• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li pase getriba od 577 ili 565 na 560? Ja mislim da ide, da ne treba nista smjenjat sam ovu skinut i drugu stavit
 
B

Bobo

Guest
Trebala bi pasati, jer ako se ne varam da je na 560,565,567,569,570,577 i svim ostalima jedan te isti blok, samo razlicita kubikaza. Posto su blokovi isti, rupe bi trebale pasati bez problema...

Vidim da trazis 10+2 mjenjac za IMT, pazi da ti netko ne proda mjenjac od IMT 549, posto je on za manje motore namijenjen i neces ga moci zasarafiti na 560. Ako ga i uspijes namontirati, ode on u vjecna lovista ubrzo ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To znam da od549 ne moze izdrzat, preslaba je. Treba bas od 565 ili 577. Da si to nabavim onda imam zvijer 8)
 
B

Bobo

Guest
toma84 kaže:
To znam da od549 ne moze izdrzat, preslaba je. Treba bas od 565 ili 577. Da si to nabavim onda imam zvijer 8)


IMT 565 ima 6+2 mjenjac, tako da se s njim ne bi usrecio previse ;) Prvi koji ima 5 brzina je 542, iza njega ide 549, a iza njega 569, pa nadalje 577 i ostali...
 
B

Bobo

Guest
toma84 kaže:
Pa imaju i neki 565 10+2

Niti jedan 565 nema 10+2 mjenjac. Takav iz tvornice nije izasao, kao ni 560. Mozes kupiti 565 sa puznim brzinama koji u tom slucaju ima 12+4 mjenjac. takav traktor je na cesti jednako "brz" kao i obicni 565, samo sto ima polovljenje brzina... iliti medjubrzine.

Kako sam gore i napisao prvi traktor s 4 cilindra koji je iz IMT-a izasao da ima 10+2 mjenjac i da ide 40 km/h je 569, a poslije njega 577 i ostala ekipa...

Mogucnost kucne radinosti se ne iskljucuje, jer i ti to planiras napraviti pa ono... Ima svakakvih traktora
 
M

mladi gazda

Guest
Bobo kaže:
toma84 kaže:
Pa imaju i neki 565 10+2

Niti jedan 565 nema 10+2 mjenjac. Takav iz tvornice nije izasao, kao ni 560. Mozes kupiti 565 sa puznim brzinama koji u tom slucaju ima 12+4 mjenjac. takav traktor je na cesti jednako "brz" kao i obicni 565, samo sto ima polovljenje brzina... iliti medjubrzine.

Kako sam gore i napisao prvi traktor s 4 cilindra koji je iz IMT-a izasao da ima 10+2 mjenjac i da ide 40 km/h je 569, a poslije njega 577 i ostala ekipa...

Mogucnost kucne radinosti se ne iskljucuje, jer i ti to planiras napraviti pa ono... Ima svakakvih traktora


Poštovanje mladiću ali imam isparavak tvoga netočnog navoda imao sam imt 567 sa 10 +2 išao je tu negdje oko 40 km/h neznam točno sad baš tako da nije 569 prvi koji je izašao sa 10+2 jer to je sam sljedbenik 567 (inače moj je bio 1984 godina stari ga novog kupio tak da ga znam u dušu i znam da nema muljaže ) a koliko znam 569 je izašao negdje poslje njega ak se nevaram 88" i nadalje
a za 565 znam osobno čovjeka koji je stavio motor u mom slučaju od 577 na mjenjač od 565 traktor je brz da nije za vjerovat brzo ore brzo sprema brzo transportira..........

mladi gazda
 
B

Bobo

Guest
Mislim da sam ipak u pravu, jer je na starijim traktorima 6+2 bio standard mjenjac, a 10+2 uvijek nadoplata.

Sjetimo se samo prvih serija 542, 577... Ista stvar je vjerovatno bila i sa 567, iako ne mogu sa sigurnoscu nista tvrditi...

Jos uvijek sam gotovo pa siguran da je prvi traktor koji je jaci od 60ks imao 10+2 mjenjac 40km/h IMT 569.

Sto se tice motora 577 na mjenjac od 565, takav traktor ima clan foruma KRX, samo ne znam koliko nas redovno prati, pa da on napise koju pametnu ovdje. Sumnjam da ce biti puno brzi od obicnog 560/565, jer se tu jos uvijek radi o nekih 22okretaja motora, kako na 565, tako i na 577, tako da nece na brzini dobii nista, samo ce biti jos jaci traktor koji jos vise trosi, a ne znam kome takvo sto uistinu treba...
 
M

mladi gazda

Guest
Oprosti al opet nisi u pravu sjećam se priča svoga oca i dan danas kaže uplatio sam pa išao birati na lageru je bilo nekih 50-60 traktora a on je gledo 560 a ista ja cijena bila i 567 nikakva nadoplata nije uljučivala mjenjač 10+2 znam da je stari iste godine kupio 567 i prijatelj nekoliko kuća dalje 560 i nakon neko vremena oru na istoj njivi sa 14" plugom i znam da je reko da ga opđe bez problema 560 jer je brži tog se sjećam jer se i dan danas kaje što je uzeo 567 a ne 560...
e da još nešt sam da kažem možd i to neki nisu znali 89 godine je kupio otac novg 539 isto uplatio pa biro i trgovac ga nagovara da uzme rakovicu 65 jer je cijena bila ista sam rakovica nije imala kabinu a 539 je imao i on se neš nećkao nećkao i uzme malog ferca i opet stara priča kad mu treba mal jači traktor e da mi je sad ona rakovica.....toliko od mene
(hvala na razumijevanju)



mladi gazda
 
B

Bobo

Guest
Ispricavam se za sirenje dezinformacija, posto se nisam cesto susretao sa IMT 567 traktorima.

Ovo za cijenu rakovice 65 samo dovoljno govori o njezinoj kvaliteti...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
toma84 kaže:
Pa imaju i neki 565 10+2

Niti jedan 565 nema 10+2 mjenjac. Takav iz tvornice nije izasao, kao ni 560. Mozes kupiti 565 sa puznim brzinama koji u tom slucaju ima 12+4 mjenjac. takav traktor je na cesti jednako "brz" kao i obicni 565, samo sto ima polovljenje brzina... iliti medjubrzine.

Kako sam gore i napisao prvi traktor s 4 cilindra koji je iz IMT-a izasao da ima 10+2 mjenjac i da ide 40 km/h je 569, a poslije njega 577 i ostala ekipa...

Mogucnost kucne radinosti se ne iskljucuje, jer i ti to planiras napraviti pa ono... Ima svakakvih traktora
Ispravak netočnog navoda, koji imt ide 40km/h?
Bobo dođi kod mene da vidiš kako moj Agrotron ide 40 km/h, pa onda reci dal ide IMT toliko brzo.
Ja sa Agrotronom i 40 km/h (njegva max brzina) k'o od šale prestižem i 577 i Torpede Adriatice i Zetore koji navodno idu 40 km/h, mo'š mislit...
 
B

Bobo

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ispravak netočnog navoda, koji imt ide 40km/h?
Bobo dođi kod mene da vidiš kako moj Agrotron ide 40 km/h, pa onda reci dal ide IMT toliko brzo.
Ja sa Agrotronom i 40 km/h (njegva max brzina) k'o od šale prestižem i 577 i Torpede Adriatice i Zetore koji navodno idu 40 km/h, mo'š mislit...

Mjerio sam autom (ladom doduse) svoj 549 na iber gasu vise puta i svaki put 40 km/h. Svaki IMT s 10+2 mjenjacem osim 51xx serije i vecih ide 40km/h. Na brenama je to posebna nadoplata.
 
D

dpipi

Guest
svaka ti čast Bobo imaš brz traktor , samo pazi da od velike brzine mušica ti neuleti u oko . (to se stvarno dešava kad se brzo voziš)
 
A

Alen

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Agrotron ide 50km/h ;)

Tak ide i bogecov massey kad ga ja vozim :mrgreen: :mrgreen: :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Agrotron ide 50km/h ;)

Tak ide i bogecov massey kad ga ja vozim :mrgreen: :mrgreen: :blackeye

kad alen sjedne za volan mog traktora, ona kazaljka broja obrtaja motora napravi dva kruga jer nema oznake za toliki broj obrtaja, dobro da aute ne prestiže :mrgreen: :mrgreen:

ja se više vozim ko penzić, svima pozdravim, pogledam kaj rade u dvorištu, svi me vide, naravno osim cura :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
bogec kaže:
Alen kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Agrotron ide 50km/h ;)

Tak ide i bogecov massey kad ga ja vozim :mrgreen: :mrgreen: :blackeye

kad alen sjedne za volan mog traktora, ona kazaljka broja obrtaja motora napravi dva kruga jer nema oznake za toliki broj obrtaja, dobro da aute ne prestiže :mrgreen: :mrgreen:

ja se više vozim ko penzić, svima pozdravim, pogledam kaj rade u dvorištu, svi me vide, naravno osim cura :scratch

:lol: :lol: :lol: :lol:

a jel su gledale alena akd je vozio 50 km/h????

probaj ti munju na 50 km/h pa če onda možda gledat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh