• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kaže mali nedavno kupio odličan traktor samo malo da ga sredi a kad ono svako malo nešta nevalja.
Greška u pisanju.

Što jel ti krivo ???
Pa gle to prijašnje gazde po Slavoniji nije smetalo , sve te sitnice .
Mene to sve smeta a jadni su to gazde i njihova gospodarstva .
Ako nemogu nimalo održavat stroj.
Pušta na gumici na gasu slini nafta,mene to smeta i pumpa ide na stol.
Traktor pali super , vuče.
A koliko sam ga platio odličan sa svimew novim neće izić preko 5000 eura .
Tako da još mogu zaradit na njemu da hoću.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
men je zbunio onaj smajlić u prijašnjem postu od dade6340 :D
- mene samo zanima ova pumpa trenutno...probat ću za početak smanjit tlak na dizama,kak je reko MUHA
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Vjeruj da mi nije niti malo krivo. Iskreno ti želim da se nikad ne kvari i da zaradi za barem 2 totalno nova.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
-pitanje za kolege.. Zasto mi "frflja" motor u voznji i pod nekeim odredjenim obrtajima,a na leru dok je hladan dosta plavkasto,bijelo dimi... Dize su kontrolirane i na 135 bara su..Dal je to u redu? Pumpu nisam još nosio nikuda

Dal baca plavi dim na auspuh kad frflja? Ako budeš skidal ponovo dizne provjeri si i kompresiju ako imaš mogućnost,isto tako pogledaj i opruge u diznama da ti nije koja puknuta.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vjeruj da mi nije niti malo krivo. Iskreno ti želim da se nikad ne kvari i da zaradi za barem 2 totalno nova.

Zaradio sam ga u jednoj godini i zato kupio radi cijene.
Uložit cu 5000 kn u ulja struje i ostale sitnice i gume radijalne oko 8000 i s tehničkim neće preći 2000 eura .
Ne volim neispravan stroj da je nezz kakav .
Za bolje se nema jer neznam više ni sam kuda vodi poljoprivreda .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa ako na poljoprivredi možeš u današnje vrijeme zaradit u godini dana za polovni traktor onda se nemaš kaj puno žalit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Pušta na gumici na gasu slini nafta,mene to smeta i pumpa ide na stol.
Traktor pali super , vuče.
A koliko sam ga platio odličan sa svimew novim neće izić preko 5000 eura .
Tako da još mogu zaradit na njemu da hoću.

Imas rotacijonu pumpu na tom motoru?
ako imaš i pušta ti na gumici tj osovinici za gas i onoj za gašenje nemoraš radi toga skidat cijelu pumpu , samo poklopac pumpe i zamjeniš 4 oringa na osovinicama gasa i onoj za gašenje ,,cca 30 min posla i trosak od 15kn,,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imas rotacijonu pumpu na tom motoru?
ako imaš i pušta ti na gumici tj osovinici za gas i onoj za gašenje nemoraš radi toga skidat cijelu pumpu , samo poklopac pumpe i zamjeniš 4 oringa na osovinicama gasa i onoj za gašenje ,,cca 30 min posla i trosak od 15kn,,

Znam ali odnijet cu je i pregledat i nju i dizne pa da sam miran.
Jer ionako nema nigdje po trgovinama brtvi , feder od gasa ne valja .
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kak nema brtvi za kupit? @ josixu sam na 558 to mijenjao prošlu zimu i kupio je to u Gomi na Baniji.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa dosada gdje god sam zvao nisam našao jedino mefinove ali trgovac nije bio siguran .
Jeli paeš radilo se o setu.
Aj vidit cu u toj gomi jel ima set ili pojedinačno.
Možda bi to sam neda mi se skidat pumpe
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Dal baca plavi dim na auspuh kad frflja? Ako budeš skidal ponovo dizne provjeri si i kompresiju ako imaš mogućnost,isto tako pogledaj i opruge u diznama da ti nije koja puknuta.
-da,baca nekakv plavkasto bijeli... ali dize sam kontroliro,i nijedna ne "piša" ? dal bi radile normalno da je pukla koja opruga u njima?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa dosada gdje god sam zvao nisam našao jedino mefinove ali trgovac nije bio siguran .
Jeli paeš radilo se o setu.
Aj vidit cu u toj gomi jel ima set ili pojedinačno.
Možda bi to sam neda mi se skidat pumpe

Mislim da je u setu par tih o-ringova i brtva poklopca pumpe, feder ćeš teško kod bošiste riješit. Ni meni ga nije stavio kad sam pred godinu dana reparirao pumpu, nije imao i nije mu se dalo to tražit.
Postoji mogućnosta da ti ni gumice neće držat na osovini ako je kućište na poklopcu pojedeno, vidi jel ti osovinica jako klima.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mislim da je u setu par tih o-ringova i brtva poklopca pumpe, feder ćeš teško kod bošiste riješit. Ni meni ga nije stavio kad sam pred godinu dana reparirao pumpu, nije imao i nije mu se dalo to tražit.
Postoji mogućnosta da ti ni gumice neće držat na osovini ako je kućište na poklopcu pojedeno, vidi jel ti osovinica jako klima.

A da klima se da osovina i neko je mrčio već po tome.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Hm, možeš probat sa gumica riješit, nije neka investicija. Ak bude i dalje curilo onda novi poklopac ili osovina druga, sve ovisi kaj je poderano mada mislim da je prije poklopac loš.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Imas u Barbanu u istri za kupit komplet svih brtvi za tu pumpu 170 kn je ako se dobro sjećam,a mislim da ima i "sekra" iz zg.,ja nisam kupovao komplet jer sam našao o ringe u trgovini koji su standardna mjera , a brtvu poklopca sam napravis
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh