• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 558 bočna kosa

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
48
Pozdrav ljudi! Jel netko ima za prodat bočnu kosu za 558, namjeravam u isto vrijeme vući samoutovarku s zakretnim rudom i kositi travu (bočno-strižno) al nikako naći kosu za 558. One od 533, 539 ne pašu....
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa jel postoji strižna za 558 ? :scratch
....čudno bi mi izgledalo na takvom traktoru, bočna strižna kosa.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Pa jel postoji strižna za 558 ? :scratch
....čudno bi mi izgledalo na takvom traktoru, bočna strižna kosa.....
Da, postoji. Gramip, i ima 22 noža.

Probaj nazvati Gramip i pitati ih na koje je traktore išlo isto postolje kose. Nekak mi se čini da bi to bilo od velikog Ursusa, a nosače predelaš od 539, 540...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vidio sam bocnu kosu na 577 nova linija, bez prednje vuce. kako tek njemu to stoji :mrgreen:
bilo je to u prolazu, iz auta, ali bila je bocna kosa na njemu sto posto..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pozdrav ljudi! Jel netko ima za prodat bočnu kosu za 558, namjeravam u isto vrijeme vući samoutovarku s zakretnim rudom i kositi travu (bočno-strižno) al nikako naći kosu za 558. One od 533, 539 ne pašu....

A zasto nebi pasala od 533,539.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A zasto nebi pasala od 533,539.

zbog duzine traktora za vece traktore ona kosina od kose di se kvaci greben bi smetao za zadnju gumu ...

imao sam isti problem kada sam kupio Ursusa a imali smo prije zetora 4712 nisam ju mogao na ursusa nikako uglavit smeta za zadnji desni kotac...

ja sam kuoio kosu od 355 jos onaj plave boje motor i nije mi pasala na mojeg 360 najvise zbog onog djela di su lajtunzi od kocnica.
 
B

Bobo

Guest
Imam ja striznu kosilicu IMT. Kupljena s traktorom 1981.g. i ima na onoj ploci sto se montira na zvono kvacila dva mijesta za kopcanje kosilice. Vislji za 539 i nizi za 558. tako mi je makar stari rekao jer je on pri kupovini pitao pitao cemu sluzi to drugo mjesto za kopcanje i zasto razlika u visini pa su mu tako objasnili kako se kosilica montira na koji traktor.

Mogu ovih dana poslikati kosilicu i tu plocu sto se montira na traktor a cjena je kako se dvojica dogovore. Kosilica je ispravna i u radnom stanju.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
zbog duzine traktora za vece traktore ona kosina od kose di se kvaci greben bi smetao za zadnju gumu ...

imao sam isti problem kada sam kupio Ursusa a imali smo prije zetora 4712 nisam ju mogao na ursusa nikako uglavit smeta za zadnji desni kotac...

ja sam kuoio kosu od 355 jos onaj plave boje motor i nije mi pasala na mojeg 360 najvise zbog onog djela di su lajtunzi od kocnica.


Duzina kucista je ista.Mislim raspon između nosaca kose.
Razlika je u velicini guma.
 
B

Bobo

Guest
Moja kosilica je dosta "uskog" trokuta i vjerujem da ne bi trebalo smetati za gumu na 558. Zvao me clan "tikvan" i sve sam mu objasnio, ali njegov susjed tvrdi da kosilica mora biti dulja nego na 539, sto meni nikako ne ide u glavu, jer su kucista jednako razmaknuta na ova dva traktora...
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
48
Moja kosilica je dosta "uskog" trokuta i vjerujem da ne bi trebalo smetati za gumu na 558. Zvao me clan "tikvan" i sve sam mu objasnio, ali njegov susjed tvrdi da kosilica mora biti dulja nego na 539, sto meni nikako ne ide u glavu, jer su kucista jednako razmaknuta na ova dva traktora...

Ne dulja u "duljinu" nego u širinu, zbog širih kotača na 558 za razliku od 539, pa bi gazio dio pokošene trave
 
B

Bobo

Guest
Ahaaa, tako... Onda moje isprike, ja sam razumio da trazite kosilicu kosilicu koja je uza nego na 539 a ono upravo suprotno...

Imam slike kosilice, ali ih ne mogu podici na forum, no cim uspijem, postavljam da se vidi o cemu se radi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kad smo vec kod kosa da ne otvaram novu temu imam na ponudi striznu kosu marke IMt ali imam i dubravinu ppa me zanima u cemu je razlika izmedu te dvije kose?
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
48
kad smo vec kod kosa da ne otvaram novu temu imam na ponudi striznu kosu marke IMt ali imam i dubravinu ppa me zanima u cemu je razlika izmedu te dvije kose?

A za koji su traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh