• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Ljudi pozdrav! Je li itko zna, na IMT 539 iz 1984. godine je li hladnjak aluminijski ili bakreni? Planiram ga krpat sa Durafix elektrodom. Hvala!
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Pozz,kupio sam Imt 560..ovako problem je u kardanu,prijašnji vlasnik je zakopcio rotodrljacu i bio je pre dugačak kardan tako da je probilo pumpu hidraulike,pumpa je stavljena nova i sad dok hocu ukljuciti kardan ne mogu,ispustio sam ulje i skinuo sam poklopac hidraulike da vidim u cemu je problem,a problem je u tome da dok vucem rucicu kardana da se nemože užljebit na kardan koji ide iz motora,neznam dali je do pumpe ili koji bi problem mogo bit ako ima koga da mi pomogne,znaci kardan na brzine normalno radi ali direktni nikako da se užljebi..
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Na pumpu ide normalno,ali na kardansko vratilo koje ide iz motora se nikako neda užljebit,neznam šta da više napravim,dali se mora kalat da se skine pumpa ili ne mora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Pozz,kupio sam Imt 560..ovako problem je u kardanu,prijašnji vlasnik je zakopcio rotodrljacu i bio je pre dugačak kardan tako da je probilo pumpu hidraulike,pumpa je stavljena nova i sad dok hocu ukljuciti kardan ne mogu,ispustio sam ulje i skinuo sam poklopac hidraulike da vidim u cemu je problem,a problem je u tome da dok vucem rucicu kardana da se nemože užljebit na kardan koji ide iz motora,neznam dali je do pumpe ili koji bi problem mogo bit ako ima koga da mi pomogne,znaci kardan na brzine normalno radi ali direktni nikako da se užljebi..
Dio na koji se zreba uzubiti ozubljena čahura je pumpa hidraulike tak da je najvjerojatnije ipak problem u bregastoj osovini pumpe hidraulika i njenom ozubljenju.
Naročito ako ste mjenjali samo pumpu hidraulika.
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Dio na koji se zreba uzubiti ozubljena čahura je pumpa hidraulike tak da je najvjerojatnije ipak problem u bregastoj osovini pumpe hidraulika i njenom ozubljenju.
Naročito ako ste mjenjali samo pumpu hidraulika.
Da mjenjana je samo pumpa,znaci trebat ce nova pumpa na koju se može užljebit ili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Današnji dijelovi su takvi kakvi jesu.
Osovina sa stare pumpe je najvjerojatnije oštečena tak da moraš ovu reklamirati ili mjenjati.
Ako ti priznaju reklamaciju po novu odi sa čahurom da možeš probati jel su na njoj pogodili ozubljenje.
Ako ne priznaju obično je dovoljno malo brusilicom prilagoditi.
To je sve trebal vidjeti i probati onaj ko ti je pumpu mjenjal.
 

Luks26

Novi član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
8
Današnji dijelovi su takvi kakvi jesu.
Osovina sa stare pumpe je najvjerojatnije oštečena tak da moraš ovu reklamirati ili mjenjati.
Ako ti priznaju reklamaciju po novu odi sa čahurom da možeš probati jel su na njoj pogodili ozubljenje.
Ako ne priznaju obično je dovoljno malo brusilicom prilagoditi.
To je sve trebal vidjeti i probati onaj ko ti je pumpu mjenjal.
Da,kupio sam traktor iz sela od rođaka,oni su mjenjali pumpu,u masivi je kupljena i plačena oko 1000 kn..i mislio sam si da je na njoj ozubljenje,jel tocno nije isto,oni od kad su pumpu promjenili nisu odma ni skuzili da kardan ne radi jel vise nisu nista koristili sto se tice kardana samo je orano sa njim,onda su sumljali na ukapcalicu,tako su i meni rekli da je do nje problem,međutim promjenio sam ju i uzubio unutra i dalje isto dok nisam ispustio ulje i skinuo poklopac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Masiva i njihovo smeče od dijelova.....
Sad kad je poklopac dole skini spojnu čahuru, ona po dva vijka ključ 13 sa svake strane kaj drze pumpu i izvadi ju van da vidiš kaj i kak dalje
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Lijeva poluga na 560, da li je ona originalno fiksna ili ima navoj u sebi s obzirom da kod mene ista ima mazalicu i vidim da nije u jednom dijelu.

Plug visoki ne diže visoko od zemlje pa se možda ta poluga može raširiti ili suziti, s obzirom da kod mene ne liči na fiksnu polugu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kolko se ja sječam, a sječam se da sam jednu razrađival prije koje leto, nije fiksna.
Predpostavljam da ju zovu fiksna jer da bi poštelal moraš bolcn izvaditi dok ova štelajuča ima ručicu kojom na brzinu poštelaš.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Sutra ću probati da vidim da li se može razraditi ali baš sam mislio pitati da li bi mogla ići ova sa ručicom mjesto nje. Ako neće ići onda je bolje kupiti sa ručicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh