• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Po tome ispada da nema lošeg traktora nego lošeg gazde . Lijepo je kad je vlasnik zadovoljan svojim traktorom(ima). Za neki posel je bolji ovaj za neki onaj nijedan nije svemoguč . Navozil sam se svega i svačega najskuplji kaj sem vozil (ne moj) je bil Fend koji je plačen milion i pol kuna po tome je najbolji kaj sem vozil naravno da mi se sviđa ali nemam te novce a ni potreba za njim .

A gle, najbolje u cemu sam se ja peljal je New Holland TM 155.. Ali samo sam se vozil ko kofer, nisam ja vozil. To si nikad ne bi ni poželil imat. Nemam kaj delati s tak necim osim da se vozikam po selu..

Prijatelu da se recimo svima sviđaju isti auti ,traktori ,odječa obuča i sve ostalo nebi trebalo proizvoditi stotine vrsta, modela, boja .Meni osobno se zetor ne sviđa u nijednom segmentu i imam pravo na svoje mišljenje i odabir traktora. Ako se tebi sviđa ti si ga kupi.
Ima pravilo da se o ukusima ne raspravlja.

Dobro veliš, zato ne vidim cemu stalno kovati u nebesa i gurati svoje kao najbolje.

Ma znam ja to sve što ću im ja .
Neko pati za takvim glupostim .
Imt mi je odličan za malo novaca sve obavi.
I čemu da bacam novce za nešto skuplje a koje radi isti posao kao ovaj.
A da kupujem bolje onda bi to ipak bilo bolje a ne nijansa bolje od imt.
A ovih istočnjaka sam se nagledao porastavljanih već podosta u sred sezone .

A kaj da ti velim. Ja sam svojeg 533 kupil za 8000 kuna. Sad je kod mene, uh ne znam ni ja tocno kolko, valjda 4 ili 5 godina, nemam pojma... U glavnom, složil sam novu struju jer je bila nikakva i sve kaj treba si napravim s njim, takvim kakav je... Kaj možeš kupiti za 8 hiljada kuna? Gumu za Đonija?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak se polako bliže radovi išel sem malo pogledati starčeke naj prije usranog dali je hidroulik kaj popostil ali nije pa 560 njega sem detaljno promotril . Antifriz ne fali , ulje na maximumu ista visina od 08,15 godine, svijetla sve radi kazaljke sve tri rade, kontrolke rade, dobro bi došlo kupanje ali ali , masno na kardanu , kod pumpe volana sve u svemu prolaz .
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Juce sam mjenjao filter ulja i 2 filtera goriva...lijepo sve to poslozio nasuo novo ulje...ali nisam bio na casu kad se radilo prozracivanje.
Malo me vukao prijateljev imt 533 da probam upaliti ali nije islo, nisam puno htio verglati da ne iscrpim akumulator.

Znaci prosto pitanje ako ko zna ???

Prozracivanje IMT 560 nova tipa (hidraulicni volan), nebi bilo lose neka slikica ?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
E vi IMT-ovci uvjek zetora spomijete
Jel to ljubomora prema tako dobrim strojevima ili sta?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi tu postavil pitanje željku kž.
Željac zakaj si tolko kemijal na 560 sa boš pumpama i na kraju kaj je bilo?

A jesi na zetoru dvaput skinul boš pumpu u životu?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Emy, nedavno je bilo riječi o tome u temi 533/539. Na bosch pumpi imaš dva vijka ključ 8 jedan na tijelu a drugi na poklopcu, njih odvrneš i drukaš na ac dok ne izađe zrak, možeš i verglati a na bar dva injektora odvrni malo cijev tako da i tamo izbaci zrak dok verglaš i trebao bi upaliti.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja bi tu postavil pitanje željku kž.
Željac zakaj si tolko kemijal na 560 sa boš pumpama i na kraju kaj je bilo?

A jesi na zetoru dvaput skinul boš pumpu u životu?

Oficir , zakaj ?? (svaki bedak ima svoje veselje tak i ja ) na kraju 560 pali na zub ,ne dimi , lijepo radi u leru , umjerena potrošnja . Zetor mali je 74 god , dva puta slagana pumpa . Prvi put i nije trebalo ali sem nosil nekoliko pumpi (ne mojih) pa bilo jeftinije , drugi puta elementi poderani i regulator imal lufta . Na 6945 pumpa nije slagana ali bi joj dobro došli novi elementi .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kužim željkec.
Daj mi reci jel nakraju bilo do pumpe na 560 ili do uložaka ili nečeg trečeg?
Par ljudi imaju kod nas te stare 560 sa klipnim pumpama i nikad ih nisu dirali,naravno možda bi sada več trebali ali dime fest al idu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po meni je bolja klipna pumpa dimi kod paljenja više i kod naglog dodavanja gasa (oštar regulator , startno punjenje) a gle dimiti može loše dize , loši elementi , loš regulator i loša kompresija ili sve navedeno . Kod mene krivac je bila pumpa .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam klipnu pumpu i nikad nije dirana nego samo jednom zamijenjeni uloški dizna, po zimi malo prducka par sekundi a inače lijepo pali i ne dimi.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Klipna pumpa je bolja i nije toliko osjetljiva kao roto pumpa jedino sto je traktor žešči na gasu sa roto pumpom
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda malo je da ali to su sitne nijanse a daleko lakše odzračivanje.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kupio sam davno felge koje su navodno sa IMT 560, dobio sam uz njih samo 6 matica jer je covjek izgubio ostale. Danas namontirao gume na njih, odem da kupim jos 10 matica kad ono iznenadjenje. Matice koje sam ja dobio imaju rupu s navojom 14mm a sve matice od 560/577 imaju rupu 17mm. Identicno izgledaju matice ali rupa nije ista.. Ove koje sam ja dobio zavrnem bez problema na brezon svog traktora (Massey). Ima li neko ideju od cega su onda ove matice koje posjedujem. Nigdje ne mogu da nadjem a strasno mi je hitno, sezona radova opasno pocela.

Iste ovakve felge: http://www.goglasi.com/img/99579198

Iste ovakve matice imam: http://www.jusel.com/upload/foto_2468oooooo.jpg
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Moguce da je colnat navoj, ali u koju god radnju nosim maticu, prodavci kazu to je od 560/577, ojacana matica. Samo sto je na mojoj rupa s navojom manja. Jel ima neko ideju sta da radim.. u frci sam teskoj.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš kod tokara probati napraviti ili zamjeni i vijke pa stavi deblje ako prolaze veće matice kroz felgu. Da nije netko imao te matice za 558?
Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Danas cu pokusati izbiti brezone sa glavnice da vidim da li moze proci deblji brezon pa da uzmem komplet, mada cisto sumnjam jer je 3mm razlika a kako mi se cini s vana brezoni su u knap sa glavcinom. Kazu da nije ni od 558 jer on ima plitku maticu a ne ovu produzenu ojacanu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh