• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Dečki kaj je Imt je ipak nekakav rođak MF-u a zetor ursusu.IMT je bar za kariku bolji od zetora,.
Zetor Ursusu?
Česi prodavali špenu poljacima da bi imali ovi od cega radit ursuse
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Dečki šalim se.Zetora nisam imal nikad a imt 533 i 558 sam imal godinama i bil sam zadovoljan.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Joj joj necemo vrijeđat Imt je dobar traktor i svaka mu cast ljudi se sluze sa njim i svako ima svoje misljenje
Imt je traktor a ZETOR strojčina [emoji4]
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Joj joj necemo vrijeđat Imt je dobar traktor i svaka mu cast ljudi se sluze sa njim i svako ima svoje misljenje
Imt je traktor a ZETOR strojčina [emoji4]

Moje mišljenje Zetor traktor a IMT strojčina.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svasta se pise, a nitko osim mene nije iznosio argumente, za i protiv, sve rekla kazala.....i kada se napise da je neki bolji, treba pisati i zasto

Zetor nema grijaca, pa u jednoj temi je pisano o raznim dogradnjama kako bi zetor upalio, a svog sam upalio po snijegu i to snimio

I netko je pisao kako je zetorova prednost kako ima 70l rezervoar, a 560 ima od 90l
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Zetor Ursusu?
Česi prodavali špenu poljacima da bi imali ovi od cega radit ursuse
Na žalost ostalo im te špene u ogromnim količinama pa sad od nje proizvode orginalne Zetorove dijelove :=:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svasta se pise, a nitko osim mene nije iznosio argumente, za i protiv, sve rekla kazala.....i kada se napise da je neki bolji, treba pisati i zasto

Zetor nema grijaca, pa u jednoj temi je pisano o raznim dogradnjama kako bi zetor upalio, a svog sam upalio po snijegu i to snimio

I netko je pisao kako je zetorova prednost kako ima 70l rezervoar, a 560 ima od 90l
Ivane nije prednost nego mogučnost odabira rezervara,znači u ponudi su od 45,55,70 i 90 L
inače na 5211 dolazi serijski 55l
Na 7211 dolazi serijski 70L.
Na 6211 dolazi svakak i jedan i drugi.

Grijača nema jer od 46' dolaze orginal zetorovi motori sa direktnim ubrizgavanjem,a to kaj nekima ne pali je nemar i neodržavanje.

Rupu u bloku za grijač ima svaki zetorov blok,i piše da bi ga bilo dobro koristiti ispod -10°C radi očuvanja motora.

Postoji opcija sa prednjim kardanom i reverzerom dok imt rijetko koji to ima.

Recimo oblik i položaj papućica kuplunga i kočnica su s razlogom takve i ugodno ga je šaltat i radit dugo bez umora.

Uključivanje kardana je preko ručke a ne pedale,što je prednost,recimo berač kukuruza na uvrtini povučeš ručku prešaltaš i voziš se a kardan stoji dok ručku ne spustiš...

Ima 5brzina kardana preko brzina dok imt ima 3 kolko mi je poznato ili opče nema.

Za ulje u getribi su 3 magneta,mrežica i kartonski filter.
Dok imt nema niti jedan,možda jedan magnetić.

O ajnšlagu da ne pričam.

Preglednost u kabini zetora je daleko veča od imt-a,dok na sjedalu zetorovog sjedala postoji podešavanje u 3visine i tvrdoča pomaka gore,dole i naravno napred nazad,tako da je po mjeri svakog čovijeka,a ljudi su najvažnije kaj ne,da se osječamo ugodno i da nam zdravlje ne stradava kad već se mora radit sa tako starim traktorima...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Na žalost ostalo im te špene u ogromnim količinama pa sad od nje proizvode orginalne Zetorove dijelove :=:)
Barem su original Zetor nisu turski i indijski [emoji6]
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako cu kupiti bolji traktor od imt to sigurno neće biti neki zetor.
Jer ja ne vidim tu razlike osim što su ljudi zatupljeni da je to najbolji traktor.
Kao da nijedan drugi ne postoji.
U par sam se vozio gledao i njih i ursuse i niš od toga .
Vi ste se na to navikli meni to u dvoru ne treba .
Nema tu niš posebno osim cijene

Prijatelj boriš se protiv vjetrenjaca! Ja sam odustal od rasprave s Zetorašima... U stvarnom životu sam svatio da su Zetoraši posebni ljudi a na forumu su mi to neki samo potvrdili.. Nikad necu zaboraviti jednog Zetoraša koji mi je tvrdil da su JD i MF govna ali Zetor je pila samo takva,tak da o realnosti ne treba niš govoriti. Gledam covjeka i ne vjerujem kaj mi prica. Inace, radi se o covjeku koji 25 godina radi ko traktorista na piku.

Svakome je najbolje ono kaj ima doma i s cim je radil. Još mi je ok kad ljudi realno govore neke stvari jer su probali, ali spike Zetor(ili bilo koja marka) je zakon, sve ostalo je smece su jednostavno glupost.

Ja cjeli život radim s 533 i 558 jer sam to imal doma a imam i sad i sve kaj meni treba napravim bez problema s tim jer nemam nekih previše teških poslova.

Zetora nikad nisam imal, niti mi se ne sviđa, ne znam zakaj ali mi se ne sviđa. Necu reci da niš ne valja, nego mi se jednostavno ne sviđa, kaj ne znaci da nije dobar.

S Ursisama sam radil i to s 360 i 335 i nikako mi se ne sviđa to kaj sam vidio. 360 može vrtiti mlin koji 558 nemre jer možeš dobiti iste okretaja kardana na punom gasu a kod 558(kod 560 je i to rješeno) je to na malo više od pol gasa i ima bolje kocnice od 558, a 335 je bolji u blatu i u šumi od 533 jer je teži i ima dobar raspore težine, sve ostalo za mene je katastrofa... Naravno onaj ko ima Ursusa i dela stalno s njim navikne se na to i sve si s tim obavi kaj treba.

Dečki šalim se.Zetora nisam imal nikad a imt 533 i 558 sam imal godinama i bil sam zadovoljan.

Tak i ja...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po tome ispada da nema lošeg traktora nego lošeg gazde . Lijepo je kad je vlasnik zadovoljan svojim traktorom(ima). Za neki posel je bolji ovaj za neki onaj nijedan nije svemoguč . Navozil sam se svega i svačega najskuplji kaj sem vozil (ne moj) je bil Fend koji je plačen milion i pol kuna po tome je najbolji kaj sem vozil naravno da mi se sviđa ali nemam te novce a ni potreba za njim .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dečki šalim se.Zetora nisam imal nikad a imt 533 i 558 sam imal godinama i bil sam zadovoljan.

Moje mišljenje Zetor traktor a IMT strojčina.

i ja...

Tak se sjećam kad je moj dobar prijatelj izjavio- "nikad nisam probal kebab,ali znam da mi ne valja".
Nakon kaj su ga ipak nagovorili da proba,odonda je potrošil bogatstvo na kebabe.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Tak se sjećam kad je moj dobar prijatelj izjavio- "nikad nisam probal kebab,ali znam da mi ne valja".
Nakon kaj su ga ipak nagovorili da proba,odonda je potrošil bogatstvo na kebabe.

Prijatelu da se recimo svima sviđaju isti auti ,traktori ,odječa obuča i sve ostalo nebi trebalo proizvoditi stotine vrsta, modela, boja .Meni osobno se zetor ne sviđa u nijednom segmentu i imam pravo na svoje mišljenje i odabir traktora. Ako se tebi sviđa ti si ga kupi.
Ima pravilo da se o ukusima ne raspravlja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam zetora i imt533,a rađe bi imal internacionala 70-80ks i jd 45-60ks,al nemam i kaj mogu nemrem si pomoći.

Hvalit preveč neču al za naše potrebe dva domačinstva 5211 i 533 odrade bez velike muke i odrade sve.

A to kaj se neki ne pokrivaju s čim imaju zato su im noge stalno otkrite i mrznu i nelagodno im,a ko im kriv...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Imt i zetor su po meni za nas male ljude dobri traktori i sluzimo se sa njima
Svi bi mi voljeli da imamo jd pa da nas curice gledaju ali nejde zato pokri se sa onim čim imaš i budi zadovoljan

Ako traktor onda Zetor!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svi bi mi voljeli da imamo jd pa da nas curice gledaju.



Ma kupil bi ja JD-a , samo mene bi gledale bake i prabake a za njih mi se ne isplati kupit.:(giggle)::(sweat):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Prijatelj boriš se protiv vjetrenjaca! Ja sam odustal od rasprave s Zetorašima... U stvarnom životu sam svatio da su Zetoraši posebni ljudi a na forumu su mi to neki samo potvrdili.. Nikad necu zaboraviti jednog Zetoraša koji mi je tvrdil da su JD i MF govna ali Zetor je pila samo takva,tak da o realnosti ne treba niš govoriti. Gledam covjeka i ne vjerujem kaj mi prica. Inace, radi se o covjeku koji 25 godina radi ko traktorista na piku.

Svakome je najbolje ono kaj ima doma i s cim je radil. Još mi je ok kad ljudi realno govore neke stvari jer su probali, ali spike Zetor(ili bilo koja marka) je zakon, sve ostalo je smece su jednostavno glupost.

Ja cjeli život radim s 533 i 558 jer sam to imal doma a imam i sad i sve kaj meni treba napravim bez problema s tim jer nemam nekih previše teških poslova.

Zetora nikad nisam imal, niti mi se ne sviđa, ne znam zakaj ali mi se ne sviđa. Necu reci da niš ne valja, nego mi se jednostavno ne sviđa, kaj ne znaci da nije dobar.

S Ursisama sam radil i to s 360 i 335 i nikako mi se ne sviđa to kaj sam vidio. 360 može vrtiti mlin koji 558 nemre jer možeš dobiti iste okretaja kardana na punom gasu a kod 558(kod 560 je i to rješeno) je to na malo više od pol gasa i ima bolje kocnice od 558, a 335 je bolji u blatu i u šumi od 533 jer je teži i ima dobar raspore težine, sve ostalo za mene je katastrofa... Naravno onaj ko ima Ursusa i dela stalno s njim navikne se na to i sve si s tim obavi kaj treba.



Tak i ja...

Ma znam ja to sve što ću im ja .
Neko pati za takvim glupostim .
Imt mi je odličan za malo novaca sve obavi.
I čemu da bacam novce za nešto skuplje a koje radi isti posao kao ovaj.
A da kupujem bolje onda bi to ipak bilo bolje a ne nijansa bolje od imt.
A ovih istočnjaka sam se nagledao porastavljanih već podosta u sred sezone .
 

Najnoviji postovi

Na vrh