• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Čvrstoču limarije.
Kad ovog nisu uspeli limarijski ubiti ovih deset mladih pilota koji su se učili na njemu..... batobrane jesu, ali hauba je skoro netaknuta
 

store96

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
14
Pozdrav,dakle radi se o imt 560 83'god linijska pumpa.Traktor dosta baca crni dim,djeluje mi da radi ne povezano,kao da nabija i nema pretjerano snage.Odmah nakon kupovine prestelani su ventili i nesto je metalni zvuk iz motora,ali i dalje traktor nije imao snage.Odradjene su dizne i pumpa i promjenjeni su filteri goriva.Traktor sada ima vise snage,ali baca crni dim i cini mi se da vise trosi.Pali na zub i sada kad su temperature oko nule.Da napomenem odradio je kod mene oko 80sati i za to vrijeme nije potrosio nista ulja. Cim uhvatim vremena snimit cu jedan video da vidite kako traktor radi.
 

store96

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
14
Prije skidanja pumpe,crte se nisu poklapale nego je pumpa bila zakrenuta 1-2mm prema dolje u odnosu crte na deklu.Nakon sto je pumpa odradjena postavio sam ju da se poklapaju crte,a isto tako pokusao sam ju pomaknit malo u oba smjera ali nisam nista dobivao stim traktor je i dalje dimio crno i prilikom naglog dodavanja gasa kao da ne radi ravnomjerno.Dok u leru radi sasvim u redu ne zaljece se nit dimi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
A gle, dal je pumpi goriva i ti si dobil više snage, a s time veču potrošnju i više dima. To ide jedno s drugim.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Zdravo imam pitanje u vezi IMT 565,traktor je 87 godina i ima čisti hidro volan te me zanima dali je normalno da volan trese brilikom brže vožnje sumnjam u orbitrol ili je nešto drugo u pitanju?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Meni je na 549 znalo trest jer mi je bio razbijen utor na rukavcu gdje dolazi kajla u obliku polumjeseca, isto ima hidraulički volan.
Probaj podić prednji kraj i mrdaj kotač lijevo - desno i prati jel rukavac prethodi nosaču gdje se spaja spona za rukavac(nemrem se sjetiti točnog naziva tog komada)..
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Zdravo imam pitanje u vezi IMT 565,traktor je 87 godina i ima čisti hidro volan te me zanima dali je normalno da volan trese brilikom brže vožnje sumnjam u orbitrol ili je nešto drugo u pitanju?
Isti traktor, ima hidraulicki volan, prije se mogao motati malim prstom dok stoji u mjestu, sad moram nabijati gas da vrti ulje i da skrecem samo pod velikim gasom.
Sto moze biti osim pumpe?
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Pod malim malim gasom uredno se okreču kotaci i volan i tokom sporije vožnje nema vibracije jedin9 tjekom brze vožnje volan se mrda ljevo desno
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Pod malim malim gasom uredno se okreču kotaci i volan i tokom sporije vožnje nema vibracije jedin9 tjekom brze vožnje volan se mrda ljevo desno
Kazem kako je kod mene pa ako netko zna neka odgovori.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Isti traktor, ima hidraulicki volan, prije se mogao motati malim prstom dok stoji u mjestu, sad moram nabijati gas da vrti ulje i da skrecem samo pod velikim gasom.
Sto moze biti osim pumpe?
Glava volana ili cilindar, trebalo bi tlak izmjeriti da bi se točno znalo reči.

Pod malim malim gasom uredno se okreču kotaci i volan i tokom sporije vožnje nema vibracije jedin9 tjekom brze vožnje volan se mrda ljevo desno
Možda krajnici, možda rukavci poderani.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Možda ti je felga pigjena..
Bio slučaj kod kolege kad mu se prilikom oranja pola felge zapunilo zemljom. To se tak nabilo da nije samo otpalo. I prilikom vožnje mu je mrdalo volan.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Sad vidim da kada okrečem volan na mjestu ,spona odnosno krajnik sam ima dosta lufta mozda 2cm,možda mi zato kotač pleše ljevo desno i pravi povratni udar koji se prenese na volan
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Zdravo. Pošto je zima, vani nema toliko posla i možemo malo pisati. Zanima me u kojim bojama ste sve vidjeli IMT 560? Možda ko stavi kakvu sliku... I koja boja bi mu dobro pristojila, osim crene?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Žuta, ko građevinski strojevi.
Tak, tak...
John Deere paint shema 🤣
Narančasta sa felgama slonova kost...ali samo ako imaš FIAT motor 🤭 ;):hahah:

Metalik svijetlo crvena 😍
 

Najnoviji postovi

Na vrh