• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Hidraulika drži i radi super ali lupa da je to strašno. Sad ću samo dodati opruge i vratiti nutra, probat ću riješiti iskakanje iz prve brzine mislim da previše uzubi i štelovanje ventila nakon cca 15g.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Može, kao dodatna na postoječu klipnu. Kod mene jedna stoji već duže vrijeme i skuplja prašinu .....
Problem je kaj je kardanska osovina gonjena pumpom hidraulike a na pumpi su ventili koji održavaju visinu poluga.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Drži plug jedno deset minuta što je solidno za taj tip hidraulike, radim sa svie i dobro diže osim što malo trza ali lupanje je voda u uhu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan majstor je klimanje pumpe na 533 riješil sa gacijinim (bagrem) cvikama koje je natukel sa obje strane pumpe ideju je dobil kad su radili rešetke za bikove i gacija je jedino mogla izdržati da ne strune .A napinje se u mokrome .:icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako ne lupa 558 nesmije ni 560 koji je bar 20g mlađi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nisam vadio pumpu, samo ventiliće. Valjda imaju karike ta novija godišta.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da njegov nema karike.
Zanima me ako netko ima priliku pogledati koliki je razmak između zareza na osovini vilice između lera i prve brzine.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Majstor će vidjeti što su prijašnji "majstori" napravili krivo.
ee2c37d8125a3b7f04c369989a4a2771.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jučer sam kontrolirao ventile, nisu bili štelovani cca 15g i cca 1500h. Pod jedan usisni je prošao listić od 1mm a i ostali su imali puno zazora. Zar ne bi bilo logičnije da se zazor smanjuje a ne povećava?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bilo bi da se ne troše ostali djelovi , najviše "klavijatura " , pa bregasta , mjesta na klackalici gdje nalježu podizači itd
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Štos je u tome da su stavljali traktor popola a iznad reduktora postoji ključ za osovine vilica da ne ispadaju i tamo se nalaze dva vijka M10 ali jedan ima glavu 13 koji je već skinut na slici a drugi 17 s time da su im zamijenili mjesta pa se sad ne može dohvatiti glava sa nastavkom a za viljuškasti je jako stegnuto.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh