• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Milane imam i kocku (kiper ventil) i blok ventil pa to radi ali daleko je to od pravog kipera . ŠANANA pa gdje ti imaš brijeg ?:x: . Pod brijeg mislim kad imaš punu balirku i staneš a ona te smik povuče nazad nemam puno ali imam poneki takav brijeg . Naravno da se da hidraulika riješiti vanjskom pumpom itd ali ako sve kupiš neisplativo .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imaš puno tema ispred ja sem stavil vratilo od 540 ali ponekad mi treba produžetak .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ili ako ti treba još brži od standarda tada trebaš novi sklop osovina za zadnji kraj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj 560 je na pola nagovoril sem Muhača da servisira kuplung kupljene lamele bolcni capice i naravno nikad bez problema capice ne odgovaraju tak da budu išle stare .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Moj 560 je na pola nagovoril sem Muhača da servisira kuplung kupljene lamele bolcni capice i naravno nikad bez problema capice ne odgovaraju tak da budu išle stare .

Kad neznaš polako kvačilo puštati :(y):
Bacite koju sliku posla dijelova ako imate možda i mene to čeka.
Čije si stavio dijelove.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kako neodgovaraju??
Na fergusonima sam to 3 puta radio i sve je stimalo, djelovi indijski amrep marka.....jedino su lamele bile od firme ivanec, dobro su se pokazele....al mjenjao sam i opruge, one duge i kratke svornjake sa rascjepkama, sve je islo novo.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Capice preširoke nemogu u ploču dio oko bolcne nema utor za oprugu no kak ni stare nisu loše bit će dobre ali ni šarafi na capicama nisu isti (col/mm) lamele kardanska TMS vućna MF ali poljska bolcne bog zna čije jedino kaj vrijedi je ""Majstor Muha-č"" :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Moj 560 je na pola nagovoril sem Muhača da servisira kuplung kupljene lamele bolcni capice i naravno nikad bez problema capice ne odgovaraju tak da budu išle stare .
Nisi me nagovoril več sam se ja zadužil kod tebe pa moram.... ali ja stojim iza svega kaj sam obećal pa i iza onog kaj sam jučer obečal.
Nemaš brige, tvoje je samo reči kaj hočeš i sponzorirati potrebni materijal.
a kaj je sve prešlo ..zapravo pital bum kaj si sve strgal ?
Ovaj put za divno čudo ništ.
Čista klasika, poderali se bolcniči pa kad je več širom dobil bu nove lamele i okrenul sam mu vjenac.
Sve ostalo unutra izgleda u redu i za divno čudo nije ni jako zamaščeno.


@ Ivanz, ovo je 560 pa je malo drugačiji kuplung, a capice koje smo nabavili su najvjerojatnije rađene po kopiji MF-a dok je Kron imal svoju šablonu.... mada dale bi se i te preinačiti ali smo išli linijom manjeg otpora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
560 stigel doma semerinzi na spojničkoj nisu mijenjani jer skoro ne puštaju . Dojam ok lijepo odvaja mekan kuplung , capice koje nisu pasale su od Tafe-a Muhač je odlično odradil posel :icon_thumright::icon_thumright:.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Lako je dok imaš dobrog majstora ovdje kad ti zamjene kuplung tek onda se ne šalta ahahaha.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za IMT-a se odlično šalta u trečoj (brzoj) kreče u lergasu bez ikakvog trzanja kakti automatik idealno naštelan kuplung :(clap):, kad ga stisneš do kraja staje i kardan koji se isto uključi lagano bez krčanja . (ne bude dobro počel sem hvaliti 560) :(giggle):.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,041
Pa normalno da se uključuje bez krčanja, kad spojničku osovinu zaustavlja hidraulična pumpa (osim kvalitetnog majstora).
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a zakaj meni na mojoj mašini kvačilo odvaja onak da ti skoro kičma pukne? pustas papuču polako..i nista i nista i onda najednom dum...nema polaganog kretanja... ao drugom stepenu da ni ne govorim...nekad se da usaltat,nekad nema teorije
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je kvačilo bilo tvrdo ali je odvajal dobro sad je mekanije ZJ nemože pumpa toliko kočiti ako nije dobro poštelano znaš da je "majstor" najbitniji . Gomaherz meni su poderane bolcne stvarale problem .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na mojem odvaja lagano, milina je kakvo ima kvačilo. A ako nisu ona tri vijka što love potisni na istoj visini tada trza.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh