• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Kak imaš drehbank, otokari konusnu piksu iznutra, cilindričnu izvana, razbuši rupu na polugi, ubaci piksu i dobro ju zavari.
Hvala, ovo je moguce, ali konusno piksu nikad necu odraditi cisto tocno, jer drebanj nema finog podesavanja stepena. I malo ima luftova krizni suport 😇 i jos ovo je mala rupa, treba imat takav noz. Negdje da nadjem konus rajbar sa odgovarajucim konusom.. 💪
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne treba fino podešavanje.
Okreneš križni support i namjestiš konus na komparator ;)
Ak nabaviš rajber još lakše.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kolega @cloos izmjeris jednu i drugu stranu konusa i izračunaš ugao ,mora biti podjela na stepene na nosaču . Evo i formula za racunanje ugla D-d/2/L i onda tangens od toga i pretvori u stepene.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Kolega @cloos izmjeris jednu i drugu stranu konusa i izračunaš ugao ,mora biti podjela na stepene na nosaču . Evo i formula za racunanje ugla D-d/2/L i onda tangens od toga i pretvori u stepene.
Hvala. 👍 Pa znam ti ja sve to preracunati. Stvarno.
Najlakse ide sa rajberom.. nasao sam neki rajber u radioni, konus mu je 1:50... Idem sad malo racunat...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
@nedimN, ja bi postavil zglob u amerikaner, tj primili ga za navoj i nacentriral.
Komparator bi postavil na križni suport i povlačil ga po konusu, te pomalo kuckal po sportu dok komparator ne bi pokazivač otklon (znači da je konus kopiran).
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Slazem se ,skidao sam i ja tako uglove na nekim osovinicama 👍👍 @ZJ kako ide strug radis li sta ?
 
  • Like
Reactions: ZJ

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobra večer. Valja li ovo sta? Ih je ko koristio?
 

Prilozi

  • IMG_20211102_192529.jpg
    IMG_20211102_192529.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja sam metal na onog 560 kaj sam farbal proslu zimu.
Još su gore i nemaju lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Od postupka nema slika a sliku pofarbanog sam stavil na forum.
Potražim pa linkam
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Dobra večer. Valja li ovo sta? Ih je ko koristio?
Koja je marka tih kugli? Moje su takve po izgledu iste i na njemu su vec sigurno 3 godine, a vjerojatno i više kaj je tata taj traktor uzeo i nisam primjetil da imaju lufta.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Zdravo ljudi. Evo, danas konacno zmontiral sve i sad je traktor spreman za rad. 💪
Posudio sam si konus rajbar i izradio novu rupu gdje nasjedne konacnik hidraulickog cilindra.
 

Prilozi

  • IMG_20211107_122710.jpg
    IMG_20211107_122710.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 18

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Lijepa boja. Ovo je nova linija 560. Sta pridobim ako bi mijenjal iz stare na novu liniju traktora?
 
Na vrh