• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Obečal sam davno jedan video razrađivanja Rakovičinog motora od 560.
Pa evo ga danas

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dqG1lIlqxhM&feature=youtu.be[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neće požalit,ali se nebu preveć ni usrećil.
Kakvog može nač na njuškalu nego umornog iznutra a ulickanog izvana?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ovisi, može se naći dobar traktor, kad pogledam tog 560, može se koristiti za dosta stvari, skoro kao i ferguson, za parcele veće od 1 jutra, bez ikakvih problema za sijanje, prskanje i ostale radove koji su bili rezervirani za fergusona, al nije okretan ko ferguson, ni približno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da za veće parcele da,al za sijanje i međurednu baš i ne.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,034
Dečki, ne razmem se v te fergusone, no 560 je okretan otpriliko kao i Zetor Crystal.
Jel se mogu pomaknuti graničniki, pa da dobije anšlaga ko Zetor?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zašto????

Može sijati sa olt psk bez ikakvih problema, ja imam gume 14.9 i išlo bi, al meni je to dosta veliki trag, da imam druge gume sa felgama širine 9,5 onda bi to bilo idealno, poslije pripreme zamjeniti točkove, i bio bi odličan za prskanje, sijanje, kultiviranje, pogotovo kada je kukuruz ili suncokret malo veći, al to se dogodi, da padne kiša i da se nemože u njivu, i onda suncokret lupa po kabini fergusona u kultiviranju, a može i lakše vući kultivator 4 reda

Moj 560 ima servo i nije okretan ko ferguson, to je možda problem, pa je opet lakše sijati sa fergusonom, frezati, prskati, rad s rasipačem, pa i berba kukuruza sa jednorednim beračem, prikolice imam tehnostroj od 3T, koje su za fergusona idealne, itd


ferguson se na kočnici okrene u mjestu, samo promjena markira i gas dalje, to 560 nemože napraviti, i on meni treba za oranje i spremanje, te možda prijevoz, za sve ostalo tu je ferguson
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da znam da nije okretan i to mu je mana,al očito ti graničnici nisu bezveze pod tim kutom,vjerojatno da jače skreče puklo bi nekaj na rukavcu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Nemres ništa pomaknut , mehanički (mozda sitnicu da zarezivas granicnike na rukavcima )volan ima veci anslag okretniji u odnosu na hidro( tu kod većeg zakretanja zapinje cilindar u most) što se tiče zakretanja kotača jedino moraš biti muž da brzo vrtis mehanicki
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Treba se samo naviknuti, npr kada ide u rikverc sa fergusonom i 560, u mali prostor, ferguson je tu puno bolji, al te tehnostroj kiperice koje imam, 560 neosjeti, najvažniji je u oranju, to jako lijepo ide :icon_pray: i sada me zanima kako će vući sjetvospremač, cilj je da ga povuče drugom na 1500-1600 okretaja, onda ću biti zadovoljan:icon_pray:


servo volan se jako lagano vrti, poslije mehaničkog sam morao dobro paziti, jer mali pomaci volana imaju velik zakret točkova, dok mod mehaničkog volana od fergusona je to puno drugačije
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na ovom mojem 577,je trap naprijed sužen do kraja na rupama,felge okrenute kontra,i mogu reč da se jako ljepo okrene tak...Dali je sad neka caka u tome ako je trap sužen do kraja pa je kut okretanja manji,ili je bolji kut okretanja na 577 nego na 560 nebi znao..Ali mislim da ovo drugo nije,isti su trapovi na oba..
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
A sijat može taj traktor, ja sam. Na svojem sijal sa Olt 2 reda i gume 16 otraga jedino svaki drugi red ispada neku sitnicu širi u odnosu mjere kotača sijacice ( kad vraća po istom tragu izmedju redova kuruze nije ista širina kao na samoj sijacoci)
 

Najnoviji postovi

Na vrh