• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je i meni haha sigurno druk ležaj .

Jel zna tko kakav ide motorić brisača na 560 novi tip koja je dužina .
U trgovini više vrsta .
Nije druk ležaj jer čim malo popustim stane mislim da se raspada lamela . Kak misliš motor za brisaće mogu izmjeriti ali neznam kaj ? Moj radi jedino mi pukla klipnjača pa sem napravil željeznu . Mana motoriča mali hod kolegi sem namontiral zadnji brisač od fiata pa ima vremenski i direkto prekidač od Usranog od žmigavaca .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Molim forumaše za dijagnozu kvara Imt 560 85.god
U oranju 3. spora mašina se zagrije do te mjere da oko 3 litre kipuće vode izbaci van na onaj odušak od kilera. I to takoreći odmah čim dobije radnu temp. U 2. sporoj oranje ide sve besprijekorno, ne fali vode, mašina se ne zagrijava, sve 5. Čim prebacim u 3. sporu zakuha voda i baca ju van.
Čep od kilera je ok, nema mjehurića u kileru dok traktor radi, sva crijeva koja idu iz kilera vruća, ne miješa ulje i vodu.
Ja mogu samo nagađati: termostat? brtva glave? kiler? vodena pumpa?
Prvo skini kiler dolje i dobro pranje i inspekcija,i naravno odmah novi antifriz i termostat...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imel sam sličan problem kod siliranja znal izbacati 2 litre vode (nije kuhal) kod vožnje sa punim gasom isto izbacal malo vode krivac je bil kiler koji je jedva puštal i to samo kad je bil vruč a držal je pritisak do 2 bara .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Molim forumaše za dijagnozu kvara Imt 560 85.god
U oranju 3. spora mašina se zagrije do te mjere da oko 3 litre kipuće vode izbaci van na onaj odušak od kilera. I to takoreći odmah čim dobije radnu temp. U 2. sporoj oranje ide sve besprijekorno, ne fali vode, mašina se ne zagrijava, sve 5. Čim prebacim u 3. sporu zakuha voda i baca ju van.
Čep od kilera je ok, nema mjehurića u kileru dok traktor radi, sva crijeva koja idu iz kilera vruća, ne miješa ulje i vodu.
Ja mogu samo nagađati: termostat? brtva glave? kiler? vodena pumpa?
može biti da tam negdje iza tr-čeg cilindra kuha , radi 150 raznih razloga

probaj ga zhvatiti u tom stanju , moral bi bacati mjehure koji bace vodu

nadam se da znaš razliku kad kažeš da izbaci vodu odnosno da voda iscuri
prije par dana kaže frend da mu je pikasa izbacila vodu a na kraju ispalo da je voda iscurila ..dakle prije zakuhavanja
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije druk ležaj jer čim malo popustim stane mislim da se raspada lamela . Kak misliš motor za brisaće mogu izmjeriti ali neznam kaj ? Moj radi jedino mi pukla klipnjača pa sem napravil željeznu . Mana motoriča mali hod kolegi sem namontiral zadnji brisač od fiata pa ima vremenski i direkto prekidač od Usranog od žmigavaca .

A može biti kad sam ga ugasio čujem unutra dok se vrtilo mi zuji još.
Kad stisnem malko se čuje gledam ima kronova lamela u antošu i sve ostalo.
A dužina znači osovine od motorića što ide kroz kabinu pa se na to šarafi brisač ima par vrsta.
Od auta su kratki ili da probam nabavit od koje bolje marke traktora nov.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Izbaci ti vodu u radu ili kad staneš i ugasiš traktor? 560 je nemoguće zakuhati normalnim radom, ako motor nije jako opterećen baš da dimi crno. Probaj upaliti traktor kad bude hladan, dati jedno 1700okr i sa crijevom sa normalnim pritiskom ispirati hladnjak sa prednje strane, ventilator će ti dodatno pomoći izvlačiti prljavštinu. Ako vidiš po danu svijetlo kroz hladnjak i dalje se pregrijava stavi novi termostat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj tak teško oreš i s kakvim plugom da moraš ići 2. ili 3. spora???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
uA dužina znači osovine od motorića što ide kroz kabinu pa se na to šarafi brisač ima par vrsta.


Meni ide kroz cijev kabine ako je isto izmjeriš cijev i evo mjere .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dužina navoja je 60 mm cijev kabine je 40 mm . Moj je orginalni motor ali kak isve na IMT-u moraš malo doraditi , kod rada je brisač sve više išel u stranu dok nije zaglavil i pukla klipnjača, napravil sem limenu klipnjaču i pripasal brisač od autobusa metlica je na navoj pa se može podešavati . Brisač služi svrsi ali je premali hod to nisem mogel povečati . Kad sem se sa tim igral rekel mi kolega autoelektričar da on to riješava sa uljem za kočnice namaže osovinu motora i polugu brisača to zahrđa i drži. Na Usranom imam zamjenski motor sa brisačem isto se šetal po osovini pa sem ju malo zabušil vrh šarafa zabrusil u konus i sad je ok .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Aha hvala ja razmišljam o novom ima baš u mm dužina par vrsta pa će to biti to .
Malo glupo jer je s donje strane bio neko ga maknuo .
Sad baš kiša neda se voziti .
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Primjetio sam da mi se u rezervaru zraka na traktoru,kad ispuštam zrak na onaj ventilčić na dnu boce procuri malo ulja,,,Koji bi bio uzrok tome ?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa kompresor se podmazuje uljem od motora, pa su se najverovatnije potrosile karike na klipu kompresora ali to ti je nebitno :(whew):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je 560 nakon 3 000 rh počel kihati ulje promijenil sem klip kompresora i bilo je ok ali sad ima oko 6 000 rh(drugi je motor ali ukupno sati) i opet slini ulje celinder je dobar. Mislim da sa karikama nečeš riješiti problem jer sem ih mijenjal ali opet je malo slinil dok nisem promijenil klip tad je bilo suho . Kolegi je na 539 kompresor trošil više od 2 litre ulja na 100 rh pa ga izbacil no na 560 mora biti jer vrti pumpu volana.
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Hvala na info..za sad neka bude tako tih par kapi ulja nikome ne smeta ,,gledam i po onom radioničkom priručniku pise da nakon 1400-1600 radnih sati zamjeniti karike kompresora pa mi sad jasnije odkud ulje u boci,,moj ima na urici nekih 2500 radnih sati ( al ko zna dal su stvarni )
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Čije lamele za kočenje kupiti nude indijske 50 kn turske 90.
Ili nečijem treće koje za sad nisam našao.
Prije sam jedne ugradio naše i bilesu ok žuta kutija bila.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Firma iz Ivanca ima dosta kvalitetne i ima tri debljine cijenu neznam ali mislim da su dosta dobre.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gdje ih kupiti koja trgovina ovo sam gledao u masivi mislim da sam te iz ivanca prije ugradio žuta kutija i bile su dobre.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Daj ih nalijepiti, tako sam ja napravio i istokario višak. Rade bolje nego ikad jer je mekan materijal.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma neda mi se još i s tim te su bile ok .
Ove nisu potrošene ali pune masti pa slabo koči ne blokira ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh