• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,319
Dečki ajmo savjet,glava motora od imt560 skinuta, razlog(kompresija u hladnjaku) .
Namjeravam promjeniti vodenu pumpu,sat temperature,hladnjak temeljito oprati(pun je hrđe i kamenca),dizne pregledati,I naravno glavu,ispitati i prebrusiti,vodilice i ventile nove metnuti,set brtava novih.
Čovjek mi je rekao 180europljana za urediti glavu,znači tlačenje(ispitivanje),obrada,njegovi ventili i vodilica,znači komplet uređenje za ugradnju.
Da čujem vaše komentare,koje djelove ugraditi ,osvrt na cijenu i ostalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Auto ventil Užice Srbija.
Dobri ventili, mogučnost kupnje pojačanih ako je trgovac voljan naručiti.
Tak i vodilice, ima i njih pojačanih ako treba.

Cijena ruku i usluge uređenja glave je uvijek diskutabilno pitanje. Nekom je to puno, a nekom nije.
Sa dijelovima za mene taj posel vrijedi i više i to je po mom ok cijena.
Cca 3 eura je vetil pa puta 8, a vodilica cca 2 eura pa puta 8
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,319
Nekom je to puno, a nekom nije.
Ne kažem da je puno,samo pitam mišljenje, zadnju strojnu obradu koju mi je čovjek radio,za 539,znači,blok ,radilica, glava,sam više nego zadovoljan .
A koju vodenu pumpu, sat temperature,I set dihtunga. Koje mišljenje imaš o tom.
Koji će biti najbrži put vađenja vijka glave motora zalomio ze u bloku
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Dečki ajmo savjet,glava motora od imt560 skinuta, razlog(kompresija u hladnjaku) .
Namjeravam promjeniti vodenu pumpu,sat temperature,hladnjak temeljito oprati(pun je hrđe i kamenca)

,dizne pregledati,I
kada radiš dizne pošalji i boš pumpu.
naravno glavu,ispitati i prebrusiti,vodilice i ventile nove metnuti,set brtava novih.
Čovjek mi je rekao 180europljana za urediti glavu,znači tlačenje(ispitivanje),obrada,njegovi ventili i vodilica,znači komplet uređenje za ugradnju.
Da čujem vaše komentare,koje djelove ugraditi ,osvrt na cijenu i ostalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ne kažem da je puno,samo pitam mišljenje, zadnju strojnu obradu koju mi je čovjek radio,za 539,znači,blok ,radilica, glava,sam više nego zadovoljan .
A koju vodenu pumpu, sat temperature,I set dihtunga. Koje mišljenje imaš o tom.
Koji će biti najbrži put vađenja vijka glave motora zalomio ze u bloku
Nisam ja to napisal radi tebe nego opčenito. Neko ko neke stvari nije radil doma nezna cijeniti tuđi posel, alat, vrijeme.... opet ne ciljam na tebe ;)

Vodenu pumpu bilo koju samo da nije Vin prom, trenutno im pumpe ne valjaju ništ.
Sat temperature ako nabaviš Teleoptik dobro, ali me strah da buš kod nas samo naljepnicu kupil a nisu baš pouzdani. Neznam, možda bolje kakav kinez na struju.
Brtvu glave gledaj da kupiš Tesnilu. Cobest je za silu brtva glave dobra, a najbolja je da ju daš raditi samo košta ko svetog Petra kajgana.
Garniture kvalitetne danas više nema za kupiti
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Vodenu pumpu bilo koju samo da nije Vin prom
Garniture kvalitetne danas više nema za kupiti
Onda sam ja imal sreće sa tom Vin Promovom pumpom kad još uvijek nije propišala 🤭

Ja sam na mojega ugrađival komplet brtvi tesnilinih kad sam radio dihtung glave i skroz sam zadovoljan. Jedino kaj sam kupio set za cijeli motor jer Lovra ni imal drugačije, ni komadno ni mali set za glavu...

@Viduka OPG ja bi na tvom mjestu još probal nekak provjeriti da nije blok izvit da ne bi namontiral glavu pa da ne počne gurat vodu van ispod dihtunga ili lagano na iberlauf cijev od hladnjaka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Imaš iskustva s njima.
Konktetno za takav tip motora ne. Uvijek sam se snašel i nabavil Tesnilinu brtvu.
Metal sam na neke druge motore gde nisam mogel nabaviti nikakvu brtvu ili gde ove kaj se danas prodaju nisu dugo trajale.
Može napraviti i cijelu omotanu u bakar....
Meni su se pokazale kao dobre ali ko sto sam napisal skupo.


Onda sam ja imal sreće sa tom Vin Promovom pumpom kad još uvijek nije propišala 🤭
Kak dugo je gore?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
@MUHA nisam siguran, bil sam pisal na forumu o tome u temi IMT 549. Mislim da je negdje oko 2 godine na njemu to si mi ju bil ti baš preporučil i nisam se zajebal dok sam se danas zajebal kaj se tiče glavnog kočionog na 567, neki pametnjaković u tvornici je one bočne čepove pretegnul do te mjere da se bakrena podloška zgužvala i dobilo je kučište šprung u dubini kak je čep ušerafljen i curi ulje van na kučištu.
Screenshot_20230828_213713_edit_338487216186865.jpg
Na slici je označeno na čemu pušta.
Mene zanima ako netko zna kaj ne bi ti glavni kočioni cilindri morali imati iza tih čepova još dodatne klipiće za izjednačavanje sile kočenja? Jer to nema sada ni ovaj novi, a ni stari cilindar...
Na ovom videu gdje kolega radi reparaturu se vide ti klipići...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Mislim da je negdje oko 2 godine na njemu to si mi ju bil ti baš preporučil i nisam se zajebal
Bile su dobre, da nisu ja ih nebi preporučival.
Danas nevaljaju, rijetko koja izdrži garanciju a kak to obično bude ljudi izgube ili bace račun....

Mene zanima ako netko zna kaj ne bi ti glavni kočioni cilindri morali imati iza tih čepova još dodatne klipiće za izjednačavanje sile kočenja
Mora biti klipič, ako ga nema, a ako je rupa izbušena onda je pedala niska i kad stisneš lijevu koče oba i obrnuto. Jedino ako kanal nije izbušen.
Prije cca godinu, dvije je kolega mjenjal na skipu glavni cilindar i zaklel je inžinjere koji su ga tu smjestili... proslinil je kroz par mjeseci ali je još uvijek gore i nadoljeva ulje. Kvaliteta, stari da nije pohrđal bi bil bolji da se prebrtvil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ako su od GTB, a njevjerojatnije jesu onda su neloše. A nemaš kaj bolje nigde ni za kupiti. Ni Bolf više ne peče kaj god može kupiti....
Kaj u njima ima i koštati, dve zaštitne harmonike i šest oringa.
Komplet cilidar je cca 400 kuna, kolko je tam dijelova i obrade.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Mora biti klipič, ako ga nema, a ako je rupa izbušena onda je pedala niska i kad stisneš lijevu koče oba i obrnuto. Jedino ako kanal nije izbušen.
Prije cca godinu, dvije je kolega mjenjal na skipu glavni cilindar i zaklel je inžinjere koji su ga tu smjestili... proslinil je kroz par mjeseci ali je još uvijek gore i nadoljeva ulje. Kvaliteta, stari da nije pohrđal bi bil bolji da se prebrtvil.
Ima rupa, ali tu gdje bi trebali biti klipići ih nema, "zid" je tu od odljeva.
Naime prošli cilindar kada bi kočil se ponašal ko i obične mehaničke kočnice, svaka pedala je bila za sebe dok kod ovog je sada kočenje ujednačenije i kada rukama stiščem pedale, kada jednu stisnem jače druga se vraća gore i obrnuto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako sam shvatio opis tu nekaj ne valja .
pedalu vrača opruga ?
i pedala mora imati malo praznog hoda prije nego počne gurati klipić ..možda možeš vidjeti ali bi morao i osjediti taj prazan hod ..slično kao i kvačilo kad nasjedne na potisni ležaj .
Tog praznog hoda mora biti što manje ali ga mora biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Tak rasporednik i radi. Kad nogama prisneš svaku pedalu posebno, ako jednu stisneš jače drugu gura prema gore.

Imaš kakvu sliku tog "zida" kojeg spominješ?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
A da, a tog ovi prije nisu imali koje sam imal ugrađene...
Evo fotke tog zida ak se bude dalo razaznati jer mi je kamera stražnja razbijena, a prednja ne slika niš bolje od ove.
IMG_20230829_212834.jpg
U glavnom kočnice nisu radile tako kak si opisal kad imaju rasporednik, nego kad bi jednu stisnal jače druga se nije vraćala gore....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To ne može ni raditi drugačije.
Neznam jel bi stalo ali možda probati gore napasati dva zetorova kratka cilindra i onaj poprečni. Mislim da bi bilo dosta kapaciteta, trebalo bi se malo sa šublerom poigrati oko toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh