• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi se baš složio s tobom u potpunosti.
Mi radimo oko 70 kj i da nema Same-a poludjeli bi u IMT-jcima, ja sam bio zagrijan za kupnju još jednog traktora oko 70 ks, definitivno odlučili se za 577 DV da bude za oranje i pripremo da malo ubrzamo posao, ali odustao sam zbog buke i neudobnosti, to su dva največa razloga, drugih nema, ne bojim se ja mehanike i popravaka na IMT-ima, ali ova buka i neudobnost me ubija.
2016.-te sam obrao 25-30 kj kukuruza sa 565 i mogu reči da sam jadva čekao da se to završi, ubio me taj traktor i čini mi se da iz godine u godinu sve slabije čujem od te buke.
Sve si mislim da će i 565 na prodaju i da ću uzeti 549 možda i sa prednjom vučom najviše zbog transporta pošto je osjetno brži od 565, a zbog manjeg motora je manje bučan u kabini ako ima sve original tapicirunge.

Ne patim za JD-om, ali jedan FIAT serije 90 može riješiti sve probleme buke i neudobnosti kod IMT-a.
Znaći umjeto 577 DV tražim FIAT 70-90, a što je najzanimljivije ta dva traktora se mogu naći za iste novce, a razlika nebo i zemlja.

Ako pogledam unapred par godina IMT ide u zaborav najviše iz zdravstvenih razloga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a po čemu je bolji od imt-a, samo što ima klimu, i ništa više....

Nisam fan JD-a,ali ovo je daleeeko od istine. Pa samo nek je zadihtana kabina,lagano slušaš radio,vani temperatura u minusu,a ti u kratkim rukavima cijeli dan,ili preko ljeta nafrkneš klimu,nema buke,prašine,vibracija... Već to vrijedi hrpu novaca. 100 jutara je triput previše zemlje za odraditi u bilo kakvom IMT-ejcu baš radi kabine,s tim da ni ja nisam neka cicija,i dugo sam se patio u kojekavim šklopocijama.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako tko meni za moj posao dobar što stariji to bolji.
Nemaju svi novaca da bacaju na skupe traktore a neki i ne pate za time.
Ko sjedi cjel dan u njemu , tom i treba ja osobno nebi cjel dan radio u nikakvom dva tri sata radim nakon toga odmor .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
to ti je slično onome kad kupis auto na kredit a radiš 5.000 km godišnje :D - zezam se,a sta
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle neko voli biti u kreditu neko ne.
Nama taman jedan izlazi i nikad više dugova , što da sjedim u boljem stroju .
Posao jednak a sad ko nemože izdržat ...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mali-opet ne čitaš...
Kolega priča kako bi on 100 jutara obrađivao,a ti praktički ni ne zagriješ traktor kroz godinu...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Imt 560 je dobar stroj,dok je dobar, al eto,vrijemena se mjenjaju.. moji su nekada 84.e kupili novog i imali smo ga do 97-e godine..i naravno,dosla je potrba za jačim,pa sam ja napeo na Massey serije 1,naravno u skladu sa financijama...i tak dalje i potrebe za većima,jacima
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imt 560 je dobar stroj,dok je dobar,

Sad si me podsjetil kak je jedan moj susjed rekel . 560je odličan traktor , pa zakaj tak misliš sam ga pital pa ti ga nemaš ? Veli ima moj susjed ali ti sa njim ne razgovaraš , a zato je dobar kaj ga on ima a ja nemam .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Sad si me podsjetil kak je jedan moj susjed rekel . 560je odličan traktor , pa zakaj tak misliš sam ga pital pa ti ga nemaš ? Veli ima moj susjed ali ti sa njim ne razgovaraš , a zato je dobar kaj ga on ima a ja nemam .

da...to je taj "vječiti" jal susjeda
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nebi se baš složio s tobom u potpunosti.
Mi radimo oko 70 kj i da nema Same-a poludjeli bi u IMT-jcima, ja sam bio zagrijan za kupnju još jednog traktora oko 70 ks, definitivno odlučili se za 577 DV da bude za oranje i pripremo da malo ubrzamo posao, ali odustao sam zbog buke i neudobnosti, to su dva največa razloga, drugih nema, ne bojim se ja mehanike i popravaka na IMT-ima, ali ova buka i neudobnost me ubija.
2016.-te sam obrao 25-30 kj kukuruza sa 565 i mogu reči da sam jadva čekao da se to završi, ubio me taj traktor i čini mi se da iz godine u godinu sve slabije čujem od te buke.
Sve si mislim da će i 565 na prodaju i da ću uzeti 549 možda i sa prednjom vučom najviše zbog transporta pošto je osjetno brži od 565, a zbog manjeg motora je manje bučan u kabini ako ima sve original tapicirunge.

