• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Našao sam u manualu da piše oko 8 kg ali ne znam jel treba kasnije dotezanje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na 542 glavu dotegnuo na 9kg kasnije kod prestelavanja ventila prekontroliro opet i sve je bilo isto dotegnuto!!
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Pozdrav za ljubitelje 558 , po mom misljenju najbolji imt traktor do 60 konja , posjedovao sam jednog i radio je kao pcela . sumu , branje oranje tanjiranje , ama bas sve bez ikakvih problema ! mislim da cu opet kupiti jedan u jako losem stanju i polako ga restaurirati da bude kao nov .
evo slike sada vec bivseg imt-a

eqnxfgoxzb3hsl9j5dd.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ima jedan takav u našem kraju. Da su još dodane dvije brzine, svaka čast.
Ne vidim baš svrhe takve prerade, jer m nije jasno kaj se hoće postići: veća snaga na kardanu ili brži traktor u bregu?
Jasno, ak je motor bil gotov, a bila je prilika jeftino ugraditi drugi toga tipa, onda razmem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kad smo kod takvih prerada samo da pitam.
Da bi to registriral treba atest?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Svakako da treba, jer se bitno mijenjaju tehničke osobine traktora: zapremina motora (prema kojoj se plaća ekološki namet) i snaga motora (prema kojoj se plaća polica osiguranja), masa vozila i raspored opterećenja osovina.

Naravno, ako to na tehničkom netko primjeti.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
prolazi sigurno tehnički,, u biti nebi smio ali prolazi imam istustva sa Puntom, 1,1 ili 1,2 motor t.j. 55 ili 60 ili 75 ne znam, šarafao sam to i prolazi samo i ne znam kako da skuže koji je koji kada su 55 i 60 isti samo je razlika u broju injektora, a i ovo je jako slično ako fillter ulja, auspuh, usisna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Darko, ova se promjena itekak vidi, jer je auspuh na desnoj strani.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Svaki motor ima oznaku na sebi kaj bi trebalo biti u njemu tvornički ugrađeno. Dali je ta oznaka odlijana na bloku ili utučena zajedno sa brojem, nebitno.
Taj Fiat očito ima sličan ili isti izgled motora izvana, a te oznake nije niko gledal, i bolje da nije.
Na spomenutim motorima ta razlika je očita izdaleka pa zato pitam, mada očita je za one koji znaju imalo o tome.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Punto 55 i 60 izvana imaju praktično identičan izgled motora, 75 je sličan ali tko se imalo kuži vidi razliku i iz aviona.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma jasno je sve i sam tvrdim da ima razlike i dok ne dođe do nekakve nesreće, vanredni tehnički i onda se sve gleda ali do tada sve prolazi, bio sam svjedok gdje je klinac u Askonu ugurao 2,0 iz Vektre i sve je išlo dok nije zgazio babu onda su mu zapljenili auto i evo problema
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prolazi ovaj 558 s motorom od 577 da okom ne trepneš, nitko ne vodi brigu o tome, a dok se jednom registrira dalje je svejedno. Garantiram!!
Naš 540 s FIAT motorom isto tako se vodi kao da je s običnim IMR motorom, nitko nije skužio, niti pitao, a tako je u originalu, još sad i piše ne novoj naljepnici FIAT Power :)
Dok sused isti takakv traktor kad vozi na tehnički plača nešto više nego kod običnog 540 :)
Tako da to sve prolazi...bitno je samo da broj šasije štima jer to gledaju:)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nekuže se svi u imt traktore......razlike ima, al to se skoro i nevidi........po meni dobra kombinacija na 558 staviti motor od 577........:(clap):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Pitanje kako to mjenjač i lamela podnose,, vidio sam ja i zadnji kraj od 533, motor od 577, hauba od nekakvom Masseya i u papirima se odi MF, prednje gume 600x16 napumpane a vidi se na njima da su sjele od težine motora, a zadnje gume koliko se sjećam su bile 32 cola, 13,6 tako nešto, živa skalamerija i jbg, prošao tehnički, registriran stroj :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni se sviđa taj 558, svi ga hvale, al drže i dobru cjenu.......tek 25-30 000kn moraš izdvojiti da kupiš nešto odbro, a 577 sa prednjom vučom 40 000-50 000kn.......
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Ja sam jedva dobio 20000kn za 558 79god.a bi je ko nov.stari ga je kupio od prvog susjeda i onda je tek skuzio da je 558 nula kraj mf-a560
tak da ga je jedva prodo i jos spusio 200 eura.to je zlo od traktora kao i ostali 560-567 i sl.po meni koji valjaju od imt-a su svi do 549... a za 25-30000kn kupis mf 158 koje je puno bolji traktor od 558
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
I koji bi to bili kriteriji po kojima je MF158 bolji od558, ima jedino 1 brzinu više i 2ks manje, i još je sporiji?:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Sigurno nisi radio sa oba dva pa neznas.ali mf ima puno veci ajnslag od imt-a i laksi je na volanu,bolje kocnice,bolji motor,neki imaju 4 brzine i oni su sporiji a neki imaju 3brzine+multipower i oni su brzi od558,s tim da nikad 558 nece moc povuc tereta ko mf158...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh