• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Na 560 čak ni nožna ne koči direkt na poluosovinu ;)
Sta sam ja to nabavio... 🙈 Hvala svima...
Imam jos nesto... Kvacilo. Nakon nekoliko sati rada, transporta, ne mozem saltati kardan. Nema druge stepeni. Onda moram malo stelati i onda ide. Ali stelam, okrenem, ovaj prsten, sta je na osovini, koja izlazi iz kucista kvacila. Kako to podesiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Štelaš izvana na pedali?
Jel pedala jako tvrda, a naročito kad stiščeš drugi stepen?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
I sad kad poštelaš da imaš mrtvog hoda na pedali (prije nego capice, polugice, dodirnu potisni ležaj) koji centimetar jel onda kuplung radi normalno? Odvaja prvi i drugi stepen?
A kasnije kad nema više drugog onda se luft na pedali poveča?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@MUHA, tako je. Kad nema drugog stepena, ima vise lufta na pedali. Sad imam koji centimetar lufta i odvaja obadvije stepena. Zavrtio sam malo ovu polugico(ne znam kako vi kazete tome) na osovini iz kucista, sta je na sliki.
 

Prilozi

  • IMG_20210531_115814.jpg
    IMG_20210531_115814.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 18

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Pitanje za hidrauliku...
Napokon je stigla pumpa hidraulike za 560 TAFEove proizvodnje. I silom ne prilika otkrio sam da je puknuo poklopac hidraulike.
E sad kolko je isplativo to variti pošto je taj poklopac vec bio varen žešće kak se vidi na slici.
Puknuće:
20210718_121653.jpg
Pumpa:
20210701_131949.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Nema od toga kruha.
Danas imas novi poklopac za cca 1000 kuna
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Prilikom ugradnje pumpe, eh sad ne znam stručne izraze, ali kod one 'capice' koju pritišću škare imaš dolje šaraf jedan, naštelaj ga točno kak je i na staroj pumpi.
Mi smo kupili novu pumpu proljetos, "naštelanu" za 560, nikak se dočekat da digne, pa je bio kirurški zahvat kroz ukapčalicu kardana da se našarafi taj dio.
Moguće da to već i znaš ali nije na odmet.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
A jel to ikakve kvalitete ? Mislim ak se koristi pravilno ne bu puknal ko i ovaj vareni vjerojatno, a to je "sirovi" poklopac bez icega?
Ma znam ja to za štelanje ni to vec prvi put da sam moral gledati, a bome i raditi na svome. Te fore sa naštelane za 560 su mi mrak 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Tu maticu, ključ 10, možeš naštelati po staroj.
Ali ne mjeriš kak je duboko našarafljena več mjeriš kolko je kotačić udaljen od kučiša pumpe. Pod uvjetom da su rupe za štifte pumpe bušene na istoj udaljenosti ko na staroj pumpi... sto komplikacija. Najtočnije je naštelati nakon ugradnje, da bi polužje na istom mjestu reagiralo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
A jel to ikakve kvalitete ? Mislim ak se koristi pravilno ne bu puknal ko i ovaj vareni vjerojatno, a to je "sirovi" poklopac bez icega?
A znaš koje je kvalitete.... kak i ta pumpa koju si kupil. Tafe kvaliteta, ali radi to godinama
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Poklopac se zavari da nikad puknut neće ako imaš stručnog čovjeka.
Kod mene zavaren do pola puknuo.
Pumpa štelanje za tafe i ovu nije isto.
Nisu iste pumpe.
I prijedlog da provjeriš kako radni ventil ide.
Na par pumpa je štekao ponovo rastavljane bile.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sused isto na 560 potrgo poklopac. ima unutra običnu klipnu pumpu i pomočnu onu drugu kaj ide preko zupčanika. e sada. gazda ima rolo balirku za velike okrugle bale. i kada bala bude gotova ili tako nešto onda on mora preko hidraulike da otvori mašinu da ispadne bala. i kaže gazda da koristi vanjske ručke koje valjda idu preko pomočne pumpe i još pripomogne sa običnom pumpom (klipnom). onda mu se dignu ruke od hidraulika. onda on napuca tlak od obične i pomočne pumpe u klip za ruke. i njemu na tom istom mjestu puknuo poklopac. poanta cijele priče greška operatera.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Taj je malo veći biser pomoćna pumpa nema s glavnom veze.
Nije čudo što mu je puklo.
Loše pumpe neispravne dugo su i trajale.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Nepravilno podešeno polužje u kombinaciji s neispravnim sigurnosnim ventilom.
I otpusten poklopac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh