• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e jeb** je taj imt :eek:: hvala na pomoci :icon_super::icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
kico,,kolika ta dopunska pumpa protoka u minuti,,,vidim dvije brze prikljucne spojke ,,,naime ugradio bih takvu pumpu na 560 3 brzine mjenjac,,i sto je sve potrebno za ugradnju takve pumpe gdje ju nabaviti,,,naime imam prednji front lader no hidraulika nije bas kompatibilna za eksternu dvoradnu funkciju,ako je moguca nadogradnja bilo bi ok

Neznam koji je protok a nabavit se moze na vise mjesta samo treba pazit na cijene... moras imat nosac za pumpu. Imam negdje kataloske brojeve pumpi za IMT traktore pa dok to iskopam postavit cu.

560 je ovih dana u pogonu sa sijacicom a ovako je zavrsila zamjena osovine kardana. Reduktora vise nema a sijacica veselo fucka na vecem broju okretaja

0rphb2hc9zwnicfyeh4.jpg


fp3rjjlf2rtoaf2uuyfl.jpg
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
dali je normalno da se auspuh trese toliko da imaš osjećaj da će puknit grana ali samo oko 1400 obrtaja u vožnji
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
moguce da sam motor radi neuravnotezeno kao posljedica se manifestira velika vibracija ,,potrebna kontrola motora kako bi se uspostavila dijagnoza,,naveo si samo jednu karakteristiku posljedice
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
očito se onda stvori rezonancija između vibracija zbog rada i zbog protoka plinova i onda drma jače. Grana neće pući radi toga, možda retrovizor odleti ak je na auspuh metnut :icon_e_confused:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
od čega kreniti dizni,pumpe ili ventila ventili nisu stelani vjerovatno od kad je rađen motor a rađen je prije 20god.stim da od generalke nije ništa puno radio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Dize i ventili najmanje koštaju, pa od tud krenuti, usput malo vidjeti usisnu granu, filtere pa onda dalje
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Gledam ovaj video na you tube na kom je IMT 560 smanjena buka za 70 % ...ima li neko sliku koji su serafi skinuti, mogao bih na otpadu nabaviti one nosace motora od lade ali gdje se to postavlja na kabini...mene ubi buka bez antiton slusalica nikud ne mogu, kad odradim posao izidjem iz traktora 3 puta zivcaniji...daj neka neko poslika to ili bar oznaci na slikama da se bacam u akciju.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Evo par slika Imt u stanju u kojem sam ga kupio kasnije kad ga sredim stavim i te slikice :D








Kocnice su napravljene i sad koci kako treba, napravljeni su spaneri, a od estetike poravnata hauba, dodan donji lim napred gdje fali, ona kapa na cijevi od filtera zraka. I sad ako sam nesto krivo rekao slobodno me ispravite :D
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Gledam ovaj video na you tube na kom je IMT 560 smanjena buka za 70 % ...ima li neko sliku koji su serafi skinuti, mogao bih na otpadu nabaviti one nosace motora od lade ali gdje se to postavlja na kabini...mene ubi buka bez antiton slusalica nikud ne mogu, kad odradim posao izidjem iz traktora 3 puta zivcaniji...daj neka neko poslika to ili bar oznaci na slikama da se bacam u akciju.

imaš ovdje par slika možda ti pomogne ako ne javi pa ti slikam
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19090&page=69
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Evo par slika Imt u stanju u kojem sam ga kupio kasnije kad ga sredim stavim i te slikice :D
Sve u svemu solidan traktorčić, jedino ta mala kabina.
Ako nema zadnjeg stakla taman po leđima kiša pada
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ima zadnju sajbu i cak je mozes otvarati i amortizeri je drze. Nema samo na lijevim vratima gornju sajbu i okvir netko odrezao valjda mu smetalo pa moram nova vrata nabaviti. A sad kakav je u radu vidjet cemo poslije Uskrsa. Da je bucan u to sam se uvjerio kad sam ga vozio kuci u usima zuji pola dana nakon 15 min voznje ali to sam znao i prije.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hidro volan mu je svakako plus. Kolko si dao za stroj ak nije tajna?
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Milina ga je za motati sa tim volanom a pare su bile 24000kn plus diijelovi za kocnice, sva ulja nova, filteri, satovi i jos neke sitnice sad znaci 27-28000 ne znam sad tocno u lipu
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Neznam idem li u dobrom smjeru, pa da pitam... nakon promjene ulja i filtera hidraulike vidljivi su rezultati, dizanje, spuštanje, brzo, sporo, kak god hoću, radi ok. No nije riješena jedna stvar - poluge mi ne diže do kraja, može još 50 cm, a kod ručice za kontrolu vuče (kockica) događa se da od sredine (od onog kružića) prema dole uopće ne reagira, a kad je od od sredine pomaknem dva centimetra prema gore poluge digne do kraja. Ima li to veze sa balansnom oprugom, dali bi prvo nju trebalo podesiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kockica tak nekak kak si opisal i mora raditi.
Bazirajmo se na kuglicu. Jel ima graničnik visine dizanja (onaj šarafič M6) do kojeg ručica dođe.?
Ako ga ima jel postoji mogučnost da ga pomakneš prema nazad, ali ne previše da poluge idu do kraja.
I najbitnije pitanje. Dali je visina dizanja poluga ista i kad je teret na polugama i kad je na prazno?
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Kuglica. Ima samo donji graničnik M6 šaraf ali prije nego li spustim kuglicu do njegovog najvišeg položaja, počne dizati. Gornji graničnik nema, ide ručica skroz do kraja. Poluge diže na istu visinu s teretom ili bez njega,istom brzinom, na hladno, na vruće, na leru, u svim kombinacijama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh