• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koliko si mogao uopste drzat da kapa pa da izracunas razliku

dosta stalno dotezao gledao i džaba a osjeti se za isti posao sad napravi više sati .
Ispod njega po noći lokva 20 cm promjera pa računaj kap po kap i ode.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Trebao si ko moj strikan....uvali osjecen komad flase i hvata u nju gorivo,a sutradan vrati u rezervar......Gubitak..cista nula
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sračunaj malo kad kapa na filterima pa malo ac pumpa i nabere se .
Osjeti se to vama možda ne koji ne mjerite.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
To kada čuješ lupanje pumpe- štektanje- to je znak da veliko okruglu polugu za hidrauliku spustiš, tj da pumpa ne nabija preveliki tlak. Tlak je u tom slučaju negdje oko 160 bar.
Lupkanje može biti kratkotrajno 3-4 sekunde u tom trenutku je tlak ulja najveći i postoji opasnost od pucanja loma pumpe,kučišta itd, ali nakon toga odmah spustiti polugu za hidrauliku da ne dođe do oštečenja....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Aa neće to baš pomoći jer lupa dok god je teret u zraku, izgleda da ne zatvaraju ventili kako treba pa udaraju klipovi kontra udarce.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Malo kameni malo klipovi malo ventili malo spojnica malo zupčanici i to je to .Večinu toga sam mijenjal i uvijek lupa pod teretom ali tucka ne kak kod tebe milion zvukova .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene je lupalo kada traktor radi par sati u oranju ili tanjuranju i kafa se vracam kuci, bio luft izmedu spojnicke i lamele kardana, radi se o 533, al ista stvar
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni uvijek padaju na pamet neke ludarije pa sam si zamislio kako bi bilo da se na 560 doda u kočnice još jedan rotirajući i jedan stacionarni disk? Bi li to bilo izvedivo?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Mislim da nebi bilo mjesta još i za to.
Ja čak mislim da to sve skupa i ne koći tak loše, kad koći, da bi trebalo pojačavati silu. Najveći problem je mast i ulje.
Nekad sam imal ideju da se to sve skupa izbaci i da se čeljust s jednim diskom napaše gore ali nikad nije došlo na red.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I ja sam razmišljao o tome ali neznam način na koji bi se to izvelo. Na youtubeu sam jednom prilikom vidio gdje je čovjek zavario kliješta iznad i ubacio unutra disk ali nije bilo nastavka kako je rezultiralo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A neznam ni ja kak bi rezultiralo pa bolje da šutim o svojim idejama.
Jesi možda razmišljal da to sve skupa probaš vani u felgu uglaviti, od nekog kamiona disk? Tam je "suho" uvjek.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jesam i to ali još uvijek origigi radi kako treba pa stoji tako. Malo su veći kotači nego kod kamiona pa bi tu bile veće sile a i prljavština i vlaga neznam kako bi utjecale. Jedan forumaš je stavio doboše od kamiona i to mi se do sad čini možda i najbolji izbor.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kako kod mene neuobičajeni kvarovi ponovo jedan . Kod branja kukuruza malo se zagušil berač držeči traktor na kuplungu do pola da proguta i taman kad proguta stisnem kuplung do kraja i čuje se čudni zvuk kao kad je Fiči otišla prirubnica . Traktor sem ugasil i ponovo zapalil zvuka više nije bilo još se par puta pojavil kod stisnutog kuplunga sumljam na ležaj u zamašnjaku no kod mojih kvarova sve je moguče . Znaći kad zarošta ugasim traktor i dalje je normalno .:icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odvaja normalno i vrti kardan normalno ako pustim kuplung u leg gasu (kardan uključen) motor crkne . Spojnička nije dirana lamela kupljena u Sekri navodno Engleska plačena 600 kn.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kad je ugašen motor, kardan uključen, i kad se stisne kvačilo do kraja, može se slobodno okretati od iza? Da se nije kaj s pumpom hidraulika dogodilo?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je ugašen i stisnut kuplung a uključen kardan može se okretati , roštanje se čuje kod stisnutog kuplunga do kraja kuplung dobro odvaja do pola stane traktor do kraja stane kardan čak ako nema ništa zakopčano . Danas je Nedjelja pa da ne kvarim vikend ali nekoliko puta sem probal radi normalno a do kad tko zna . Sutra ponovo u branje kukuruza pa se možda pokaže kvar . Nekak mislim da je Muhač u pravu (lamela drugi stupanj i spojnička) samo neznam zakaj ne kliže .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To su došli na naplatu oni zvukovi kaj si me neki dan pital.
Parkiraj na mjesto rusa, a berač prikopčaj za Ursusa ili Zeksa. IMT-u više nema spasa :(
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dok radi nek radi a onda se bude vidlo kaj rošta ?? Po mojoj logici dok je kuplung stisnut vrte se diskovi oko lamela i ležaj u zamašnjaku pa nekaj od toga radi problem i opet sem probal zablokirati kardan traktor je crkel , hidraulik radi kad se optereti pumpa tucka . Oni zvukovi od neki dan pumpa hidraulike ih radi (ili njena spojnička ) mijenjaju se u odnosu na opterečenje kardana .
 
Na vrh