• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivane ima razlika u motorima i nova linija troši manje a bolje pali no to ću pustiti kojegi ŠANANI da odgovori .
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Stric je imal 560 novu liniju, na traktoru je bila napravljena generalka, traktor je bil ONO. I na kraju ga je prodal za 4000 Eura čovjeku iz Maglenče koji je rekel da nije imal bolji traktor (on ga prodal dalje za makedoniju).
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Željac....hehehe...

Motori su potuno isti i na novoj i na staroj liniji, jedina razika je u Pumpi Visokog Pritiska :)

Ivan, tvoj sused, a moj vujec ima linijsku boš pumpu, dok skoro svi nove linije imaju rotacionu boš pumpu. Eto od tud razlike u potrošnji.
A i samo stanje motora i glave zna ovisiti o potrošnji, pa kakve su gume na traktoru...

I naš 560 stara linija kaj je deda prodal je bil 1985. godište sa roto pumpom i hidro volanom i navek je bilo razlike između dedinog i Ivinovog, čulo se je to po odazivu na gas i po zvuku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moja je prva bila linijska palil kao Zetor malo trošil bilo snage malo frfljal u leru no nakon popravka motor nije kočil (ko varburg) i danas klenem Bosch majstora iz Pretoki .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
od juče volan teže okreće, zavirim nema ulja ni sekunde...donaspem ulje..situacija ista, prije je znao biti taj problem ali kad dodje ulje pri kraju volan počne da "škipa" kad ga se okrene do kraja...sad nista. Sve u redu ali se teže vrti....

Zimus je sve samo hrđalo, sad čim se mlo bolje fatiš rada, sve se kvari-lomi-puca.

Sta mislite jel potrebna reparacija, "propuhavanje" ili nova pumpa...dajte i neku cifru.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pumpa original prva petoletka 300€. Vrte li se kotaci kad se vrti volanom i kad je traktor ugasen?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ne vrte se kotači osim na jaku silu kad je traktor ugasen plus kad se namota do kraja...prije si mogao i dalje da motas volanom sad vec ne moe ili moze ali na silu...

Nije valjda da je pumpa vrisnula.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema se tu sta reci napamet.Manometar i provjeravaj jel pumpa ili orbitol.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da neceš za Cazin da navratis da to žiknes u čemu je belaj (kod Aladina je 6 traktora na čekanju tako da od njega nema fajde) ...nemam ti ja ni manometra niti znam od toga sta...u međuvremenu smijem li ja voziti s takvim volanom da ne napravim veći problem.


i Jos nesto ako je pumpa posto je i ako je orbitol posto je on ???

Jel moguce da su neke gumice u pitanju ili nesto sitno 10-20 maraka
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Imam priliku nabaviti povoljno gume od Tome Vinkovića 6 x 16. S obzirom da su meni na 560 prednje gume skroz poderane, zanima me pašu li te gume meni kao prednje. Oriđiđi za 560 piše da idu 7.5x16 a naplatak je 5.55x 16
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pašu ti 6.00-16, ali su to premale gume za 560, uzmi svakako 7.50-16

Viđam u zadnje vrijeme sve više 225/75r16 guma od kombija napred na 560, bezparica je gadna stvar postala pa ljudi svakaj trpaju, samo da se kotura.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Te gume od kombija su zakon. Za uništiti volan i ruke vozača.
Ovi naši su kolko vidim to prerasli, ali jedno vreme je to bilo hit. Barem jedna je morala takva biti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač zakaj bi gume uništile volan na 560 pa to je jedino kaj mi se na njemu sviđa :icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lako je tebi kad imaš servo i ne osjetiš teret fine imt izrade poluga volana..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 560 otkazal kompresor i nemam više sirene a tak lijepo svira (susjedi se sjete moje mame) . Buduči da mi je to bitno krenul sam rastavljati kompresor kvar ispušnog ventila popucal sic , kako za novu glavu treba 500 kn odlučil sam improvizirati i donator rus je ostal bez glave jer paše na IMT-a . Jedino treba staviti reducir ostalo paše kak oriđiđi i sirena opet radi :(giggle):
Oficir vozil sem ja starog 560 laktom tučeš blatobrane nemožeš se zaustaviti navečer bole ruke od volana nespretan kuplung itd .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kako mi krenulo odlučil sam popraviti ventil za zračne kočnice jer je malo puštal zrak . Najprije pranje i odmaščivanje (da me Muhač ne kritizira) pa traženje kvara , kvar je bil na vijku koji tiska ventil nije bilo zračnosti (bil je na knap) malo sam mu obrusil glavu koja se kreče po šlicu kad pušta zrak . Sastavil sem ventil i sad radi ko novi a sirena također sad idem na :drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh