• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
¸Majstor nije nikad skup no problem kako da majstor naplati posao ako je tokarena korpa skuplja od nove zamjenske i kako objasniti mušteriji da je stara obnovljena kvalitetnija od nove ?? Osim toga ako ugradiš novu nemaš odgovornosti i nažalost vrijeme "pravih majstora" je prošlo . Poznaniku je otišla getriba na JD-u dijelova za istu nema nego se kupuje nova izdržala 8 000 rh i to teškog rada nova plačena 110 000 kn tu nema prostora za pravog majstora jer uz getribu dobišeš uputu o ugradnji .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Stvar je u tome što se većina takvih poslova dogovara bez ikakvog pisanog traga, stvar usmenog dogovora. Gazde mašina nastoje da što jeftinije prodju, pa donesu dijelove što jeftinije i lošeg kvaliteta, iako u 99% slučajeva majstor nije preporučio te dijelove.
E onda poslije kad dodje do istog kvara zbog loših dijelova, kaže gazda ne valja majstor. Tako da tim ljudima fakat nije lahko sa narodom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
E vidiš kod mene je sasvim kontra. Predzadnji put sam sam kupovao dijelove i sve radilo kao švicarski sat. Sad je majstor rekel da bude on sam sve naručio da se ja ne zamaram sa tim i baš nisam sretan. Ne kažem da je on krivo nešta složio ali nije to kao zadnji put. Između ostalog nije završio posao kak treba i kako je obečao.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Gle ja sad sebi na 560 radim kočnice lamela jedna 185 kn a imaš lemelu i od 50 kn koju bi ti majstor ugradio i rekao da ionako na imt kočnice ne koče.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam stavio lamelu od 300kn i mogu reći da još nije tako kočio.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Danas kod prijatelja išli upalit 558, i samo zavrtio par puta dosta lijeno i onda više nije htio nego samo tk tk tk čvrka u prazno. Zamijenili akumulator i ista stvar se desila. Samo čvrka bezveze, svjetla i žmigavci rade normalno. Do čega to može bit? I da grijač radi dobro.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lamela je nalijepljena kod lokalnog majstora za to, malo je kasno za odgovor ali tu je.
558 ima najvjerojatnije onaj stari anlaser i tu može biti dosta toga, treba provjeriti četkice, kontakte, kolektor, spoj na vijku iz unutra gdje se spaja kabel sa akumulatora. Anlaser sa reduktorom novi je 850kn, ako misliš nositi električaru bolje uzmi odmah novi i spasi se hladnih startova.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vidi da nisu kontakti mase i plusa loši, a ako nisu onda anlaser na pank.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Lamela je nalijepljena kod lokalnog majstora za to, malo je kasno za odgovor ali tu je.
558 ima najvjerojatnije onaj stari anlaser i tu može biti dosta toga, treba provjeriti četkice, kontakte, kolektor, spoj na vijku iz unutra gdje se spaja kabel sa akumulatora. Anlaser sa reduktorom novi je 850kn, ako misliš nositi električaru bolje uzmi odmah novi i spasi se hladnih startova.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Kolega, potpuno se slažem s tobom, ali bi samo rekel da beži od tog s reduktorom.. 989 kuna košta normalni, bez tog reduktora, ja ga danas kupil..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Taj s reduktorom češki je dobar i bolji nego običan indisjki ,ial jeftin je pa kad ode ima ga i za 750 kn.
Na jednom 539 1000 sati odradio za sad i nikakvih problema preporučujem .
I da meni ode njega bi ili novu iskru ali ona je skupa jako.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gajtan, jesi li upoznat sa ovim s reduktorom? Prijatelj ga ima na štore 404 i kaže da pali bez grijača.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Razgovaral sam s elektricarom koji mi je slagal anlaser za 533. Nekaj smo se dotaknuli i tih za 539-560, i veli mi da mu ljudi donose te s reduktorima na popravak i da se kvare. A kad se pokvare najjednostavnije je kupiti novoga.

A nekak se pitam i zakaj je ovaj bez reduktora skuplji ako je lošiji? :icon_scratch:
Znam da cijena danas ne garantira niš, al opet...

U svakom slucaju ne isplati se(po meni) slagati stari anlaser jer ako ga misliš pošteno složiti ne gine ti minimalno 800 kuna samo za materijal, a 989 je novi.

Da je za 533 tak jeftin ja bi ga odmah kupil novoga, ovak sam ga skrpal..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nije kvalitetniji ali traktor bolje pali i sa manjim akumulatorom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
dali neko zna di ima za kupiti kućište volana novo, može i polovno ako je u dobrom stanju
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kocke od hidraulike ne rade, kad ih pomicem, nista se ne dogada sa rukama

a kuglica, prelagano ide, u voznji mi se dogodi da se sama spusti dole... usro se kad je gajba opizdila po asvaltu na 30 na sat...

onako odokativno, jel treba kaj dotegnut, il se tu moze kaj poderat u nutra?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Od kad ti je to tako sa kockicama? Što se kuglice tiče ona ima oprugicu za otvrđivanje spuštanja.
Najprije treba podesiti oprugu gornje poteznice tako da se dotegne toliko da se izgubi zračnost i tada slijedi štelanje koje je lijepo objašnjeno na videu youtube. Ako ti se to počelo događati u zadnje vrijeme tada se vrlo vjerojatno odvrtava matica na vilici odispod.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
od kad sam kupio traktor, orem jednu njivu, pa se nisam previše zamarao oko toga
al sad mi je problem kaj mi tokom vožnje pada hidraulika,
pa me zanima jel se ta rucica s kuglicom iz vana dotegne, ili moram otvarat poklopac
 

Najnoviji postovi

Na vrh