• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
560 treba ubrzati kardan jer je prespor za siliranje kemper ili lifam je dobar ali jako spor silokombajn vrti se lagano mali protok .
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
IMT560,u serijskoj proizvodnji okretaji na izlazu kardanske osovine bili su dostupni u tri verzije spori,srednji i brzi okretaji cak postoji mogucnost ugradnje ili zamjene zupcanika odnosno broja zubi u onom vanjskom dijelu,sto je davalo mogucnost prilagodbe za odredene potrebe i rezime rada,u odnosu na 558 vrlo jednostavnim izmjenama se to postigne,,pa tako otprilike za brzi kardan na 1000ok motora imo je oko 700do 750 ok karadna ,naravno za takvu brzinu k vratila brzina kretanja traktora je vrlo mala ,dakako kakvom se rezimu rada sa orudjem govori
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
pa to je napravil pa opet nejde

ako nejde sa ubrzanim kardanom krivac je lifam sa ubrzanim kardanom tjeram više silokombajna rolo balirku sve to ni je bilo moguče kad je bio spor čak pauk za sijeno ni je okretal več radil grede traktor je 560 .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam kolegu, i lifama goni s fiatom čini mi se da je onaj fiat 500 ( vidjeću sutra koji je tačno broj) i taj se traktor igra s lifamom...a sigurno je slabiji od 560 za nekih 10 pa i više konja...a nisam baš uvjeren da je i u fiata krdan jači od kardana 560...
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
iznaci funkcionira ,potrebno je kazes dvije komande su to jednoradni ili dvoradni cilindri ,i
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
dali 560 uspjeva rollo pressu sasvim normalno goniti i kolike su bale ,,posto imam staru john deere na kockice razmisljam o rollo pressi no da li je moguce to sa 560 iako nemam razvod za vanjsku hidrauliku,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
jednoradni welger jedan diže pikap drugi otvara komoru stim da sam na komandama premostil dvoradni tak da radi ko jednoradni .pumpa je od traktora osnovna za balirku ok ali za omotač baš i ne mali protok i kad je vruče nakon desete bale nesmijem držati gas više od 1500 okretaja počne se pjeniti ulje .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
dali 560 uspjeva rollo pressu sasvim normalno goniti i kolike su bale ,,posto imam staru john deere na kockice razmisljam o rollo pressi no da li je moguce to sa 560 iako nemam razvod za vanjsku hidrauliku,,,

Svatko kaže drukčije ja imam welger ap 12 sasvim dovoljno snage za zelene bale no da me ne popljuju PRAVI majstori prednosti i nedostatke ti mogu na pp .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam kolegu, i lifama goni s fiatom čini mi se da je onaj fiat 500 ( vidjeću sutra koji je tačno broj) i taj se traktor igra s lifamom...a sigurno je slabiji od 560 za nekih 10 pa i više konja...a nisam baš uvjeren da je i u fiata krdan jači od kardana 560...

mislim da je kolega @bagerista imao 560 i negdje je napisao da je 560 dosta teško gonio rollo balirku a sad ima fiata od nekih 50 ks i nema sa tom balirkom nikakvih problema, tako da mislim da je fiat jači na kardanu od 560.
Sad sam se sjetio da smo mi sa U-445 nekad gonili Sip-ov silokombajn isto kao i bratić sa svojim tada skoro novim 560, to je bilo pred nekih 25 god.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
a kakve su ti bale , sto se tice snage za pogon,znaci dela ,pa planiram mozda zbog toga ugraditi zupcastu dodatnu pumpu 30l za pressu i frontlader,,barem sa 4rada iako je dosta star on ima tu opciju pa zasto ne ,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za 560 neznam ali znam da je zetor 4911 osjetno jači na kardanu od univerzala 445 to smo isprobali .

a kakve su ti bale , sto se tice snage za pogon,znaci dela ,pa planiram mozda zbog toga ugraditi zupcastu dodatnu pumpu 30l za pressu i frontlader,,barem sa 4rada iako je dosta star on ima tu opciju pa zasto ne ,,
Ja planiram izbaciti pumpu od volana i staviti drugu pumpu i priioritetni ventil ako stignem u zimi (ideja od kolege Muhaničara ) no to je plan jer več ovak radi 10 godina i ide .Bale su dosta nabite ponekad rubovi ni su idealni uski pikap no ne kvare se i nikad nije stala u slami ili kad je mokra masa prošle jeseni na remene samo je jedna vikonica radila jd fiat i nh nisu a moja stara cura radila ko nova .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Svatko kaže drukčije ja imam welger ap 12 sasvim dovoljno snage za zelene bale no da me ne popljuju PRAVI majstori prednosti i nedostatke ti mogu na pp .

ok,,ja sam vec napiso ,,ali nema veze ,,moj stari tip85g hidro volan,,najvise zbog radne snage za utovar bala kockastih presao bih na rollo,,no nisu vremena za novi traktor ,pa ugradnjom eksterne pumpe bih to resio ,,a bale bilo samo suho sijeno,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
a zasto bi ugradivo pumpu kad vec ima?ova od zadnje hidraulike moze bit i za utovarivac i za balirku a tak i tak s emoraju stavit komande ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za 560 neznam ali znam da je zetor 4911 osjetno jači na kardanu od univerzala 445 to smo isprobali .

Vrlo lako moguće, njemu ide kardan preko mjenjača ak se ne varam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kardan ide od lamele drugog stepena a preko mjenjača ide preko vučne lamele ovdje se radilo o direktnom kardanu a okretali su sušionu .
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
a zasto bi ugradivo pumpu kad vec ima?ova od zadnje hidraulike moze bit i za utovarivac i za balirku a tak i tak s emoraju stavit komande ....

doslovce ,moze delati na postojecu klipnu pumpu,ali neme dovoljnu litrazu,tako da dvoradni cilindri dvije komande istovremeno tako bi sporo radile,,a 560 ima za to pumpu i dodatni zupcanik ugradjuje se na postojecu pumpu a zupcanik se uzubljuje na mjenjackoj strani na zupcanik koji pokrece i klipnu sve serijski pripremljeno i seriska pumpa za to ,ne vidim razloga za preinaku,,,postoji mogucnost u sprezi sa klipnom da poveca se moc dizanja poteznice,,,,,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Za 560 neznam ali znam da je zetor 4911 osjetno jači na kardanu od univerzala 445 to smo isprobali . . .
Mora i biti, jer Universal ima brži kardan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh