• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pa premeniš alternatora dodaš još jedan akumulator u seriju ,žarulje su i onak potrošna roba ,a traktor pali ko metak dok se ne rastepe alnaser .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kec pa to puno posla ili misliš na bap ? a jel istina za Podravce i pregorene sijalice ??

To vele samo za ove z Novigrada :icon_razz:

Pregorene sijalice su dobre za po danu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,043
Presjek žice određuje osigurač i obratno. Amen!
Na 1,5mm2 na vozilu bez brige ide 16...20A. Naime, auto osigurači su limiteri struje i pretvaraju oko nazivne struje, tak da nema brige.

Ja sam metal 2,5mm2 iz sasvim drugog razloga: naime, nisam imao sve boje, pa su onda neki krugovi deblji, da se razlikuju. :)


Pregorene sijalice su dobre za po danu :)

Osim za zimskog računanja vremena. Onda takve moru napraviti velikoga troška :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja sad i dalje neznam izmjeriti kvdraturu žice.
Izgleda da bu na tome i ostalo
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Onda si kupiš one klešće univerzalne za guliti žice i za kakti stopice stiskati na njima ti piše koji zarez je koja kvadratura.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A to imam ali tak dugo da je ostalo pisati samo Unior, a nove mi nebudu trebale.
Prve s žutim ručkama mi lopovi ukrali, mamicu im lopovsku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To vele samo za ove z Novigrada :icon_razz:

Pregorene sijalice su dobre za po danu :)

U Novigradu na benziskoj (ni je mi vrag dal mira) pa sem pital za pregorene sijalice rekli su mi da to vrijedi za prekodravce pa koji su to ja pital a oni rekli Gola Gotalovo i još par mjesta ali nisam upamtil .:icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ispred sebe imam žicu promjera 1.6 mm , prema formuli takva kvadratura ne postoji:biggrin:

Jel bu ko više napisal pravu formulu?
Barem ovaj kaj ti zahvale daje ak nečeš ti.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A kad si čul kojega lopova da veli da je kral ??? Inače gola i Gotalovo jesu u pekodravlju ali razlika među ljudima nebo i zemja .
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
ispred sebe imam žicu promjera 1.6 mm , prema formuli takva kvadratura ne postoji:biggrin:

Kaže po formuli 2,0096mm2 ???

Jel bu ko više napisal pravu formulu?
Barem ovaj kaj ti zahvale daje ak nečeš ti.

r^2 * 3.14

Primjer "puknutove" žice:

1,6/2=0,8 "/" djeljenje
0,8*0,8=0,64 "*" množenje
0,64*3,14=2,0096mm2


Evo male tablice za osigurače OVDJE
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mene interesira jel ima razlike u kvadraturi između pune i pletene žice?
 

elmar560

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
10
Ja završio
od alnasera do akumulatora bio 25mm2, al to sam shvatio kad sam uzeo od 35mm2 sad je malo jači :)
od alnasera do bravice idu dvije žice od 6mm2
od alternatora do akumulatora 10mm2 (taj nisam kupio nego sam ga skratio do zdravoga i spojio na alnaser na 35mm2, puno je kraće)
kabal 3x2.5mm2 povukao za vodu, grijač i alternator
5x2.5mm2 naprijed za farove i sirenu
pošto sam imao jednu od 16mm2 ž.zelenu, povukao sam si masu do automata za žmigavce gdje sam postavio šinju i spojio se na automat, satove i gdje treba
5x2.5mm2 i 3x2,5mm2 sam povukao do razvodne kutije iza sica sa vanjske strane, pošto sam imao dovoljno žica spojio sam se i sa masom 2.5mm2, odavde sam razvukao po blatobranima 3x1.5mm2 i 4x1.5 mm2 i do utičnice 2.5mm2, znači masa je svugdje povučena direkt i nema lošeg spoja
svjetla sam i prednja i zadnja odvojeno stavio, lijevo i desno kao orginal
znam da se moglo bolje napraviti sa žicama i bužirima, ali ja sam koristio kablove i žice što sam imao kod kuće uz minimalnu kupnju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
I onda on meni vel da MT nevalja :icon_axe:

Željcov 560 na -13

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=yjwaJV6W3rU&feature=youtu.be[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka čast na paljenju,pali ko mina.
Nego jel tak pali i 6945 na -13°C?
 

Najnoviji postovi

Na vrh