• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Rekao sam da je unutrašnja mjera identična, i po vanjskim mjerama je identičan ali nažalost neće se zašarafiti. Tako da je pitanje što će trgovac reći ako ima dvije iste dimenzije pred sobom.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Evo da preciziram, novi je 18,8mm a stari je 18,5mm. To je kod ulaza. Unutra su skoro identični. Evo i ja se sada hrvam sa tim mjerama jer je to na milimetar od milimetra. Ova je mjera precizna kada vlasnik zna da nešto ne štima. A trgovcu će to od oka biti isto. Jedini savjet je da pitate trgovca da li ima nekih razlika u tim krajnicima(mm) Što se tiče navoja probao sam šerafiti u oba dva smjera.
 
Posljednje uređivanje:

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Moze biti samo do uspona navoja , mozda je uspon veci/manji za 0.5mm i eto belaja .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo da preciziram, novi je 18,8mm a stari je 18,5mm. To je kod ulaza. Unutra su skoro identični. Evo i ja se sada hrvam sa tim mjerama jer je to na milimetar od milimetra. Ova je mjera precizna kada vlasnik zna da nešto ne štima. A trgovcu će to od oka biti isto. Jedini savjet je da pitate trgovca da li ima nekih razlika u tim krajnicima(mm) Što se tiče navoja probao sam šerafiti u oba dva smjera.
Ako imaš npr. vijak desni a krajnik ljevi navoj nikako ne može primiti..ja sad ne znam napamet ..da li je to spona volan-osovina ili spona os kotača do kotača?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Ako nema lufta nema ni briga, ali ga bu bilo jer su zaštite stradale
Možda bi im se produljil vijek da na njih ugradi mazalice pa da ih prije svakog posla malo stisne da baš zmazanoća ne upada u nutra već da mast to pokupi?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Evo da krenemo sa druge strane. Navojna šipka je 19,5mm. Stari krajnik je na ulazu 19mm međutim postoji vjerojatno pola milimetra unutar navoja i to bi bilo oko 19,5mm.
Novi krajnik je 18,5mm unutra blizu vrha.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Možda bi im se produljil vijek da na njih ugradi mazalice pa da ih prije svakog posla malo stisne da baš zmazanoća ne upada u nutra već da mast to pokupi?
To bi sigurno, nekad je bilo za kupiti posebno zaštitnih gumica jer su krajnici trajali desetljećima.
Danas taman kad strune guma krajnik ima lufta. Uostalom, pogledaj koliko košta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Možda je navoj na matici lijevi :unsure:🤭🤭
Šalim se malo, daj prije pogledaj jel ti konus paše, i tu bi moglo biti problema ;)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Mislim da se radi o navojima desni bi bio normalni a lijevi kontra navoj. Zato moj lijevi ne hvata nego me sada zanima čemu desni i lijevi?

Deda Marek

S druge strane su pak navoji s vanjske strane a takvih nema za kupiti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Ma nema veze, vjerojatno treba kupiti desni. Stavio sam tanki nožić u navoj i okretao sam krajnike prema lijevo i u novom krajniku nož ide prema unutra dok kod starog krajnika nož ide prema van. Nisam znao da postoje dva smjera vrtnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh