• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ma imali smo ovdje već takvih komentara što bi traktor morao ili trebao ali ti se ljudi nisu nikad susretali sa takvom zemljom i ne bih se htio prepirati kako se takva zemlja ore. Ugl. tko zaore sa 560 moju njivu sa mojim oltom u drugoj direkt brzini neka si slobodno uzme svu ljetinu iz nje a dobit će i taj olt. 5m drva na ozbiljnoj uzbrdici vuče u prvoj direkt.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki možda neće moči orati sa drugom ali mora vrtjeti kotače u mjestu .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Orao sam s 533 i ravnjakom na jednom dijelu ni 10 cm nije išao u zemlju.

Nije ni moj išel dok nisam uzeo nove lemeše. Sve ima svoje kad i zašto. Okretač je teži ali to mu malo pomaže kad je suho i ako lemeši nisu oštri ili ako su poderani.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
znam da ma moj je malo zatvoren al ne troši zato.
Na lemkenu i ina imt su novi lemeši i sve .
Ali vidi se razlika nisam ni s 1 brazdnim tako orao.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemam Lemken ima ih par u selu odlični su se pokazali a kaj se tiče potrošnje 560 mi dosta troši najviše od sva četiri traktora.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neznam za njih al moj malo troši nekad me iznenadi natočim ga radi dugo pa za koji dan zaboravimo pa ostane bez goriva.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Moj 560 je potrošio gotovo cijeli rezervar na oranje 2 rali(pooral je možda 1 jer smo sa dva traktora radili) s tim da se užasno štopalo(orali smo od 9 do 2) i još na svakakva prepeljivanja strojeva, meljenje 1 kubika kukuruza i tako to, s time da svaki dan mora izmješati hranu za živinu(ne onu pernatu). Po meni bi bio pun pogodak moj 560 s 5 brzina i s44 motor sa ubrzanim kardanom(720 okr./min).

Uglavnom jedan rezervar mu je izdržal gotovo tjedan dana tak da ono, naviknuo sam na 549 i 539 koji troše gotovo niš.

A ja oko štelanja pluga za oranje i oko oranja ne vidim nikakvu filozofiju, bitno je da plug dok je u brazdi stoji ravno i da mu je zadnja brazda kod dvobraznog pluga na sredini traktora. Tako ja podešavam leoparda 2x12 za oranje i ore odlično. Treba se samo malo pozabavit oko toga i lako se svaki plug uštela nije to nikakva filozofija...
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tebi nešto ne štima s tim traktorom kad si rezervar spilio ja sam s tim gorivom dva tri puta više napravio.
Nisam mjerio ali točio oko 40 litara i nesto malo bilo i još ostalo.
Pumpa i dizne su tebi u banani
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa kolko radni sati napravite sa recimo 50 lit. mješovitog rada?


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja recimo neznam jer ne radi sat 10 puta ga radio i prestane.
Problem u sajli i sad nemam živaca ponovo radit.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu se sad furaju malo žešće spike. Za mjesec dana namjeravam orati zimsku brazdu pa tko se nađe u okolici jezera butoniga nega slobodno svrati isprobati.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki daleko si no malo mi poznata Istarska zemlja okolica Pule Pazina Kanfanara Veliki Brijun (bil sem u ondašnjoj JRM) crvena i zajebana ali tvrdim da mora ići sa prvom normalnom ili se pušiti ispod guma .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma glavno da ti to pooreš meni se znalo dogoditi da je kod težeg oranja u brijeg znal izvaditi plug ali motor bi išel taj dio kad orem sa dupljakom ponekad digne prednji kraj u zrak .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Tebi nešto ne štima s tim traktorom kad si rezervar spilio ja sam s tim gorivom dva tri puta više napravio.
Nisam mjerio ali točio oko 40 litara i nesto malo bilo i još ostalo.
Pumpa i dizne su tebi u banani

Traktor ima klipnu pumpu, rađena je polu generalka kod prvog vlasnika i to je dobro odrađena(po riječima prvoga gazde) traktor ima snage, ali dimi ko lokomotiva kad mu se stisne gas u 5oj recimo, na leru ne dimi i radi i pali odlično. Ja sam zadovoljan, ore sa drugom u pol gasa bez problema sa 2x12 leopardom. A što je potrošio puno je razlog što sam morao stalno izguravati komušinu jer je brat loše izmalčirao, kao što sam i rekao orano je skoro 5 sati i traktor je mljeo kukuruz i svakakve sitne posliće odrađivo, a usto svaki dan mora izmješat hranu za živinu i to ponekad dvije mješalice.
Ipak je to skoro 10-12 sati rada, a ostalo je još 5-10 litara u rezervaru, a sad koliko je bilo u kanisteru što je tata istočio ne znam ali oko 40-50 litara je sigurno bilo. Kako je taj traktor izgledao razvaljeno i zapušteno ovo sada je mila majka.

Nego zna li netko di se mogu nabaviti nove one okrugle lampe sa metalnim kučištem za 560 staru liniju, dal pašu sa 539 možda? I po mogućnosti da šalju poštom?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
čim dimi to ti je to punpa i dizne malo sredit i bude ti manje trošio...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Klipna pumpa normalno malo zadimi kod paljenja (startno punjenje) normalno zadimi kad daš gas i kad je traktoru teško bar kod mene se pokazala bolja od roto veči pritisak na dizama, bolje paljenje, manja potrošnja goriva, osjetno jači motor, nedostatak frfljanje u ler gasu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh