• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ako imaš mogućnosti stavi ovaj najjednostavniji.
Vidiš sve u njemu i kad je vrijeme za zamjenu.
 

Prilozi

  • plastimo-filter-goriva-petrol-1092958_1.jpg
    plastimo-filter-goriva-petrol-1092958_1.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 7

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja svanom gpvorim tako i tu..izbaci komplet jedan filter ..ima na temi 533/539 o tome i kvaliteti kučišta na tržištu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Vjerojatno sam krivo rekao, mislio sam na prvi veliki filter. Sličan ovom ali stariji tip. FILTER GORIVA IMT KPL S ČAŠICOM IPM
Ali koliko vidim ovo na tvojoj slici bi trebao biti onaj manji prvi filter?
Dobro sam ja tebe shvatio.
Imam na U445 nešto slično kao što ti tražiš. Sad sam to mijenjao i curi kako god okreneš, one gumice koje se dobe sa njime nisu dobre. Ne kažem da je kod svih filtera (marki) tako ali ne da mi se više isprobavati.
Uzeo sam ovakav obični i samo da vremena uhvatim, stavljam ga gore.
To sam napravio i Deutzu, stavio sam ga prije njegovog orginal filtera i sad vidim kakvo je stanje unutra.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Zdravo!
Došal sam u posjed ove kabine za IMTa 560 pa me zanima jel zna netko gdje bi se mogli nabaviti nosači prednji i zadnji za nju?
181302291.jpeg
Slika je za primjer jer je moja trenutno raskupusana pošto je moram obnoviti jer je sigurnih 30 godina stajala vani nekorištena...
Krov i blatobrani spremni za antikorozin, fino brušenje i temeljnu 😎
IMG_20231116_011618.jpg
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
793
@Petretic549 za tipske nosace ne znam, ali to mozes i sam izraditi ako imas svas aparat.

Ima ko dimenzije stakla za vrata kabine na imt 560?
 

Prilozi

  • IMG_20231116_115734.jpg
    IMG_20231116_115734.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 14

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
@Petretic549 za tipske nosace ne znam, ali to mozes i sam izraditi ako imas svas aparat.
A znam tak ce na kraju i biti ak ne iskopam negdje original nosače, a volil bi ga prebacit na novi tip haube u budućnosti pa bi htjel da to sjedi kak se spada kasnije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Novi tip haube čini traktor puno nepreglednijim
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Gdje bi mogel naci novi tip haube i kabine za 560?
Bil je jedno vrijeme na oglasu kod nas u Hrvatskoj da je neko izrađival takve haube iz nule...
Najbolja opcija je kupit neki neispravan 560 i samo prešerafit haubu i ak treba još koje sitnice.

@ZJ nisam baš siguran da je nepregledniji novi tip limarije nego stari, pogotovo kod zadnjih blatobrana, po meni jedina prednost stare limarije je kaj je pristup motoru jednostavniji nego kod ove gdje se muški našerafiš dok skineš haubu 🤦‍♂️
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Stara hauba je uža, i iste širine cijelom dužinom. Nova je širja pri instrument-ploči. Kad deneš kabinu, ne vidiš prednje kotače.
Pogledaj današnje traktore, svi su uži pri kabini, a širji šrema naprijed.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Evo kako i doliči od jednog IMT-a mene je moj za kraj godine počastio spoznajom da karter više ne drži ulje u sebi kak bi trebal 😂, oduvijek mi je bilo čudno zakaj je na toj strani tako masan 🤔
IMG_20231231_161940.jpg
E sad mene zanima jer planiram staviti drugi karter na njega jer je karter i puknut naprijed gdje se spaja sa kolijevkom(traktor ima vrlo interesantnu i bogatu povijest 🤭) jel ima kakve razlike između novog tipa i starog il to sve klapa ne bitno jel novi tip il stari? Tj. na šta bi trebalo obratiti pažnju?
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Pozz,napravili smo generalku na imt 560,znaci sve komplet novo unutra,e sad dok smo ga sastavili i upalili njemu je pritisak ulja 5.5 bara u leru dok je hladan,nabijem mu pola gasa ode i do 6,dali bi trebalo smanjit ili,ipak mislim da je previše,hbala i lp
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Ok ti je pritisak. Kad se ugrije bude pao.

Ako zelis samnjiti max. pritisak ulja, izvadi regulator pritiska i malo ga popusti sa srafcigerom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh