• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Hočeš reči da 560 nema taj regulator pa onda probaš odgovor isprovocirati postavljajući pitanja? :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pozz,napravili smo generalku na imt 560,znaci sve komplet novo unutra,e sad dok smo ga sastavili i upalili njemu je pritisak ulja 5.5 bara u leru dok je hladan,nabijem mu pola gasa ode i do 6,dali bi trebalo smanjit ili,ipak mislim da je previše,hbala i lp
Ako je to onaj isti 560 sa neispravnom pumpom hidraulika onda si se usrečil kod kupovine.
Kaj se pritiska tiče on je u redu na hladno kak je @ROADRUNNER napisal. Ako je na vruče onda je previše.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Dobro je da je sad sredina zime, pa ima vremena pronači gdje je nestao...
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Ispravan je

Ako je to onaj isti 560 sa neispravnom pumpom hidraulika onda si se usrečil kod kupovine.
Kaj se pritiska tiče on je u redu na hladno kak je @ROADRUNNER napisal. Ako je na vruče onda je previše.
Taj je 🤣...dok se zagrije padne na 4 bara..a sad je na redu zadnji kraj za remont..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
4 je odlično. Sad ga nisi ionak imal gde pošteno zagrijati. Kad ga upregneš na prolječe pod plug onda bu on na pravoj radnoj temperaturi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E to su sad već neki relevantni podaci, hladan i radna temp nije isto.

Ček samo malo...

Aha lepo piše hladan, izvin'te molim, ja hodim po svinjokoljam ovih dni tako da sam vavek v rednoj temperaguzi, a i drugovi...

Evo jedan nam spava i priča za stolom 🤣🤣🤣
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Taj mora da je već zakuhal. Očigledno da mu niste provjeravali radnu temperaturu. Pustite ga da dela na leru, do jutra bu on ko novi.:ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
@MUHA! Kaj za klizne ležajeve nije štetno iznad 3 bara?
Na takvim strojevima u firmi su poštelavali pritisak ulja do 3 bara, a pumpe za ulje su bile "ko taj traktor", obično jedna parnjača, a rezervna na struju
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Kolko ja znam manometri ugrađivani na IMT traktore kažu da je od 2 do 4 bara zadovoljavajuć pritisak
 
  • Like
Reactions: H&S

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
@MUHA! Kaj za klizne ležajeve nije štetno iznad 3 bara?
Na takvim strojevima u firmi su poštelavali pritisak ulja do 3 bara, a pumpe za ulje su bile "ko taj traktor", obično jedna parnjača, a rezervna na struju
U knigama piše da je dobar i dozvoljen pritisak ulja na tim motorima na normalnoj radnoj temperaturi od 0,55 na leru do 4,22 kp/cm2. Što ispada cca 4 bara.
Kad se to sve skupa pošteno zagrije pritisak je uvijek niži od onog kakav je na normalnoj
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Pozdrav..Imam 560 87g slozio sam industrijski utovarivač na njega..spojio hidrauliku na pumpu hidraulike traktora..ali nemam dosta protoka ulja..pitanje glasi jeli netko ubacivao pumpu na mjesto servo pumpe?koji tip pumpe,

I
 

Prilozi

  • IMG_20240127_135558.jpg
    IMG_20240127_135558.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20240127_135612.jpg
    IMG_20240127_135612.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 38

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Vidi šta Rosi teh ima u ponudi, pa ako ima mjesta ugradi tandem pumpu i ulje povuci iz mjenjača, obavezno stavi i filter.
E sad kolka bi litraža bila potreba to ne znam reći.
Stavi još koju sliku da se vidi kak je povezan s traktorom utovarivač ;)
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Nebi trebao ostat bez ulja ni malo jer su cilindri dvoradni,izvuču se na pola klipnjače svi cilindri,onda se nalije ulje u getribu ..kod rada u cilindru se jedna komora prazni a druga puni tako da je nivo tu ngdje.
 
Na vrh