• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda nemaš kaj na balansnoj štelati, treba štelati unutra.
Malo je nezgodno zavuči ruku unutra ali se da, koristi okasti ključ savijeni, jednostrani. Ako nemaš takav ključ onda jednoga 14-15 prereži na pola (imal buš dva :(giggle)::(giggle):) i obavezno ga zaveži na špagu, a drugu stranu špage oko ruke.
Ako ti se izmakne kod štelanja ne gine ti skidanje poklopca.

Ako misliš da baš i nisi za taj posel, nemoj ni pokušavati. Odvezi nekome ko zna, nemre ti za to štelanje uzeti neznam kakve novce
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Bimbo druže ništa mi pomoglo nije...gledam u te slikice i sve mi šareno...

Dok ti to poslikaš da ja pitam vrsne znalce da li je iko završio onu priču s hidraulikom, kockom, kuglom ugradnjom razvodnika ili eventualno nove pumpe itd.itd...nekako je ta priča počela tamo negdje na 87 strani i odjednom cvrc utihnu...

Ajd i da osvjezim stvar po tom pitanju...

Da li je odgovor za rijesavanje problema brzog nabijanja ulja na heder nazad na samoutovarnu prikolicu mozda ovaj


http://www.pik.ba/artikal/11787505/pumpa-hidrulike-za-traktor-imt/

Ili je opet na to sve potreban razvodnik plus problem poluga,plus problem "ne znam probaj pa vidi pa nam svima javi" itd...ova pumpa je 100 eura.

vrijeme sjenaže počinje a mi jos pumpu ugradili nismo i to samo iz razloga sto ne znamo jel to ispravna ideja ili nije.

Ajte ljudi da se radi prodo sam neko tele za dobru lovu pa bih investirao u tu pumpu...:D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A ovo je pomocna pumpa hidraulika za IMT..
originalslikahidraulicna.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nabavi si onaj preklopnik što se montira pod sic. To je barem tu kod vas jeftino!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Morat ću vidjeti posto je on, nisam se o njemu raspitivao...vidjecu cjenu.. taj preklopnik blokira poluge i preusmjerava ulje gore na kipu...ne stvori li on dodatni neki problem ili je nabavljanje preklopnika rjesena stvar...imas li ti takav ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539-565

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
8
Neznam koji je protok a nabavit se moze na vise mjesta samo treba pazit na cijene... moras imat nosac za pumpu. Imam negdje kataloske brojeve pumpi za IMT traktore pa dok to iskopam postavit cu.

560 je ovih dana u pogonu sa sijacicom a ovako je zavrsila zamjena osovine kardana. Reduktora vise nema a sijacica veselo fucka na vecem broju okretaja

0rphb2hc9zwnicfyeh4.jpg


fp3rjjlf2rtoaf2uuyfl.jpg

od cega si uzeo ovaj poklopac ili kako se vec zove umjesto onog dugackog sto je bio i kako si to uspio uklopiti,zanima me zbog toga sto je meni majstor radio na imt 565 isto zamjenio kardansko vratilo sa reduktorom za ovo bez reduktora odnosno direktno,ali je ostala ta dugacka tulumba kako je ja zovem,kaze da to mora da ostane i da se nemoze zamjeniti,a to mi stvara problem kod nekih prikljucaka zbog duzine kardana,posto vidim da je moguce da se skine,sta je sve potrebno ako mozes da mi objasnis.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
IMT 560 curi gorivo

Na tom šarafu mi kaplje gorivo i do dosta jako. Zašarafiti se više neda, a neznam kaj se događa ak ga odšarafim i promijenim? Smijem li ga odšarafiti i promijeniti ili trebam još nekaj s njim u kompletu mijenjat?
volled.jpg
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
odsarafis i promijenis plocice ili im zamijenis mjesta,meni bas jucer na mf-u na istom mjestu procurilo i sam zamijenio mjesta plocicama i ne curi vise...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U vezi kardanske osovine, moze se ugraditi bez reduktora ali u tom slucaju moras kupit osovinu od 542 ili 549. To je po mjeri. Od 539 nepase nikako jer je kraca i drukcija na njenom pocetku, nisu iste duzine obradjeni dijelovi gdje dolazi lezaj. Vanjsku plocu sam ocrtas na plocevinu i svaki boljimanstor ti je izreze. Ocrtas po reduktoru.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
kolega,,imas kakvu zupcastu pumpu,nikako ne uspjevam pronaci ,i naravno jos nekakva ploca ide sanjom moj je imt 560 85 stara linija ima hidro upravljanje i linijska pumpa,,,,

pa ljeto i povisene temperature pravi su testvasega traktora gdje sve greske isplivaju na vidjelo i imate pravi uvid koliko je ispravan,,,pogotovo akoje malo zesci rezim,,,kod samog izbora brtvica treba precizno izjeriti promjer ,rupa,vanjski i debljinu matrijala ,kvalitet ,danas se dosta toga prodaje a to nije zapravo to ,znaci treba dobro problem shvatiti i precizno prekontrolirati sto je zapravo problem ,takodje prilikom montaze okasti dosjedi moraju dobro prijanjati sjelom povrsinom kruga ako ne, stezni vijak ga ne moze izravnati spoj nije dobar ,,mali detalji su zapravo veliki,sto ce se vrlo brzo pokazati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Zanima me mišljenje vas iskusnih jeli bolji IMT 560 stara ili nova serija i bi li IMT 560 bio dobar za kultivaciju i prskanje, itd.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nova bi trebala biti bolja glavni kočioni celinder na suhom kabina na gumenim nosačima svi imaju hidro volan(jedino kaj na njima valja) bolje izvedene poluge kočnica kuplunga i nožnog gasa i možda malo ljepši a ostalo isto zastarjela tehnika. .
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Moj prijatelj ima u ponudi 560, neznam koja je cijena, ali na kaj treba pripaziti i jel dobar taj traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na sve treba paziti, nek si povede sa sobom nekog ko zna ili ima takav traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sami nejdite jer ste još mladi (predpostavljam da je i kolega tvog godišta).
Ja bi vam preporučil jednog forumaša iz vaše okolice, samo da vam nebude skup :icon_scratch::icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas ganjo kumovu 60-ku vesel na gasu raspuhan ide ko blesav samo raspored brzina nikak su mu slozili i u zadnje vrijeme mu je poceo na pvp dolje na velikom sarafu kapat nafta dal ima sta treba pazit da ne ispadne kad se mijenja podloska ili nema radi se o roto pumpi??
 

Najnoviji postovi

Na vrh