• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na 533 sam morao skidati.....na 560 jos nisam skidao poklopac hidraulika

Kako ih namjestis onda (ako nije tajna)????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kod mene nema tajni.
Skineš jedan vijak s desnog poklopca (srednji jer na donjeg curi ulje ako je na maximumu), zavežeš polugu ventila drotom (tankom žicom) i napneš prema sebi.
Kad spustiš poklopac žicu precvikaš i izvučeš van.
Poluge su na mjestu a ti si prišparal pol vure, a naročito ako ima kabinu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja ih zavežem sa špagom (onu polugu na pumpi) pa kad pustim poklopac maknem špagu i poluge su iza ventila . ali obavezno skidam poklopac sa lijeve strane .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Željac, ako nije tajna, što skidaš poklopac s lijeve strane?

Špaga se meni osvetila, ja radije čim glađim i tanjim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lakše je ugurati onu jeb,, cijev u pumpu kroz lijevi poklopac a odmah vidiš jel je uzubljena vilica za uključivanje kardana i ne zezaj amatera. Ponekad uzmem drot za zakopčati ventil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Za uguravanje si ti xxxxxxx, ja kad sam bil mlađi sam gurnul unutra žicu za autogeno varenje i ona mi je služila ko zvijezda vodilja jer mi je jednom prilikom cijev opala unutra i onda sam bil luuud. S godinama sam savladal a ni ti nisi baš amater jer si više puta vezal a i opet budeš možda sutra, a možda i natakneš kaj.
Ako bu zec dobil masnu batinu kroz guzicu možda i ja dojdem :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moram izmisliti zeger-kliješta (imam nekakvu ideju jer imam kardansku za uzorak) a ako stignem napraviti da drže napeti zeger a samo izmaknem i ostaje u utoru. tad neće poklopac dole . Batinu imam ali ne za zeca (njega nemam) pa bi moglo nekaj zamjenskog :icon_twisted::icon_rofl:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze se to rijesiti i kroz otvor za skidanje filtera.Malo nezgodno za amatera ,al es moze.

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Konačno i 560 došao na red za slaganje uzrok roštanja je ceger koji je najvjerojatnije iskočil i dozvolil šetanje zupčanika iza njega kod uključenog kardana. Nakraju je ceger pukel i zato je nestalo roštanje. Oštečeno nije ništa osim dosjeda cegera koji će tokar ukopati pokraj starog.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,615
Moram izmisliti zeger-kliješta (imam nekakvu ideju jer imam kardansku za uzorak) a ako stignem napraviti da drže napeti zeger a samo izmaknem i ostaje u utoru. tad neće poklopac dole . Batinu imam ali ne za zeca (njega nemam) pa bi moglo nekaj zamjenskog :icon_twisted::icon_rofl:
¸

Nekakovo prasence može a KRT vam je premali:(giggle)::icon_mrgreen:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po uputi kolege lisnika skinut je samo poklopac za izmjenu filtera mislim da ću tako i sastavljati jedino neznam dal da ostavim vani zupčanik na kardanu za brzine ionak to nikad ne koristim. Radi olakšanja stavljanja cegera isti sam na krajevima probušil rupe pa mogu koristiti obična ceger kliješta .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
A što kad netko kupi traktor od tebe i zatreba mu kardan preko brzina? Mislim da je jedan forumaš kupio 577 bez sistema kočnica, uopšte ih nije bilo. Nešto je kemijao sa kočnicama, nadam se da nije pošlo po zlu jer poslije nije javio kako je prošlo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne mislim ga prodati no isti mi vrag sastaviti sa i bez zupčanika . Kad sem bilo kaj prodal nikad nisem nikog varal zadnji auto kupcu sam dal sve za veliki servis iako mi takav auto ostal jedan doma . Više mislim čemu služi kardan preko brzina kad nemože u mijestu , meni baš ničemu.
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Pozdrav,
curi mi nafta na pvp , kao na slici samo je moja marke "Cav" ,, curi na osovinicama za gas i gašenje pa me interesira gdje u Hr ima za kupiti garnituru sa ovih 4 oringa i brtvom poklopca..

LP svima :icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Po uputi kolege lisnika skinut je samo poklopac za izmjenu filtera mislim da ću tako i sastavljati jedino neznam dal da ostavim vani zupčanik na kardanu za brzine ionak to nikad ne koristim. Radi olakšanja stavljanja cegera isti sam na krajevima probušil rupe pa mogu koristiti obična ceger kliješta .
Jel je taj cajger više na svom mjestu ili da palim pilu i dojdem u ispomoč?
Pozdrav,
curi mi nafta na pvp , kao na slici samo je moja marke "Cav" ,, curi na osovinicama za gas i gašenje pa me interesira gdje u Hr ima za kupiti garnituru sa ovih 4 oringa i brtvom poklopca..

LP svima :icon_winkle:
Bilo koji bosista, zadnju garnituru gumica za takvu boš pumpu sam uzel u traktor univerzalu Sesvete (za rumunjsku izvedbu takve pumpe) ali je koštala oko 150 kuna, ili kupiš u bilo kojem dučanu traktorskih dijelova (da ih sad ne nabrajam) O-ringe, a brtvu izrežeš sam od papira ili koristiš staru ako ju ne potrgaš.
 
Na vrh