Ne patim za JD-om, ali jedan FIAT serije 90 može riješiti sve probleme buke i neudobnosti kod IMT-a.
Znaći umjeto 577 DV tražim FIAT 70-90, a što je najzanimljivije ta dva traktora se mogu naći za iste novce, a razlika nebo i zemlja.

Ako pogledam unapred par godina IMT ide u zaborav najviše iz zdravstvenih razloga.

Daleko od toga da nebi volio imati nesto bolje, al za sada se neisplati, kad bi sve stavio na papir.....obradujem manje od tebe, al radim i u firmi, pa stignem napraviti.....uz to tjeram i kombajn i berac, frezam okolo itd itd.....a i grah uzima dosta vremena

Realno bez 15-20000€, neki polovan s klimom nemozes dobiti, o novom da i nepricam
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
mali-opet ne čitaš...
Kolega priča kako bi on 100 jutara obrađivao,a ti praktički ni ne zagriješ traktor kroz godinu...

I previše radim koliko se isplati.
za 100 jutara trebao bi imat bolji stroj ali pitanje kako to ide.
Gle ja se držim one radim malo manje a prodam skuplje .
Jer to je bolje ono što ne ide ne radimo .
traktor sam kupio bez kredita u jednpoj sezoni na 5000 m2 njive .
Ovo drugo hektari ogromno neisplativi me ne zanimaju.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vozio sam nedavno JD 2140, a ja imam samo IMT 560 i mogu reći da tko nije probao voziti jedan i drugi nezna što priča. JD je 83g a moj IMT 89g što je na oko mala razlika ali raditi u jednom ili drugom je dan i noć. JD ima 25 konja više i dosta je teži ali je duplo brži i jači u svakoj uzbrdici a u kabini možeš pričati na mob bez da se dereš što sa IMT- om ne možeš. Ja čak ne bi ni uspoređivao te dvije marke traktora jer je to po meni ko da uspoređuješ magare sa IMT-om. Ja radim sa čime si mogu priuštiti ali su totalno neusporedive klase.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Danas sam otvorio poklopac hidraulike na mom 560 je mi pumpa jako lupa pod teretom iznad 400Kg. Očekivao sam da ću pronaći blokirane ventile ali nije bilo tako, sad ću probati dodat još jedne opruge pod gornje ventile pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Majstori to kvrckanje riješavaju od 1971 godine i nitko ga trajno nije riješil na IMT-ovoj pumpi . Večinom kriv luft između mesinganih (brončanih) piksi i koljeničastog vratila i nezatvaranje bilo kojeg ventila . Dok kod starih MF-a pumpa slična ali ne kvrcka .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene kvrckalo, puno ljudi reklo pumpa, a kad sam radio kvacilo, luft bio na lameli, izmedu srca lamele i spojnicke, al na spojnickoj se nisu vidjeli znaci trosenja, dok lamela je imala dosta lufta, i to se dogadalo samo kad se traktor ugrije ili nosi neki veci teret, najcesce tanjuraca i prskalica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da , klipna pumpa ima taj problem jer teret momenta nije kontinuiran nego radio kao " kompresor"

ako ti je moj post barem malo pomogao stisni hvala , nekošta ništa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ne zaboravi (ako je "kamenje" i konzole klipova u redu) baciti oko na one bolcniče koji drže pumpu bočno kroz kučiste diferencijala i idu u kučište pumpe. Stežu se s dvije matice M8 svaki.

Mislim da s pojačavanjem opruga ne budeš dobil ništ.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svaka klipna pumpa ima taktove (radni -prazni) pa samim tim ne radi okruglo več lupka svaki luft pojačava lupanje . Kod 560 puno toga lupka zupčanici razvoda , kompresor , zupčanici u getribi , spojnice hidr , pumpe , spojnice i zupčanici kardana itd pa sad ako lupa pumpa hidraulike evo cijelog orkestra koji jedino šuti kad stisneš kuplung :(rofl):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijateljev 558 nema niti filtera pa nema nikakvih zvukova, a ruke mu lagano poskakuju. Nebi se ja baš zanemarao sa time ali kad dignem malčer ko da sam nutra zatvorio nekoga sa čekićem.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh