• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Hvala nešto ćemo rješiti ali sumnjam da to prođe bez novog poklopca.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Aha.. ja nisma nikad dolazio u doticaj sa tim motorima bas,pa mi nekako nije to jasno..nekad pukne,nekad ne?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kaže mali nedavno kupio odličan traktor samo malo da ga sredi a kad ono svako malo nešta nevalja.
Greška u pisanju.

Trolanje, kolega, trolanje ti je to... :biggrin:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Hvala kolega na upozorenju ali mislim da nisam ništa lagao. Evo, mislim da se nebum više ovdje javljao osim ako kupim IMT-a (samo zbog toga da netko ne pomisli da zaj...).
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam jel si me dobro svatio... Nisam mislio da ti trolaš, ti si samo dobro zapazio..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Hvala kolega na upozorenju ali mislim da nisam ništa lagao. Evo, mislim da se nebum više ovdje javljao osim ako kupim IMT-a (samo zbog toga da netko ne pomisli da zaj...).

Pa jbg ti to krivo shvaćaš , što je uložiti 5000 kn .
Tehnički , sitnice , staklo malo oko struje i ulja .
I pumpa što curi nafta sve drugo odlično , i kočnice su se radile.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Hidraulične bolje koče a ostalo kak si i sam rekel isti dr,,k.

tu pri meni ima par tih traktora (558,560) al nisam baš nikad zagledal u detalje.. nekad su moji imali 560 dok sam bil klinac,i sjecam se da su bili problemi sa bremzama
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mogu te kocnice biti do nekle ali mora biti sve 100% i treba paziti...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gomahers, možda ti ventili loše zatvaraju pa bi se moglo izmjeriti kompresiju. Na 560 i 558 ako je motor loš ali ako je ubrizgavanje dobro i ventili drže ne dimi. Jedan 558 je jedva palio ali u radu nije dimio ni frfljao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Gomahers, možda ti ventili loše zatvaraju pa bi se moglo izmjeriti kompresiju. Na 560 i 558 ako je motor loš ali ako je ubrizgavanje dobro i ventili drže ne dimi. Jedan 558 je jedva palio ali u radu nije dimio ni frfljao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
moze biti...vidjet cemo dok malo zatopli...sad mi garaza zatrpana pa nemam bas gdje sarafat
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moj lijepo procurio na semeringu, kada malo bude toplije, prije zatvaranja brazde, ide na pola, da to riješim, jer ovako se nemože raditi, malo je kapalo, ali sada curi.....

ako već razdvojim na pola, razmišljam da skinem i glavu, da vidim u kakvom je stanju motor, pa da i to rješim, ako bude bilo potrebno, i trebam rješiti kapanje na pumpi, na poklopcu....i to je sve
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima negdje u temi kolega Lisnik je to riješil , par slučaja kaj znam niti jedan nije bil dobar . Kod mene na par takvih motora je bila pletenica i niti jedan nije puštal radilicu i pletemicu sam nauljil kod sastavljanja . Neki majstori su znali skračivati pletenicu radi lakše ugradnje kod njih je znalo puštati .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ima negdje u temi kolega Lisnik je to riješil , par slučaja kaj znam niti jedan nije bil dobar . Kod mene na par takvih motora je bila pletenica i niti jedan nije puštal radilicu i pletemicu sam nauljil kod sastavljanja . Neki majstori su znali skračivati pletenicu radi lakše ugradnje kod njih je znalo puštati .
jedan tu kod mene lokalni "majstor" trazi stalno okolo azbestnu vrpcu,sto vise skoro nigdje nemere nać...i tvrdi da sa njom ne pusta...
ako laže on,lazem i ja
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pletenicu treba ostaviti sa svake strane duzu za 0,5mm s tim da se dobro postavi u utor, tako sam napravio na jednom 533 i kombajnu, i bilo je dobro, 533 je poceo sliniti nakon 3500 sati....a stavio i onaj gumeni semering i on je otisao nakon 250 sati
 

Najnoviji postovi

Na vrh