• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bome da, dugacka u vrajzu mater...
tak dugacku pokusavam prodat

poanta ove moje price s kukom je, da ju lako skinem kad mi ne treba
izvadim dva klina i ona je dole
a top link kacim direkt gore, ne vracam , hm, ovo
to kaj je na klupi gore iza zica
c768c2df4502286fc9df47a045093d9b.jpg


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Dužina uopce nije u pitanju, tvoja vuca je i tak kraca a za topling ti treba ta štucna jer je predviđeno da se tak kopca na njima.

Na kraju krajeva ti možeš napraviti da stoji samo na dvodjelnom klinu, tak ja imam na 533, mogu ti i to poslikati ako te zanima.

Inace, ako misliš da ti ta štucna za topling ne treba reci koja joj je cijena, možda se dogovorimo
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo je vuca na 533. To sam ja nešto slagal od dvije jednu. Prednji dio(ovaj koji ide na dvodjelni klin) sam odrezal od vuce koju sam dobil uz traktor, a ovaj zadnji dio s klinom je zapravo vuca od nekog starog silažera. Tak da sam od dvije sklepal jednu. Nigdje se ne drži osim na dvodjelnom klinu.

vua533.jpg


vua5332.jpg


vua5333.jpg


Malo je to sad nezgodno jer je ruka za klade gore pa smeta ali nije mi se dalo skidati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Vidio sam slučajeve gdje su ove ušice kroz koje ide klin bile potrgane. Pretpostavljam da se to događalo zbog toga jer nema na kuki podupore odozdola. Ovo kako je @josix i tvoj ujak napravio je puno izdržljivije i gornji klin je manje opterećen.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
daj ga pitaj ako možeš zašto je pravil tak dugačku?

Nekad je u bivšoj firmi bila šablona po kojoj su svi slagali.... za gumenjak je ionak bilo svejedno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vidio sam slučajeve gdje su ove ušice kroz koje ide klin bile potrgane. Pretpostavljam da se to događalo zbog toga jer nema na kuki podupore odozdola. Ovo kako je @josix i tvoj ujak napravio je puno izdržljivije i gornji klin je manje opterećen.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Pretpostavljam da misliš na ušice na traktoru(ne na vuci). Ja sam vidio na jednome 558 polomljenu tu jednu ušicu, kaj je taj lik radil nemam pojma. Inace kod mene ima jako puno 533 po selu i svi imaju ovakve jednostavne vuce koje idu samo na dvodjelni klin.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
decki moji, dva put je, dva put
dve tocke uporista su 50% jace nego jedno...
to je moje misljenje, a možda sam u krivu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Pretpostavljam da misliš na ušice na traktoru(ne na vuci). Ja sam vidio na jednome 558 polomljenu tu jednu ušicu, kaj je taj lik radil nemam pojma. Inace kod mene ima jako puno 533 po selu i svi imaju ovakve jednostavne vuce koje idu samo na dvodjelni klin.
Da na traktoru. Čak mislim da je i na mom bivšem 533 to bilo potrgano pa kasnije vareno.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Ljudi jedno pitanje, nije 558 nego 559. Znači traktor teže pali, vergla dobro ali jednostavno ne hvata odmah nego nakon 3-4 sekunde.. Također kad koči motorom (nizbrdo) dimi plavo užas da smrdi za oči i pluća. I na leru zna dimit plavo. Ulja ne troši a snage ima tak tak. Šta bi moglo biti? Dizne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Bilo je slučajeva da zbog loše boš pumpe na abgasanju zdimljava plavkasto.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Štelanje ventila, mjerenje kompresije, provjera startera, dizne, bosch pumpa.
Ima puno pare na odušak?
I moj 560 dimi nizbrdo a to je samo do "faze" otvaranja dizni.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
decki moji, dva put je, dva put
dve tocke uporista su 50% jace nego jedno...
to je moje misljenje, a možda sam u krivu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Pa cuj nije baš da je 50% jer sigurno dvodjelni klin pobere puno vecu silu nego ovo dolje, ali da svakako je jace i bolje

Ljudi jedno pitanje, nije 558 nego 559. Znači traktor teže pali, vergla dobro ali jednostavno ne hvata odmah nego nakon 3-4 sekunde.. Također kad koči motorom (nizbrdo) dimi plavo užas da smrdi za oči i pluća. I na leru zna dimit plavo. Ulja ne troši a snage ima tak tak. Šta bi moglo biti? Dizne?

Ja bi svakak provjeril pumpu i dize, a ovo kaj dimi, ja bi se zabrinul da ne dimi :cool:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Pa cuj nije baš da je 50% jer sigurno dvodjelni klin pobere puno vecu silu nego ovo dolje, ali da svakako je jace i bolje

kad je skopcana prikolica za sijeno, te prikolica za gnjoj, onda ta gornja kuka ima i nosecu ulogu, i tu puno nosi taj donji dio skalamerije na kuki

kod vucne sile gornji dvodjelni nosi najvise naravno, al ja nemam kola, nego prikolicu za sijeno, i planiram posudit prikolicu za gnjoj sad na jesen, zato kemijam kako ojacat tu gornju kuku
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
I moj 560 dimi nizbrdo a to je samo do "faze" otvaranja dizni.
Zoki ja sem to riješil sa tri pvp i 16 diza nema dima u dol mislim da je ipak kriv ventil koji (ne dobro) zatvara gorivo .
 

Najnoviji postovi

Na vrh