• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Postoji: (veliki) Ursus.
Savršen je i svi ga vole; i Željko, i mehaničari, i trgovci dijelova, i vlasnici...a najviše ga vole oni koji ga se riješe :(giggle): :D:

Mislis na 1234 ili 1634????

Gledao sam ih neko vrijeme, nisu skupi imaju snage, al me muci njihova kvaliteta i dostupnost djelova
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,502
Na 360 misli.
Sto se tice ova dva, kvaliteta nek te ne brine posto su ustvari zetori, a takva je i dostupnost dijelova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ je mislil na 355/360 no meni vrijedi više od 560 . Kaj se tiče dijelova u KŽ ima za skoro sve starije mode traktora za Zetora i Usranog ima sve . 560 bere kukuruzu i roštanja nema samo 2 spora i 2 000 o/min.:icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima li netko ideju kako bi se na 560 stavilo dodatnu pumpu za pogon hidraulike? Imam neku od cca 17ccm pri ruci.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ZJ je mislil na 355/360 no meni vrijedi više od 560 . Kaj se tiče dijelova u KŽ ima za skoro sve starije mode traktora za Zetora i Usranog ima sve . 560 bere kukuruzu i roštanja nema samo 2 spora i 2 000 o/min.:icon_thumright:
Lako ti bereš kad trebljič sjedi na prikolici i čekajući trebi.

Ima li netko ideju kako bi se na 560 stavilo dodatnu pumpu za pogon hidraulike? Imam neku od cca 17ccm pri ruci.
Kam, na motor ili u mjenjač?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel imaš pumpu volana ? Puno sem razmišljal o tome imam dvije pumpe od dajca i elviličara pa pogon remen , radilica u getribu i na kraju odustal jer mi više netreba na IMt-u koristim ga za ono kaj može .

Lako ti bereš kad trebljič sjedi na prikolici i čekajući trebi.
A kak znaš ??????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa bilo je na radiju da je milicija zatvorila promet ..... moral sam naokolo kad sam se prema gradu spuštal.
A i dimilo se u dolini, a vreme za roštilj nije....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imam servo volan original, radije na motor ali nije obavezno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam koliko 560 ima obrtaja kardana, na 1500 ili 2000 obrtaja motora, volio bi znati, al mi se neda rastavljati, jel postoji drugi način, i nemam uređaja da izmjerim obrtaje kardana
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Isto koliko i 533 ako podijeliš sa 18 i pomnožiš sa 14 takav je odnos u reduktoru (moj je izbačen i kardan je od 542) .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moj je original, al znam da ima nekoliko opcija, standardna bi trebala biti da ima 720 kardana na 2250 radilice, a 533 ima 720 na 2000, htio bi provjeriti ako budem morao berac kaciti na njega, a moj zmaj zahtjeva 720 kardana, pa nije bas isplativo raditi s njim, da se traktor bezveze dere cjeli dan

Druga opcija je valjda 1000 kardana na 2250
Treca opcija 540 na 2250
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Njegov normalni meni nije bil dobar za puno priključaka pa sem napravil štucnu koja se nataknula na zupčanik kardana , no kak je za silokombajn bil predugačak (cijevi svega 15 cm) nisem mogel dovoljno podiči da se ne otkopča . Pa sem stavil kardan od 542 i sad je ok ali za neke priključke nije dobro radi skretanja pa sem kupil produžetak ali je bil loš i onda sem napravil produžetak . (Reduktor je izbačen) .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sječam se da si to radio, ja ću za sada ostaviti ovako kako i je original, ako baš budem trebao, par jutara ću pobrati i s njim, iako će biti barem duplo veća potrošnja nego sa fergusonom....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sve kaj se samo popravi dugo ne traje, suđeno ti je da se prošetaš kroz njega.
Sve bu dobro ako nebu i kružni tok kroz njega bil.

Čini mi se da sem otkril kvar a ako sem u pravu nebude ga trebalo razdvajati. Pukel je ceger na kardanu onaj kaj nema ušice i zupčanik kaj spaja diferencijal sa kardanom (kardan preko brzina ) se šeta i tucka . Imam još nekih 1000 čhv za pobrati kukuruze i onda ide popravak . Ako nebude išlo kroz lijevi poklopac ide poklopac hidraulike dole ceger sem nabavil .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bolje se vidi i više mijesta kad se skine ali ako uspije bez skidanja biti će puno bržije .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni nekako izgleda lakse sa poklopcem, osim ako kabina nece zafrkavati, jer trubu treba namontirati nazad, bez vilicara skoro nemoguce
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Netreba dirati trubu samo poklopac a i njega dvaput kopčam kod dizanja treba skinuti donje staklo i tapecirung . Ma mrzim skidat poklopac radi onih šarafa jer ga treba naginjati . A ako skinem polkopac sa lijeve strane i uspijem stavit ceger puno manje posla . Da treba i skinuti glavčinu na izlazu kardana jer ga treba malo povuči natrag.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I mali bocni poklopac, da se moze namjestiti onaj dio, sto ide na pumpu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja mislim da to nebu prešlo bez skidanja poklopca hidraulika, ali vjerujem u Željka.
Možda bi i ja došl u ispomoč (da sparimo dan) ali da nebi bilo reklamacija ... a i štruklji bi se morali peči :icon_wink:

Ako bu moral poklopac hidraulika dole, mali poklopčić s desne strane netreba skidati da se namjeste poluge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh