj 550.11 ima svega 300-400 rh, 2010. godina je.
Nerazmišljam uopče o kupovini novog IMT traktora, ovaj mi je eto tak uletio na oko pa da se malo raspitam. Cjena je mnogo jaka, po meni puno previše za taj traktor, ali vjerujem da bi za sve lakše poslove bio idealan kao i za transport jer je sigurno prilično brz!

@Zetor....ajd drago mi je da si vidio u živo taj traktor i da znaš čovjekova iskustva.
Veliš pukla je polusovina u šumi...ma ko zna zbog čega?...no nije to sad ni tolio bitno, vjerujem ako se takav traktor normalno koristi da mora godinama ići bez frke.
Evo recimo tu na videu tjera ovu rolo balirku s kojim bi i 60 ks i 4 cil. imao što raditi, a on se sasvim uredno bori s njom :)
Motor bi morao biti puno, puno bolji od IMR-a, tu nema dileme, još ako su i ostalo imalo kvalitetnije odradili nego na 549 trebao bi biti solidan traktorčić za sjetvene operacije, košnju, sušenje i takve slične poslove.

Kaj se tiće prednje vuče, znači ona na 50 ks traktoru monogo, mnogo puno!

Evo još par videa od dotičnog...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kwTsfCx_ZbE[/YT]

A tu se vidi da ipak ima snage u tom motoriću, uredno se ukapa sa prednjom vučom, a gotovo se ni ne čuje, čuje se samo ovaj 539 iza koji se dere dok ne krepa :), a 550 fino i de u okopa se, ali ima snage, nemože se reči da nema!
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6qGWClLPr1c[/YT]

Po mom mišljenju usudio bi se reći da je nakon dugo vremena ovo dosta solidno pogođen model traktora od IMT-a, samo je vrlo rijedak pa se još nezna kako se iskazao u eksplotaciji, no dok ne probam neču biti siguran...možda jednog dana :)
I mogu slobodno reći da ako se ljudi usuđuju kupovati kineza Eurowolfa 454 koji je duplo jeftiniji od ovog, onda bi se ja definitivno usudio kupiti i tog IMT-a 550.11 koji nikako nemože biti gori od kineza, samo bolji :)
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
I mislio sam da si ga vidio na njuškalu. Ali 130 000kn je previše, novi je ako se ne varam oko 150 000kn. A taj traktor se već dosta dugo prodaje. Takav traktor na gospodarstvu za lakše poslove dušu dao, a ponekad može uskočiti i u teže. Samo cijena prevelika, a i kvalitet upitan! Sa tim gumama brzina bi mu negdje trebala biti oko 35km/h.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, mada je on par godina star, ali brate moj 130 tkn po meni puno previše, nebi mu dao ni lipe više od 100 tkn i to onako stvarno da imam viška jer je traktor stvarno lijep i imao bi puno posla primjerenog njemu.
Možda da se čovjeku mahne s lovom vjerojatno bi ga i pustio, jer za te novce ga neće nikad prodati. I ovak se prodaje više od godinu dana na njuškalu, ali vjerujem da bi bila prilika za nekoga ko ima novce, a trebao bi mu takav traktor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ispravak nije mu bila pukla poluosovina nego se savila, ali su ovi iz servisa sve to uredno riješili.

M.M Ne znam na koji Imt misliš da ga pojede u transportu?? Ide 6245 dosta dobro sa prvom vučom i ima itekako snage samo u većim brzinama na brdu vidi se da mu fali snage.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
549 ga ostavi debelo iza sebe. Slažem se da ide dobro s prednjom vučom baš zbog težine i kratkih brzina, ali u transportu je slab. u petoj brzini s nekim teretom samo po ravnom može
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@zetorproksima90...
Koliko je daleko od tebe taj traktor? To je u bih? Kažeš da si bio kod čovjeka, pa si nekako razmišljam da nekad na prolječe dođem do tebe pa da skupa odemo do čovjeka pogledati traktor, naravno ako nije jako daleko.

Veliš savila se poluosovina, baš čudno, baš, baš :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ma taj traktor je iz Srbije tj. iz Čačka pa kad sam tamo bio prije dvije godine vidio sam taj traktor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
AHA!!!!! :)
Ja sam nekako povezao da je taj traktor u bih, negde blizu granice :)
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ljudi, da li moze neko da mi pomogne kako da saznam na koliko broja mi se okrece priključno vratilo (kardan)? Da li na 540 ili na 720? U pitanju je 549...
 

Mario93

Novi član
Tu od
27 Srp 2020
Poruka
24
Pozdrav, naime zanima me sve o tim traktorima, i kakve su im cijene novo/rabljeno
I gdje bi se mogao kupiti novi u Hr ili kako uvesti iz Srb
Hvala svima 🍻
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Ponavljam traktor je u odličnom stanju

Upravo očistio sistem za hlađenje i zamjenio ulje i filtere,sada nalijem antifriz,stavim akumulator novi kupio toplin 110ah,podmažem na pranje
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Dok ga operem

Evo ovako malo sam gledao po internetu i vidi imt 550.11 sa crnom kabinom i crvenim krovom i sad mislim tako ofarbati što mislite
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Samo pitam što mislite o tome

DSCN9146t-030720171356213076.jpeg Gdje kupit ovaj klin za vuću sastrane je zavaren i onda se teško vadi vraća
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Hvala ovu temu nisam videl,slike budu sutra jednu dobu jel nisam mogel više skinul sam krov dolje moram znutra ga ščistiti pun je smeća

Pozdrav, naime zanima me sve o tim traktorima, i kakve su im cijene novo/rabljeno
I gdje bi se mogao kupiti novi u Hr ili kako uvesti iz Srb
Hvala svima 🍻
Ja sam kupio imt 550.11 2010 godinu za 107000kn i to s plugom,traktor ima 657 sati,do sad sam ga koristio u transportu i pokazao se odlično vozio sam ga pun gas nigdje ne dimi,fino radi motor,hidraulik reagira na najmanji pomak ručice,ima 4 izvoda hidraulike,grijanje hlađenje,servo,tapacirana kabina ima ravan i zatvoren pod za razliku od imt 549,moj ima perkinsov motor,

DSCN9145m-030720171356170683.jpeg

list_8.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh