• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak nebi mogel sijat, ja sa 565 posijem blizu 100 rali kukuruza u sezoni, 539 nema što tražiti u sjetvi sa pneumatskom s kutijama za gnoj pogotovo ako imaš kojekakva brdašca.
Anšlag me ne zabrinajva ni najmanje kad je hidro volan u pitanju, ne razmišljam o tome.

U skoroj budučnosti će 565 i kultivirati, prihranjivati i prskati, znači čim se nabave veći kultivator, rasipač i prskalica sav taj posao preuzima 565, tako da malim traktorima se dosta smanjuje posao na srednjim gospodarstvima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
o
Jel se mogu pomaknuti graničniki, pa da dobije anšlaga ko Zetor?


Nema graničnika cilinder je graničnik kad sem htel stavljati duži cilinder onda mi objašnjeno da bi pucali rukavci kod večeg anšlaga . Nedovoljan nagib kotača Zetor ima veći anšlag ali i veči nagib .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U Dubravi su nekaj kemijali i bilo puno bolje Šanana JD ima veliki anšlag a ne dere gume deranje guma je kod nepiksiranog i loše podešenog prednjeg mosta . ZJ šteta Zetorog trapa stavljati na IMT bolje od Usranog .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod zetora je izrazito veliki nagib kotača i dere vanjski rub gume, vidim kod kolege kaj se događa, ali anšlag mu je nenadjebiv, to stoji, 4320 se okrene isto ko i 539.
A nagib se neda štelati, kak stoji tak stoji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa i kod JD-a (solca) je veliki nagib u Dubravi su se igrali malo nagnali pa zavarili i tak par puta (IMT 542) dobili veliki anšlag i jako mekan volan (mehanički je bil i dosta težak) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,034
Nema veze anšlag s nagibom rukavaca. Nisu prednji L rukavci na 560 baš tak slabi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne razdere se guma sam tak ako je špur OK,a i dobro im je ponekad zamijeniti mjesta...
Gogo i sam znaš da ništa na zetoru nije bezveze stavljeno i baš tako napravljeno,tako i sami nagib prednjih kotača.
Prvenstveno su tako stavljeni radi olakšanog motanja mehaničkog volana i vračanje kotača u centar nakon punog motanja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Obečal sam davno jedan video razrađivanja Rakovičinog motora od 560.
Pa evo ga danas

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dqG1lIlqxhM&feature=youtu.be[/YT]




Muhač neda se otvoriti bar meni .??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kaj je najgore nemrem ni ja do njega ... bum popravil pa javim u temu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo sitnog kvara na 560 netočno (manje) pokaziva gorivo kazaljka se malo digla i tu stoji natočeno 20 litri ali opet pokazuje isto . Bit će da je opet nekaj sa plovkom kad se popravi vrijeme ide na remont . Muhač kaj je sa videom ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A za kaj bi ti to i popravljal?
Kolko ti radiš s njim natočiš jednom godišnje punog i nemaš potrebe više čep otvarati čitavu godinu. Naravno, ako izdrži bez nekog drugog kvara.

Video bi trebal sad biti vidljiv.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Evo ga još jednom da se ne vračate unazad..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dqG1lIlqxhM[/YT]

A nije pumpi bilo baš lepo tolike kilometre ali kaj bi joj ja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh