• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
pozz!!!!mijenjat ću ulje u mjenjaču pa bi zamjenio filter hidraulika jer nije mijenjan nikad ni filter ni ulje pa me zanima kako da zamjenim filter,dali moram skidati gornji poklopac hidraulika ili ima negdje sastrane nekakav poklopac
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Primjetio na 560 masno ispod desne trube(na rupici) i desna papuča kočnice mekana. znači propustio cilindar?? treba li skidati trubu ili se može zamijeniti od gore?
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Muha, semering getriba/kočnica?? posto je papuča te desne kočnice skroz mekana a i ulje je u jako malim količinama mislim si da bi bilo do cilindra?ili sam u krivu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako pušta uka ulje neće trebati skidati trubu ali ako je transhidraol (ili oba) onda će trebati .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad mjenjaš cilindar pripazi da ti ne padnu unutra one kuglice na krajevima cilindra.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Muha, semering getriba/kočnica?? posto je papuča te desne kočnice skroz mekana a i ulje je u jako malim količinama mislim si da bi bilo do cilindra?ili sam u krivu?

A neznam, buš videl kad poklopac skineš.
Ako i propušta cilindar dok god ne povuće zrak nebi smjela pedala biti mekana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hidraulični ili pajser volan na hidrauličnom sem htel riješiti sa dužim celinderom ali me odgovorili da bi pucal rukavec zbog nedovoljnog nagiba .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
558 ima više okreta u volanu ali tamo nije servo pa nema straha od lomova.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
obicni je mehanicki volan, dali izbrusiti granicnike na kucisto ili produziti malo onu polugu na kucistu sto povlaci sponu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bolje izbrusi ili premjesti graničnike jer produžavanjem poluge bit će teži na volanu a opet graničnici neče dopustiti veče zakretanje .
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Nije baš pametno ni jedno ni drugo . Nisu to napravili šusteri , sve ima svoju svrhu i razlog.Jedan poznanik je to napravio na svom IMT565 pa nije mogao nasmagati rukavaca. Drugo bi bilo kad bi prednji točkovi bili malo zakošeni prema unutra kao na johanu i malom ursusu , tad bi prilikom skretanja točkovi bili zakošeni i smsnjili bočnu silu , udarce na rukavce , a time bi bio i okretniji.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da jesu ga sjebali to i mene muči navikao na fergu pa kad se s 560 okrećem skoči mi tlak.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
jos jedno strucno pitanje , kupio sam dugacku osovino izlaznog vratila pa me sad zanima jel se ona na lezaje oslanja samo u kucistu i na izlazu iz reduktora a na ulazu u deferencijal nista
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Nisam rekao da je dobro napravljeno , ali nisam rekao da to nisu radili kovači. Kad zakopčam sijačicu i krenem u sjetvu , dobijem grčeve u želudcu. Još ako je njiva kratka to je za popizdit , na svakom kraju 3puta naprijed nazad, drž- nedaj . Ferđo majka za sjetvu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mladen, ako je dugačka onda je tako kako kažeš a ako je kao na 542 onda se reduktor izbacuje u potpunosti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh